LIVE UPDATES
Bota

E RËNDË në Rusi! Biznesmeni rrëmben 23-vjeçaren dhe e burgos në garazhin e tij, e përdhunonte dy herë në ditë në orar

4 Shtator 2021, 18:35 Nga DOSJA
E RËNDË në Rusi! Biznesmeni rrëmben 23-vjeçaren dhe e

RUSI – Sergei Sveshnikov, 39 vjeç, drejtor i një kompanie që riparonte stacionet e energjisë elektrike,u arrestua pasi Elizaveta Babikova, 23 vjeç, u gjet e prangosur në “dhomën e torturave” brenda garazhit të tij. Ajo rezultonte e humbur që pasi pranoi ta shoqëronte në një restorant në qytetin rus Nizhny Novgorod më 24 gusht pasi e njohu atë në internet.

Vetë Sveshnikov ishte raportuar i zhdukur nga gruaja e tij Liliya pasi kishte 10 ditë që nuk vinte në shtëpi, e cila tani është e traumatizuar nga arrestimi i burrit të saj. Babai i dy fëmijëve thuhet se është larguar nga shtëpia si zakonisht me Mercedesin e tij.

Një deklaratë tronditëse nga vajza doli në media, ku zbuloi se si ajo ishte kërcënuar me thikë, dhe pasi e kishte lidhur ai i kishte mbyllur gojën.

“Unë kam një profil në internet dhe aty u njoha me Maxim (ai i ka dhënë një emër të rremë). Ishte takimi ynë i parë dhe ramë dakord që ai të më merrte nga shtëpia ime rreth orës 5 pasdite të 24 gushtit dhe të shkonim në një restaurant të zgjedhur prej tij. Rrugës për atje ai ndaloi makinën në një stacion autobusi dhe më kërkoi të zhvishesha dhe të bëja seks me të. Ai ishte rrëqethës dhe nxori një thikë kur refuzova”, ka rrëfyer ajo.

Vajza ka thënë se ka qënë shumë e frikësuar dhe është bindur pasi ai i ka vendosur pranga në duar. “Ai gjithashtu më lidhi me litar dhe më vendosi një peshqir në gojë që të mos bërtisja. Më mbuloi kokën me një bluzë të zezë dhe më mbylli në bodrum. Bodrumi i garazhit kishte një shtrat, ngrohëse dhe një tualet”, tha 23 vjeçarja.

Ai vinte  çdo ditë për ta abuzuar seksualisht në orën 11 të mëngjesit dhe në 5 pasdite. Pak para se policia ta gjente vetëm në bodrum ai i kishte thënë se ishte i shqetësuar sepse kishte një kërkim masiv për të. Sveshnikov është në duart e policisë dhe dënimi i tij ende nuk është dhënë.

(m.k/dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

bota bota drejtori perdhunon 23 vjecaren e mbajti mbyllur ne bodrum 10 dite drejtori perdhunon 23 vjecaren e mbajti mbyllur ne bodrum 10 dite

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!