LIVE UPDATES
Bota

E kemi pritur këtë ditë! Përditësimet e WhatsApp do të na bëjnë të ‘padukshëm’

Karakteristikat e reja të ardhshme të WhatsApp u njoftuan më herët sot nga Mark Zuckerberg, themeluesi dhe CEO i kompanisë mëmë të WhatsApp-it Meta (më parë Facebook). Ja gjithçka që duhet të dini për veçoritë e reja të privatësisë që vijnë në aplikacion në detaje dhe kur mund të prisni t'i merrni ato.

9 Gusht 2022, 15:17 Nga k.m.
E kemi pritur këtë ditë! Përditësimet e WhatsApp do
WhatsApp

SHBA- WhatsApp sapo ka njoftuar një sërë veçorish të reja të privatësisë në platformën popullore të komunikimit, e cila do të lancohen së shpejti për të gjithë përdoruesit. Këto përfshijnë aftësinë për të fshehur treguesin e statusit "Online", për të dalë nga grupet WhatsApp në heshtje pa njoftuar përdoruesit dhe gjithashtu për të bllokuar pamjet e ekranit për mesazhe të caktuara.

Karakteristikat e reja të ardhshme të WhatsApp u njoftuan më herët sot nga Mark Zuckerberg, themeluesi dhe CEO i kompanisë mëmë të WhatsApp-it Meta (më parë Facebook). Ja gjithçka që duhet të dini për veçoritë e reja të privatësisë që vijnë në aplikacion në detaje dhe kur mund të prisni t'i merrni ato.

WhatsApp tani i lejon përdoruesit të zgjedhin se me kë duan të ndajnë treguesin e statusit të tyre ‘Online’. Statusi Online është i përshtatshëm kur përdoruesit duan që miqtë dhe anëtarët e familjes të dinë se janë aktivë në aplikacion, por mund të jetë gjithashtu një telash kur dëshironi të përdorni WhatsApp privatisht. Mundësia për të fshehur treguesin e statusit tuaj Online do t'u vijë të gjithë përdoruesve.

Platforma ka ndarë gjithashtu se veçoria aktualisht është duke u testuar, kështu që një prezantim nuk duhet të zgjasë shumë, pasi të jetë përsosur çdo defekt.

WhatsApp së shpejti gjithashtu do t'i lejojë të gjithë përdoruesit të dalin nga çdo grup ku bëjnë pjesë në heshtje, pa i njoftuar përdoruesit e tjerë për daljen e tyre. Kjo mund të jetë e dobishme kur nuk dëshironi të tërhiqeni vëmendje ndaj jush kur largoheni nga një grup, veçanërisht nga ata ku keni qenë pjesë për një kohë të gjatë./ indianexpress.com/

whatsapp

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE