LIVE UPDATES
Politike

Mbushet Korça nga mbështetësit e PD-së! Me flamuj dhe tollumbace blu presin Bashën, kryedemokrati: Nuk ka të ndalur ardhja

21 Prill 2021, 09:03 Nga DOSJA
Mbushet Korça nga mbështetësit e PD-së! Me flamuj dhe

KORÇË– Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është pritur ditën e sotme nga qindra qytetarë në Korçë. Rrugët e Bulevardit u mbushën me tollumbace ngjyrë blu dhe me flamuj të PD-së.

Në fjalimin e tij përballë qytetarëve Basha u shpreh se korçarët kanë tetë vite që po vuajnë për bukë e se koha e ndryshimit do të vijë në pak ditë. Teksa kujtoi se kanë mbetur dhe katër ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, Basha tha se Rama i ka ditët e numëruara.


Kryedemokrati tha se këto janë ditët e fundit të krimit, mafias dhe të gënjeshtrave.

‘Mirëse ju gjej. Mirëse ju gjej në këtë ditë të bekuar, ku sic shndërrin dielli, shndërrin fitorja në fytyrat tuaja. Se dhe 4 ditë na ndajnë nga fitorja e madhe. Kjo perlë e qytetarisë, e kulturës, e artit, ky vend që ka lindur burra dhe gra. Tetë vite me radhë është përdorur dhe keqpërdorur si të ishte oborri i lodrave të një njeriu. U pasurua kur korcarët vuanin për bukë. Tetë vite dështime, ngecje në vend. Nuk mbaruan, as rrugët që e gjetën gati. Janë ditët e fundit, se të dielën ia kthejmë Korçën korçarëve. Pas 8 vitesh gënjeshtrja, merr guximin që të trokasë në derë. Korca e ka marrë vendimin, e ka hapur zemrën për ndryshimin. Për rininë e mrekullueshme të Korcës që na krenon. Ti themi nënave se do ja fshijmë lotët. Siç shndërrin ky diell, shndërrin fitorja, besimi në fytyrat e korçarëve. E shoh dhe e prek kudo, nga jugu në veri dhe sot në sytë e cdo shqiptari dhe e socialistëve që kanë vendosur që të bëhen pjesë e ndryshimit të madh. Më 25 prill, do të jetë fitorja më e thellë për Shqipërinë. Do të jetë dita kur vota juaj do të rikthejë një qeveri për njerëzit. Nuk ka të mbaruar, ardhja e njerëzve në bulevard, nuk ndalet marshimi ynë, drejt fitores. Këtë e ka mësuar dhe Edi Rama. Këto janë ditët e fundit të krimit, marifeteve, të gënjeshtrave.’– tha Basha.

(a.b)/dosja.al

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

politike politike basha ne korce lulzim basha zgjedhjet 25 prill 2021 basha ne korce lulzim basha zgjedhjet 25 prill 2021

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE