LIVE UPDATES
Aktualitet

FT/ Të dielën zgjedhjet e pjesshme lokale, KQZ publikon fletët e votimit për 6 bashki

4 Mars 2022, 19:48 Nga DOSJA
FT/ Të dielën zgjedhjet e pjesshme lokale, KQZ publikon fletët e

TIRANË – Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Ilirian Celibashi publikoi sot fletët e votimit që do të përdoren ditën e diel në zgjedhjet e pjesshme lokale në 6 bashkitë Shkodër, Durrës, Lushnje, Elbasan, Vorë, Dibër dhe Rrogozhinë. Modelet e fletëve të votimit janë publikuar në llogarinë në “Twitter” të kreut të KQZ.

Renditja e kandidatëve për kryetarë bashkie në këto fleta votimi është përcaktuar më herët me short nga KQZ.

?? Bashkia Shkodër – Fleta e Votimit për Zgjedhjet e Pjesshme për Kryetar të Bashkisë në datën 6 Mars 2022.
?? Municipality of Shkodra – Ballot for the By-Elections for Mayor on March 6, 2022. pic.tëitter.com/I743GEOb4R

— Ilirjan Celibashi (@ICelibashi) March 4, 2022

?? Bashkia Durrës – Fleta e Votimit për Zgjedhjet e Pjesshme për Kryetar të Bashkisë në datën 6 Mars 2022.
?? Municipality of Durrës – Ballot for the By-Elections for Mayor on March 6, 2022. pic.tëitter.com/4AFuëqrcyu

— Ilirjan Celibashi (@ICelibashi) March 4, 2022

?? Bashkia Dibër – Fleta e Votimit për Zgjedhjet e Pjesshme për Kryetar të Bashkisë në datën 6 Mars 2022.

?? Municipality of Dibër – Ballot for the By-Elections for Mayor on March 6, 2022. pic.tëitter.com/a6TT42z9i4

— Ilirjan Celibashi (@ICelibashi) March 4, 2022

?? Bashkia Lushnje – Fleta e Votimit për Zgjedhjet e Pjesshme për Kryetar të Bashkisë në datën 6 Mars 2022.

?? Municipality of Lushnje – Ballot for the By-Elections for Mayor on March 6, 2022. pic.tëitter.com/ETKOzdHuSo

— Ilirjan Celibashi (@ICelibashi) March 4, 2022

?? Bashkia Rrogozhinë – Fleta e Votimit për Zgjedhjet e Pjesshme për Kryetar të Bashkisë në datën 6 Mars 2022.

?? Municipality of Rrogozhina – Ballot for the By-Elections for Mayor on March 6, 2022. pic.tëitter.com/jo97hJQ98Q

— Ilirjan Celibashi (@ICelibashi) March 4, 2022

?? Bashkia Vorë – Fleta e Votimit për Zgjedhjet e Pjesshme për Kryetar të Bashkisë në datën 6 Mars 2022.

?? https://t.co/haU9sJDfH4

?? Municipality of Vora – Ballot for the By-Elections for Mayor on March 6, 2022. pic.tëitter.com/ycRMuQcYUl

— Ilirjan Celibashi (@ICelibashi) March 4, 2022

KANDIDATËT:

Partia Socialiste

-Shkodër, Majlinda Angoni

-Durrës,  Emiriana Sako

-Lushnje,  Eriselda Sefa

-Rrogozhinë,  Edison Memolla

-Vorë, Blerim Shera

-Dibër, Rahim Spahiu

Partia Demokratike
-Bashkia Rrogozhinë, Ferdinand Saraçi

-Bashkia Dibër,  Luan Haka

-Bashkia Vorë,  Ymer Marku

-Bashkia Lushnje, Indrit Sefa

-Bashkia Durrës, Luan Hoti

-Bashkia Shkodër, Xhemal Bushati

Koalicioni “Shtëpia e Lirisë” SH-L

-Bashkia Vorë,  Lulzim Vrana

-Bashkia Dibër, Premtim Kryemadhi

-Bashkia Shkodër,  Bardh Spahia

-Bashkia Durrës, Ardian Muka

-Bashkia Lushnje,  Elton Bano

-Bashkia Rrogozhinë,  Hekuran Xhani

Partia e Lëvizja e Re

-Bashkia Durrës,  Jonid Nano

-Bashkia Dibër,  Dritan Torba

LAJMI KRYESOR: 6 marsi/ Mbyllet fushata, Berisha, Rama e Basha ‘përplasen’ në Shkodër, Memolla blen vota

(d.v/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet komisioni qendror i zgjedhjeve zgjedhjet e pjesshme lokale 6 mars komisioni qendror i zgjedhjeve zgjedhjet e pjesshme lokale 6 mars

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!