LIVE UPDATES
Politike

“Ça u bë këtu? Tokë e xanun jemi?”/ Balluku ngre zërin, injoron pyetjet për Becchetti-n: S’kam pasur kohë të merre

7 Prill 2021, 12:13 Nga DOSJA
“Ça u bë këtu? Tokë e xanun jemi?”/ Balluku

TIRANË– Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku ka vënë alarmin se vendi është marrë peng nga 60 persona, ndërsa ka shtuar se e gjitha është mbështetur edhe nga politike. E pyetur nga gazetarët, ajo ka refuzuar që të flasë për gjyqin e humbur ndaj Francesco Becchetti-t, duke shtuar se nuk ka pasur kohë që të merret me atë çështje. 


“Nuk jam marrë me Becchettin sepse nuk ka qenë në portofolin e punës time dhe sepse kam qenë shumë e zënë në kontrollorët. Asestet nuk janë të bllokuara. Kam qenë duke u marrë me këtë problem të madh. Ky nuk është një rast për t’u përfshirë politika. Është prekur çdo qytetarë thjesht dhe vetëm nga një grup njerëzish. Ata nesër mund të zgjohen dhe të thonë se duam 10 mijë dollarë. Nga do të vijnë këto para. Nga duhet të vijnë. Kush është burimi? Dmth është faji i qeverisë që nuk fluturojnë avionët? Nga duhet të vijnë këto lekë? Nga do i gjeni këto lekë? Shteti nuk ka lidhje. Nuk ka pasur. Nuk ka marrëdhënie financiare midis shtetit dhe Albcontroll. Shteti nuk i ka dhënë kurrë asnjë lekë. Ça është kjo tokë e xanun? Këtu është kompromentuar besimi që kishim. Sot e ulën traun dhe është tokë e xanun. Nesër në mëngjes ndoshta çohet dhe i thotë mendja që duhet ta ketë 6 mijë dollarë. Shërbimi i postës vjen me avion dhe nuk do të vijë. Gjithçka paralizohet vetëm për 60 veta. Duan lekë më shumë se janë taksidarë. Realisht keni pyetje? Vendi është marrë peng,”-tha Balluku.

LAJMI KRYESOR: Anulimi i të gjitha fluturimeve nga Rinasi, Balluku: Grusht shteti, të përfshirë Meta e Berisha. Presidenti takoi kontrollorët, bllokuan hyrjen e vaksinave

(k.m/dosja.al)

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

politike politike belinda balluku protesta e kontrolloreve ne rinas belinda balluku protesta e kontrolloreve ne rinas

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 28 mars

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim