LIVE UPDATES
Sport

“Çmenduria”, Melandri zbulon: “E kam marrë Covidin vullnetarisht”…

15 Janar 2022, 11:57 Nga DOSJA

ITALI – Marco Melandri zbuloi se u infektua vullnetarisht me Covid: “Unë e kapa virusin sepse u përpoqa ta kapja dhe, ndryshe nga shumë njerëz të vaksinuar, bëra një përpjekje të jashtëzakonshme për t’u infektuar, – tha ai në një intervistë për revistën online “Men On Wheels”.

E bëra me qëllim, që të jem në gjendje të mirë për të paktën disa muaj, por nuk ishte as e lehtë. Më duhej të infektohesha nga nevoja, të punoja dhe të mos e konsideroja vaksinën si një alternativë të vlefshme”.

Ish-piloti i MotoGP dhe Superbike, i cili prej disa kohësh ka udhëhequr një betejë përmes kanaleve të tij sociale kundër “green pass” dhe kundër detyrimit për t’u vaksinuar, tregoi historinë e tij dhe më pas tregoi se si mendon:

“Unë jam në rregull fare, asimptomatik që në fillim. Ka kohë që kam qenë negativ, por ata që nuk kanë “green pass” duhet te qëndrojnë edhe dhjetë ditë në paraburgim. Nëse një djalë nuk do të më telefononte për të më thënë se ishte pozitiv, pasi kishte qenë në kontakt me mua, as që nuk do ta kisha vënë re.

Njoh shumë njerëz me dy doza që tentojnë të infektohen për të shmangur të tretën. Megjithatë për mua “green pass” ishte dhe mbetet shantazh. Do ta përdor vetëm për punë dhe nëse më duhet të shoqëroj vajzën time, jam i gatshëm ta përdor vetëm për atë që është rreptësisht e nevojshme”.

Në lidhje me akuzën e të qenit anti-vax, Melandri ka dashur të sqarojë: “Dikush mund të ketë arsye të ndryshme për të mos dashur të vaksinohet, sepse derisa të vërtetohet e kundërta, kjo mbetet një vaksinë eksperimentale dhe me një mekanizëm të ndryshëm nga të gjitha vaksinat e së shkuarës. Eshtë e drejtë për të patur dyshime. Nuk kam asgjë kundër të vaksinuarve, sikurse nuk kam asgjë kundër të pavaksinuarve. Jam kundër cënimit të lirisë. Kushtetuta na thotë që jemi të lirë të zgjedhim, ndërsa kjo qeveri na imponohet. Dhe unë jam shumë i shqetësuar për vazhdimin”.

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Sport Sport asimptomatik që në fillim Green Pass ish-motociklisti Ish-piloti i MotoGP ish-sportisti i shpëton jetën fëmijës Marco Melandri u infektua vullnetarisht me Covid Unë jam në rregull fare asimptomatik që në fillim Green Pass ish-motociklisti Ish-piloti i MotoGP ish-sportisti i shpëton jetën fëmijës Marco Melandri u infektua vullnetarisht me Covid Unë jam në rregull fare

Sondazh

Poll

Kapet shtëpi bari në Fier, heroinë, kanabis në proces tharjeje e armë zjarri

Kapet shtëpi bari në Fier, heroinë, kanabis në proces tharjeje e armë zjarri

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës

I shpallur në kërkim për trafik emigrantësh, arrestohet 26-vjeçari

Kryemadhi:LSI është e ftuar! Kush ndihet i vjedhur nga 'hajduti i gjatë' ka arsye për të protestuar

Meta në krye të LSI-së? Kryemadhi: S'ka garë mes nesh, jam fajtore për djegien e mandateve

'Skemë evazioni fiskal'/ Kryemadhi: Do hetojmë “Open Balkan”, bëhet në kurriz të shqiptarëve

Cilat janë kompanitë që bëjnë evazion fiskal? Kryemadhi: Marrin tendera me 99.99% të vlerës

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet