LIVE UPDATES
Bota

Bashkëshortja e vrasësit shqiptar të mësueses britanike mban zi: Të më kishte vrarë mua

26 Shkurt 2022, 16:46 Nga DOSJA
Bashkëshortja e vrasësit shqiptar të mësueses britanike mban

BRITANI E MADHE- Gruaja e shoferit që goditi për vdekje Sabina Nessa-n duket se e vuan më shumë nga të gjithë vrasjen e kryer nga bashkëshorti i saj, i cili masakroi mësuesen e shkollës fillore, Sabina, 28 vjeçe. Në pamjet e kamerave të homazheve për mësuesen britanike Sabina Nessa dy javë pas vrasjes makabre, shihej dhe një grua që qante me dënesë dhe ngushëllohej nga miqtë.

Sot e përditshmja “TheSun” zbulon se emri i gruas që qante në homazhet në Eastburne, ishte Ionela Selamaj, bashkëshortja rumune e vrasesit shqiptar Koci Selamaj që dje në gjykatë pranoi aktin makabër.

“U takuam rastesisht në homazhe. Ajo u mbajt në shpatullën time dhe unë e përqafova. Qau gjithë mbrëmjen, më pas shkuam në bregdet dhe hodhëm lule në ujë. Ajo vijonte të thoshte se nuk e kuptonte çfarë kishte pasur me Sabinan dhe se do të kishte pasur më shumë kuptim nëse do të kishte vrarë atë vetë,”– kujton mikesha e saj që e ngushëllonte Jonelën.

Ionela, pastruese dhe part-time kërcimtare, e cila ishte martuar tre vjet më parë me vrasësin në Eastburne, Koci Selamaj, e kishte njohur më herët sjelljen e pakontrolluar të bashkeshortit shofer shpërndarjeje.

“Ajo na tha se muajt e fundit ishte bërë i dhunshëm. Tre herë ishte përpjekur ta mbyste. Një ditë ishte kthyer nga puna dhe pas një argumenti i kishte vendosur duart në fyt. Ajo kishte frikë se do të vdiste, por diçka ndodhi dhe ai ndaloi,”-tha një mikeshë e gruas nga Rumania, gjatë një video-telefonate pas arrestimit të tij.

Herën e fundit që 36-vjeçari sulmoi Ionela ajo u tmerrua aq shumë sa vendosi ta linte. Kjo ndodhi gjashtë javë para vrasjes. Ndërsa ditën që ndodhi vrasja, ai kishte kërkuar një takim me të, por ajo nuk e dinte që ai kishte rezervuar një dhomë në hotel. 

“I kishte kërkuar të bënin seks por ajo kishte refuzuar, ishte kthyer më pas në dhomë dhe më pas ishte nisur për në Londër”.

Disa orë pas këtij takimi Selamaj kishte vrarë mësuesen, e cila kishte dalë për t’u takuar me miqtë e saj.

Marrë nga TheSun.co.uk

(k.m/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

bota bota ionela selamaj koci selamaj sabina nessa ionela selamaj koci selamaj sabina nessa

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN