LIVE UPDATES
Bota

Goditën 30 herë me thikë 12-vjeçaren, Aludimet: Shoqet e vranë për një djalë

Shumë nga shokët e klasës së vajzave thuhet se kanë përmendur vazhdimisht se një djalë i paidentifikuar kishte shkaktuar sherr mes shoqeve. Ndërkohë videot kanë shfaqur mosbesim se policia, e cila ka qenë e informuar për vrasjen e lejoi vrasësen 13-vjeçare të qëndronte aktive në 'Tik-Tok' , duke mos bllokuar llogarinë e saj.

18 Mars 2023, 22:44 Nga f.i

 

Goditën 30 herë me thikë 12-vjeçaren, Aludimet: Shoqet e
GJERMANI- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjermani ku dy të mitura 12 dhe 13 vjeç vranë shoqen e shkollës Luise, duke e goditur 30 herë me thikë. Ngjarja makabër nuk mbaron me vrasjen, po vetëm pak orë pas vdekjes së Luises, dy vajzat kanë postuar video në ‘TikTok’ duke qeshur dhe kërcyer. DailyMail raporton se gazeta gjermane ‘Bild’ pas videos shokuese të publikuar në ‘Tik-Tok’ shkruan se shoqet e kanë vrarë Luise për një djalë.

Gjithashtu shumë nga shokët e klasës së vajzave thuhet se kanë përmendur vazhdimisht se një djalë i paidentifikuar kishte shkaktuar sherr mes shoqeve. Ndërkohë videot kanë shfaqur mosbesim se policia, e cila ka qenë e informuar për vrasjen e lejoi vrasësen 13-vjeçar të qëndronte aktiv në TikTok , duke mos bllokuar llogarinë e saj.

Luise është shpallur e zhdukur në 11 mars, pasi kishte fjetur në shtëpinë e shoqes 13 vjeçare në lagjen Hohenhain, dy milje larg shtëpisë së vetë. Trupi i Luise u gjet në një pellg gjaku të dielën në një pyll pranë qytetit të Freudenberg. Prokurori Mario Mannweiler ka deklaruar se hetimet zbuluan se Luise kishte vdekur si pasojë e plagëve me thikë duke shtuar se ende nuk është gjetur asnjë armë. Dy të dyshuarat, të cilët janë 12 dhe 13 vjeç, kanë pranuar vrasjen. Për shkak të moshës policët refuzuan të japin detaje të mëtejshme për identitetin, gjininë, motivin e tyre apo nëse e njihnin viktimën nga shkolla.

 

mario mannweiler vritet 12 vjecarja ne gjermani luise

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it