LIVE UPDATES
Bota

Vuçiç-Sarazin: Nuk do të ketë Kosovë të pavarur

Vuçiç u shpreh se as zhvillimeve të reja në skenën gjeopolitike, Serbia do të jetë nën presion edhe më të madh, dhe theksoi se deri më tani Serbia ka dalë gjithmonë në krye edhe në krizën më të vogël dhe se tani në krizën më të madhe duhet të përpiqet për të shpëtuar veten. Tanjung shkruan se sipas Vuçiç serbët dhe shqiptarët do të vendosnin vetë për këtë, ndërkohë që shtoi se nuk do të ketë një Kosovë të pavarur.

1 Tetor 2022, 14:07 Nga I.A
Vuçiç-Sarazin: Nuk do të ketë Kosovë të
Aleksandar Vuçiç

SERBI- Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka komentuar deklaratën e të dërguarit special të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarazin se nuk do të lejojë një Republikë Srpska në Kosovë. Tanjung shkruan se sipas Vuçiç serbët dhe shqiptarët do të vendosnin vetë për këtë, ndërkohë që shtoi se nuk do të ketë një Kosovë të pavarur.

“Nuk e kam ditur se ka thënë këtë – se nuk do ta lejojë, kam menduar se për këtë vendosin serbët dhe shqiptarët, pasi gjermanët kishin vendosur tashmë për disa plane, mirë që ai na e tha publikisht.Nuk do të ketë as Kosovë të pavarur ashtu siç e planifikoni. Hajde mirë, e kuptova mesazhin tuaj dhe shpresoj se e keni kuptuar mesazhin tim," tha Vuçiç.

Vuçiç u shpreh se as zhvillimeve të reja në skenën gjeopolitike, Serbia do të jetë nën presion edhe më të madh, dhe theksoi se deri më tani Serbia ka dalë gjithmonë në krye edhe në krizën më të vogël dhe se tani në krizën më të madhe duhet të përpiqet për të shpëtuar veten.

Në një deklaratë për gazetarët në Sofje, Vuçiç tha se me Ukrainën që po kërkon anëtarësimin sa më shpejt në NATO, dhe Rusinë që ka aneksuar territoret e Ukrainës dhe pyetja se çfarë pasojash do të ketë një situatë e tillë për Beogradin, ai tha se do të ketë ditë të vështira për Serbinë.

Për ballinën e revistës kroate Ekspres, e cila ka publikuar një foto të Viktor Orbanit, Gjorgje Melonit dhe Aleksandar Vuçiçit me mustaqet e Hitlerit, presidenti i Serbisë tha se nuk e ka problem këtë dhe se është liria e mediave.

aleksandar vuçiç manuel sarazin

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni