LIVE UPDATES
Art&Argëtim

U mënjanua nga vorbulla që përfshiu Pallatin Mbretëror, arsyeja pse Kate Middleton u shkëput nga bisedimet

15 Janar 2020, 10:08 Nga DOSJA
U mënjanua nga vorbulla që përfshiu Pallatin Mbretëror,

MBRETËRI E BASHKUAR– Dukesha e Kembrixhit, Kate Middleton, njëkohësisht dhe kunata e Meghan Markle, mungonte dukshëm në bisedimet për krizën mbretërore në samitin e Sandringham-it, dy ditë më parë. Por pse nuk ishte e pranishme, një person kaq i afërt për Princ Harry-n dhe Meghan Markle?!

Kate, Dukeshë e Kembrixhit dhe Camilla, Dukeshë e Cornwall, janë gratë që do të qëndrojnë në krah të monarkëve të ardhshëm. Por, kur Mbretëresha thirri një samit historik të Familjes Mbretërore, këto dy gra nuk u llogaritën në mesin e miqve të ftuar. Në vend të kësaj, vetëm Mbretëresha, Princi Charles, Princi Uilliam dhe Princi Harry ishin të pranishëm. Atëherë, pse nuk u lejua Kate të bashkohej me mbledhjen e rëndësishme të familjes?

Mbretëresha thirri mbretër të moshuar në Sandringham të hënën për një takim ballë për ballë për të diskutuar rolet e ardhshme të Dukës dhe Dukeshës së Sussex, duke përjashtuar të rinjtë.

 

Javën e kaluar Princi Harry dhe Meghan publikuan një deklaratë ku njoftuan qëllimin e tyre për t’u larguar si anëtarë të Familjes Mbretërore. Deklarata zbuloi se çifti dëshiron të “punojë për t’u bërë i pavarur financiarisht” dhe synojnë të “ekuilibrojnë kohën midis Mbretërisë së Bashkuar dhe Amerikës së Veriut” në mënyrë që “të na mundësojnë të rrisim djalin tonë me një vlerësim për traditën mbretërore në të cilën ai ishte i lindur, ndërsa gjithashtu i siguron familjes tonë hapësirën për t’u përqëndruar në kapitullin tjetër, përfshirë edhe nisjen e njësisë sonë të re bamirëse. “

Burimi: express.co.uk

(R.L;E.K/Dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

showbiz showbiz kate middleton meghan markle pallati mbretëror princi harry kate middleton meghan markle pallati mbretëror princi harry

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE