LIVE UPDATES
Aktualitet

Përgjaket muaji MARS! 4 viktima dhe 1 i plagosur brenda pak ditësh, vrasjet tronditin vendin, 'kris' arma nga Tirana në Kavajë

Vrasjet kanë tronditur qytetarët shqiptarë. Tirana, Lushnja dhe Kavaja ishin qytetet që u 'përgjakën' gjatë këtij muaji. A do jetë dita e fundit e muajit Mars e qetë?

30 Mars 2023, 17:51 Nga A.B
Përgjaket muaji MARS! 4 viktima dhe 1 i plagosur brenda pak ditësh,
Viktimat

TIRANË- Viti 2023 u duk se nisi qetë, pa vrasje e atentate mirëpo mesa shihet dhe konstatohet, përgjakjen ia la muajit Mars. Ky muaj i tretë regjistroi deri më tani 4 viktima dhe një të plagosur.

Teksa ka mbetur edhe 1 ditë nga mbyllja e muajit, lind pyetja: A do ketë më viktima?

Dosja.al ju sjell një përmbledhje të ngjarjeve:

VRASJA NË DON BOSKO-13 Mars 

Përgjaket muaji MARS! 4 viktima dhe 1 i plagosur brenda pak ditësh,

Pak ditë pas festës së gruas, 60-vjeçarja Mimoza Paja u qëllua për vdekje teksa ndodhej brenda lokali në Don Bosko ku punonte si banakiere. Më 13 Mars, rreth orës 21:05, në rrugën “Ananstas Shundi, u vra Mimoza Paja.

Vrasja e saj tronditi opinionin publik pasi jeta e saj u mor në mënyrë të padrejtë. 

Shenjestra e sulmit me armë zjarri, ishte xhaxhai i pronarit të lokalit, Fatjon Muratit, i dënuar për municione dhe armëmbajtje pa leje. Nga ky sulm, mbetën të plagosur dhe pesë persona të tjerë, mes tyre edhe mbesa e Pajës, e cila po qëndronte për disa orë nën mbikëqyrjen e gjyshes, por për fat të keq e pa atë duke dhënë shpirt. 

VRASJA NË TOP CHANNEL- 27 Mars

Përgjaket muaji MARS! 4 viktima dhe 1 i plagosur brenda pak ditësh,

14 ditë më vonë nga vrasja e Mimoza Pajës, një sulm me armë zjarri ndodhi ndaj godinës së Top Channel, duke lënë të vdekur 60-vjeçarin rojen e sigurisë Pal Kolën. Rreth orës 01:00, në Mëzez u dëgjuan të shtënat e kallashnikovit, të cilat terrorizuan gazetarët e u dëgjuan fillimisht nga banorët e 'Big Brother VIP Albania' por nuk e kuptuan se çfarë po ndodhte. Deri më tani nuk ka asnjë person të ndaluar. 

VRASJA NË KAVAJË- 29 Mars

Përgjaket muaji MARS! 4 viktima dhe 1 i plagosur brenda pak ditësh,

Dy ditë pas vrasjes së Pal Kolës, dy persona të tjerë gjejnë vdekjen. Pas një sherri të momentit në një lokal,  Altin Rexha dhe Edmond Goxha, të cilët kishin edhe precedent kriminal të mëparshëm, ndërruan jetë në spital.

Gosa ishte ai që plagosi me thikë  Rexhën, e më pas ky i fundit e ka qëlluar me armë zjarri. Si pasojë e plagëve të marra të dy personat e përfshirë në konflikt, ndërruan jetë. Rexha nga Kukësi jetonte me qira në Kavajë bashkë me familjen e tij. 

PLAGOSJA NË LUSHNJE- 30 MARS

Dita e parafundit e këtij muaji u shoqërua me plagosjen e 60-vjeçares Bajame Senejës në fshatin Ballagut. Ngjarja ka ndodhur afër varrezave të fshatit, gjatë kohës kur e moshuara ishte duke ecur, e mori një plagë në këmbë. Deri më tani, raportohet se ajo është qëlluar nga një mjet në lëvizje. Policia ka identifikuar autorin ndërkohë që ka nisur puna për kapjen e tij. 


Vrasjet e njëpasnjëshme po rrisin akoma më shumë frikën për sigurinë e jetës. '800% jam i pasigurtë'- tha një qytetar pas vrasjes së dyfishtë në Kavajë, duke u bërë në këtë formë 'zëri' i qytetarëve shqiptarë. 

Për të gjitha vrasjet e mësipërme, ende nuk është kryer asnjë arrestim!!/Dosja.al

vrasjet ne shqiperi mimoza paja pal kola bajame seneja

Sondazh

Poll

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit

"Belinda është si lepur" Rama çon burrat e Bulqizës në këmbë.

Rama MESAZH atyre që s'votuan: Se ngarkuat traditën e djathtë me turpin e votës për “Like floririn”

Arrest me burg për Fredi Belerin

Komisioni i Ekonomisë, debat mes Shalsit dhe Spahos: Injorojeni, ti do degjenerohesh.

Balla kërkesë opozitës: Të miratojmë ndryshimet në ligjin e reformës në drejtësi

Padi elektorale? Veliaj nuk paraqitet për të tretën herë në gjyqin me gazetarin Bledian Koka

Berisha: Bandat e urdhëruara nga Rama ndryshuan rezultatet e zgjedhjeve

Shkrumbohet mjeti në Bypass-in e Rrugës së Arbrit