LIVE UPDATES
Aktualitet

“E mori në qafë çupën”, nusja e xhaxhait: Tre fëmijët jetojnë me gjyshërit e ish-burrit

13 Prill 2022, 10:50 Nga DOSJA
“E mori në qafë çupën”, nusja e xhaxhait: Tre

Nusja e xhaxhait të Merushes, e cila u vra nga vjehrri i saj, në një lidhje në emisionin “Me Zemër të Hapur”, foli për ngjarjen e rëndë të ndodhur në Vidhishtes të Roskovecit. Ngjarja e rëndë tronditi banorët e zonës dhe jo vetëm. 61-vjeçari Xhevahir Hoxha, i cili pasi vrau bashkëjetuesen e djalit të tij, 30-vjeçaren Merushe Hazizi, u vetëvar pas shtëpisë. Gjatë bisedës në emisionin “Me Zemër të Hapur”, nusja e xhaxhait tha se janë shqetësuar nga ngjarja dhe e kanë mësuar lajmin nëpërmjet televizionit.

Ajo ka treguar se vjehrri dhe vjehrra nuk e kanë pranuar që në fillim Merushen, duke u shprehur se fajtor për të këtë ngjarje është edhe bashkëshorti, Fatjonin, pasi sipas saj, ai ishte i vetëdijshëm që nuk e donin, por e mori në familje.

Çifti kishin vetëm një muaj që jetonin me prindërit, pasi më parë kanë jetuar me qira në Vlorë.

Ajo tha më tej se fëmijët e Merushes që i ka me burrin e parë, jetojnë me gjyshërit dhe kujdesen shumë mirë për ta.

Nusja e xhaxhait të Merushes: Nuk dinim gjë e morëm vesh nga TV. Me Fatjonin kishte 2 vite, si çift shkonin por nuk donte vjehrra me vjehrrin, Ishte e padëshirueshëm sepse la gruan dhe bashkëjetonte me Merushen. Vjehrri e kundërshtonte më shumë. Nuk janë njohur më parë me vjehrrin,. Me martesën e parë kishte tre fëmijë dhe me bashkëshortin e parë jetoi 5 vite.

Fëmijët i ka ish-burri i Merushes?

Nusja e xhaxhait të Merushes: Po . Prej një muaji jetonin në shtëpinë e vjehrrës, më parë jetonin me qira në Vlorë.

Përse u rikthen në një vend që nuk mirëpriteshin?

Nusja e xhaxhait të Merushes: Nuk e dimë

Dje është përballur me Xhevahirin?

Nusja e xhaxhait të Merushes: Nuk e dimë fare.

Çfarë i ka shprehur familjarëve gjatë këtij muajin?

Nusja e xhaxhait të Merushes: Nuk e di. Jemi shtëpi më vete, secili në shtëpinë e tij, nuk ndërhyjmë në familjen e tjetrin. Marrëdhënia e Merushes me Fatjonin shkonin mirë.

Fatjoni sot ka qenë pjesëmarrës në ceremoninë e babait? po në ceremoninë e Merushes?

Nusja e xhaxhait të Merushes: Jo nuk ka marrë pjesë.

Keni komunikuar dje me Fatjonin?

Nusja e xhaxhait të Merushes: Jo. Edhe po të vinte me atë që i bëri çupës tonë nuk e donte kush. Kur nuk e donin për çfarë e mori Fatjoni çupën kur e dinte që i ati nuk e qaste. I ati i bënte presion më parë çupës.

Nëse Fatjoni do vinte sot, do përballej me ju?

Nusja e xhaxhait të Merushes: Po. I them se veprimi i tij nuk ishte i drejtë, kur e dinte që i ati nuk e donte, përse e mori çupën në qafë.

Ndërsa ka komentuar momentin e videos kur ka folur vjehrra e Merushes, tha se ishte veprim i pahijshëm, i turpshëm.

Nusja e xhaxhait të Merushes: Tre fëmijët jetojnë me gjyshërit dhe gjyshen dhe i ka mbajtur shumë mirë, babai i fëmijëve, ish-burri i Mirushes jeton dhe punon në Greqi.

Janë lajmëruar fëmijët për vdekjen e nënës?

Nusja e xhaxhait të Merushes: I madhi po, por të tjerët janë të vegjël./Marre nga Balkanweb

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet burri vret nusen e djalit e veten burri vret nusen e djalit e veten

Sondazh

Poll
Aktualitet 13 Prill 2022, 09:54

Dogji 2 makina në Vlorë arrestohet 31-vjeçari

VLORË- 6 qytetarë janë arrestuar në Vlorë, për vepra të ndryshme penale. Xh. K., 31 vjeç, banues në lagjen “Kushtrimi”, është arrestuar nga policia ...

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Abuzimet me fondet për bujqësinë/ Zhupa: Nuk duam t'i bëjmë gjyqin Frida Krifcës, le t'ja bëjë SPAK

Bardhi në Kuvend: Konferenca e Kryetarëve nuk e ka në kompetencë të refuzojë këtë kërkesë

"U ngrite se të doli emri, por nuk je i përgatitur",Rama i kujton profesionin e vjetër kryebashkiaut

Rama nxjerr shifrat:Për të ulur një charter në aeroportin e Tiranës duhet ta prenotosh 3ditë përpara

Rritja e çmimeve/ Rama: Vlonjatëve u kanë ikur trutë nga vendi, po bien në gropën e gjoksit të tyre

Rama: Ka një sulm të organizuar për të na dëmtuar, sistemet kibernetike kanë ndezur dritën e kuqe

Legalizimi/Rama me kryetarët e Bashkive:Ndërtesat për biznese le të presin, për banesat të nisi puna

Rama me kryetarët e Bashkive: Do përfshiheni në procesin e legalizimit, ka lënë për të dëshiruar

"Po e ktheni Berishën në të burgosur politik", Dumani i përgjigjet Shehut:Nuk kam lidhje me poltikën

Noka e Bardhi përplaset me Felajn në Kuvend,afrohet te foltorja, kryesuesja e seancës: Uluni në vend

"Kush po hetohet për aferën e inceneratorëve?", Dumani i përgjigjet Nokës: Është çështje në hetim!

Sa zyrtarë të lartë kanë përdorur Sky Ecc? Si ju përgjigj Dumani pyetjes së deputetit demokrat

Pse po mbahen dy standarte për Berishën dhe Ahmetajn? Dumani i përgjigjet deputetit të PD

Skandali i mikrokredive, Dumani i përgjigjet pyetjes së Bardhit: Nuk ka pushim të çështjes

"Rama iu ka kërkuar të mbyllni Dosjen Xibraka"/ Dumani i përgjigjet Bardhit

"Iu ka kërkuar Rama të mbyllni dosjen Xibraka"/ Bardhi pyet Dumanin: Çfarë përgjigje i ke dhënë?

Vrasjet janë më të shpeshta në Durrës e Fushë Krujë/Dumani tregon si pastrohen paratë në vendin tonë

Nga "Xibraka" te kullat në Tiranë, Çela i përgjigjet pyetjeve të Bardhit

Prokurori i Përgjithshëm raporton në Kuvend: Kriminaliteti më i lartë në Vlorë

Ndryshime për ligjin e armëve/ Tabaku: Kërkoni të ndërhyni dy herë brenda dy muajsh!

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

Bardhi: Kërkojmë debat për gjetjet e OLAF për fondet në bujqësi, institucionet të hetojnë skandalin

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta