LIVE UPDATES
Sport

Daja: “Për të fituar ndaj Teutës, duhet të jemi më të motivuar se në derbi”

24 Janar 2021, 16:34 Nga DOSJA
Daja: “Për të fituar ndaj Teutës, duhet të jemi

TIRANE – Partizani, të hënën luan një ndeshje të vështirë ndaj Teutës, në orën 16:45 në stadiumin “Niko Dovana” të Durrësit. Si zakonisht, para kësaj ndeshjeje, në konferencë për shtyp ka dalë trajneri i të kuqve, Ilir Daja, i cili ka folur për merkaton, afrimet e reja dhe ndeshjen e nesërme.

Ferhan Hasani? “Edhe në ndeshjen e fundit kam thënë që prezantimi bëhet kur hidhet firma. Në dijeninë time tratativat janë drejt përfundimit, por kur të firmosë do të them se është i joni dhe sa i rëndësishëm është për skuadrën. Dihet se është me shumë vlera dhe e ka treguar kudo ku ka qenë dhe ka bagazh të madh teknik. Kur të jetë zyrtare do shprehemi më shumë në këtë drejtim”.

Përgatitjet? “Kemi pasur vetëm dy ditë kohë për të përgatitur ndeshjen me Teutën. Ata kanë një ditë më shumë pushim. Ditën e parë ishte riaftësim dhe kemi punuar të ndarë në dy grupe. Dje kemi nisur përgatitjet për ndeshjen e Teutës dhe sot përfunduam seancën e fundit për të vazhduar më pas pasdite”.

Skuadra durrsake? “Jemi munduar që edhe para ndeshjes derbi edhe më mbrapa të flas me ekipin për t’i treguar se çdo ndeshje vlen 3 pikë, kështu që nuk ka vend për eufori, sepse Teuta është në të njëjtin pozicion me ne. Është ekip që vjen pas dy fitoreve si ne. Ka mbrojtjen më të mirë në kampionat, kështu që nuk ka vend për eufori, derbi ka mbaruar dhe na pret një transfertë e vështirë në Durrës. Ata janë të fortë në fushën e tyre dhe nëse duam të fitojmë, duhet të jemi më të motivuar se në ndeshjen derbi”.

Merkato? “Ne si staf kemi qenë deri në 1:30 të natës me leje, pa thyer rregullat e pandemisë për të parë afrimet në këtë repart, nuk është se kemi vendosur deri në këto momente. Kemi dy-tre alternativa për t’i parë dhe kur të bindemi se ata nuk janë nën nivelin e lojtarëve që kemi, do e bëjmë të ditur. Në të kundërt do vazhdojmë deri në ditën e fundit të merkatos do të jemi në dinamikë për të plotësuar mbrojtjen, ndoshta jo me lojtarë të nivelit shumë të lartë, por të paktën të kemi të dubluar me lojtarë natyral repartin e mbrojtjes”.

Të ardhurit? “Murataj e ka pasur më të lehtë se Junior sepse e njeh Superligën dhe lojtarët, sepse ka qenë këtu para disa vitesh. Junior ka nevojë për më shumë kohë për t’u përshtatur sepse është hera e parë në Shqipëri dhe nuk ka luajtur. Prandaj Murataj ka qenë pjesë e formacionit, ndërsa Junior do të jetë me kalimin e kohës në formacion”,- u shpreh trajneri i Partizanit, Ilir Daja në prag të ndeshjes ndaj Teutës në Durrës.

B.T (Dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

sport sport partizani skuadra e kuqe e kryeqytetit teuta e durresit stadiumi niko dovana trajneri ilir daja partizani skuadra e kuqe e kryeqytetit teuta e durresit stadiumi niko dovana trajneri ilir daja

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!