LIVE UPDATES
Bota

William dhe Kate largohen nga Londra, princi kërkon më shumë liri për fëmijët

Princi William do të mbushë 40 vjeç javën e ardhshme dhe duket se Mbreti i ardhshëm i Anglisë do ta shfrytëzojë këtë ditëlindje për të sjellë një kapitull të ri edhe për familjen e tij.

14 Qershor 2022, 07:35 Nga A.B
William dhe Kate largohen nga Londra, princi kërkon më shumë liri
William dhe Kate

BRITANI E MADHE- William dhe Kate së bashku me tre fëmijët e tyre do të largohen nga Kensington Palace verën e ardhshme për t’u zhvendosur përgjithmonë në Windsor, Berkshire, ku do të jetojnë për vitet e ardhshme.

Princi William do të mbushë 40 vjeç javën e ardhshme dhe duket se Mbreti i ardhshëm i Anglisë do ta shfrytëzojë këtë ditëlindje për të sjellë një kapitull të ri edhe për familjen e tij.

Ata do ta mbajë Pallatin Kensington si shtëpinë e tyre në Londër, ku do të bëjnë pjesën më të madhe të punës së tyre, por rezidenca e tyre kryesore do të jetë Windsor. Me këtë lëvizje, George dhe Charlotte do të duhet të largohen nga shkolla e tyre aktuale, Thomas’s Battersea, për t’u regjistruar në një shkollë të re pranë Kështjellës Windsor, raporton DailyMail.

Kjo është arsyeja pse William dhe Kate vendosën të transferoheshin në Windsor. Ishte vetë William ai që thuhet se propozoi të largohej nga Londra me shpresën se shtëpia e re do t’u lejojë fëmijëve, George, Charlotte dhe Louis, më shumë liri sesa Kensington tani.

Një burim pranë çiftit ka raportuar se: “Ata e duan Windsor. Dhe realiteti është se ata janë mjaft të kufizuar në atë që mund të bëjnë në Londër. Për shembull, fëmijët nuk mund të shkojnë në park dhe të luajnë futboll me miqtë. Plani i tyre është të jetojnë atje për 10-15 vitet e ardhshme, dhe më pas ndoshta në të ardhmen, pas shkollës, të transferohen në Anmer, që është një vend kaq i veçantë për ta”.

Princi William, i cili është i dyti në radhën e fronit, thuhet se dëshiron të shfrytëzojë sa më shumë kohën e kaluar me familjen e tij në fshat përpara se të rritet presioni për të ruajtur monarkinë.

princi william kate middleton

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE