LIVE UPDATES
Bota

VIDEO/ Plas në Kuvendin e Serbisë, deputetët gati në përleshje fizike

Deputetët e Partisë Popullore, Miroslav Aleksiç dhe Vladimir Gaji, filluan të përplaseshin me Novakoviçn, ndërsa Jovanov, Natasha Jovanoviç, Marijan Ristiçeviç dhe të tjerë u ngritën nga vendet e tyre.

25 Tetor 2022, 22:24 Nga I.A
VIDEO/ Plas në Kuvendin e Serbisë, deputetët gati në
Pamje nga sherri

SERBI- Në Kuvendin e Serbisë, gjatë debatit për qeverinë e re, mbrëmjen e sotme për pak sa nuk ka pasur përleshje fizike mes deputetëve të Partisë Popullore dhe Partisë Progresive Serbe. nportal.rs shkruan se ngjarja ka ndodhur kur deputeti i Partisë Popullore, Borislav Novakoviç, pas komenteve të kryetares së grupit parlamentar të SNS-së, Milenka Jovanova, u ngrit nga stoli dhe u drejtua drejt Jovanovit dhe deputetëve të tjerë të SNS-së.

Deputetët e Partisë Popullore, Miroslav Aleksiç dhe Vladimir Gaji, filluan të përplaseshin me Novakoviçn, ndërsa Jovanov, Natasha Jovanoviç, Marijan Ristiçeviç dhe të tjerë u ngritën nga vendet e tyre.

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Vladimir Orliç, në atë moment nuk ka qortuar askënd, i ka thirrur deputetët që të kthehen në vendet e tyre, e më vonë ka dënuar Miroslav Aleksiç. Ndërsa Aleksiç ishte i indinjuar, Orliç e pyeti: “A je i pakënaqur që nuk ke marrë paralajmërim për atë që ke bërë në sallë pak më parë”, dhe më pas i ka dhënë një paralajmërim.

Meqenëse Aleksiçi vazhdoi të ankohej dhe të shante, Orliq e pyeti nëse kishte nevojë për një paralajmërim tjetër.

Incidentit i parapriu një diskutim mes Aleksiçit dhe Brnabiçit, gjatë të cilit Aleksiç tha se ishte krejtësisht e papërgjegjshme të formohej një qeveri e tillë kur dihet përmasat e krizës dhe ai i quajti kandidatët për ministra joprofesionistë. Aleksiç deklaroi se qeveria e mëparshme e udhëhequr nga Brnabiç e shkatërroi ekonominë në Serbi me privatizime katastrofike në të cilat mori pjesë ministri i Financave Sinisha Mali, por edhe se ish-ministri i Bujqësisë Branislav Nedimoviç.

borislav novakoviç miroslav aleksiç sherr ne parlamentin serb

Sondazh

Poll

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat