LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Aktori Robert Pattinson shpallet mashkulli më i bukur në botë, kush janë meshkujt pasues

6 Shkurt 2020, 11:27 Nga DOSJA
Aktori Robert Pattinson shpallet mashkulli më i bukur në botë,

MBRETËRI E BASHKUAR– Daily Mail ka shpallur si mashkullin më të bukur në botë, aktorin Robert Pattinson. Vitin e kaluar gazeta britanike Daily Mail e cilësoi Bella Hadid “gruan më të bukur në botë” dhe gazeta tani ka deklaruar se Pattinson është “burri më i pashëm në botë”.

Daily Mail e bën këtë përcaktim përmes kirurgut kozmetik Dr. Julian De Silva, i cili e mbështet atë në “shkencën” e raportit të artë të bukurisë Phi. Raporti është një masë e përsosmërisë fizike, siç thuhet, e adaptuar nga “raporti i artë” artistë dhe arkitektë të përdorur gjatë Rilindjes Evropiane për të hartuar kryeveprat e tyre.

Në vitin 2009 një profesor i Universitetit të Nebraskës me emrin Kendra Schmid u shfaq në “The Oprah Winfrey Show” për të diskutuar sesi shkencëtarët miratuan formulën matematikore për të ndihmuar në shpjegimin pse disa njerëz konsiderohen të bukur dhe të tjerët më pak.

Për të marrë raportin, matjet e fytyrës merren dhe llogariten. Schmid tha që në një fytyrë të përsosur gjatësia e një veshi është e barabartë me gjatësinë e hundës, dhe gjerësia e një syri është e barabartë me distancën midis syve.

 

Pattinson u zbulua se ishte 92,15% “i saktë” me raportin e artë të bukurisë Phi.

Sytë, vetullat, hundët, buzët, mjekrën, nofullën dhe formën e fytyrës së 33-vjeçarit u matën duke iu afruar raportit të përsosmërisë.

Raporti i Pattinson u pasua nga Henry Cavill (91.64%), Bradley Cooper (91.08%), Brad Pitt (90.51%) dhe George Clooney (89.91%).

Burimi: CNN

R.L/Dosja.al

                                                                                                                   

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

showbiz showbiz aktor brad pitt bradley cooper mashkulli me i bukur ne bote robert pattinson aktor brad pitt bradley cooper mashkulli me i bukur ne bote robert pattinson

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 6 Shkurt 2020, 11:15

TIRANË– Aktori i njohur Irgen Çela, i ftuar në emisionin “Glamour” ka rrëfyer dhe jetën e tij para se të bëhej i famshëm, mes vështirësive e sakrifi...

Art&Argëtim 6 Shkurt 2020, 09:04

TIRANË- Të ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin e çdo të mërkure në “Soiree”, ishin dhe çifti i aktorëve të mirënjohur të skenës shqiptare, ...

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

Bardhi: Kërkojmë debat për gjetjet e OLAF për fondet në bujqësi, institucionet të hetojnë skandalin

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe