Politike

Basha me familjet pronare të Tiranës: PD detyrim të pashlyer t’i japë zgjidhje çështjes së pronave

Më një postim në mediat sociale, Basha ka postuar foton nga takimi dhe shkruan se PD e ka “detyrim të pashlyer t’i japë zgjidhje problemit të pronave”, duke u bërë një premtim publik atyre.
Featured image of article: Basha me familjet pronare të Tiranës: PD detyrim të pashlyer t’i japë zgjidhje çështjes së pronave Basha me familjet pronare të Tiranës

TIRANË- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar sot një takim me disa përfaqësues të familjeve pronare të Tiranës në selinë blu. Më një postim në mediat sociale, Basha ka postuar foton nga takimi dhe shkruan se PD e ka “detyrim të pashlyer t’i japë zgjidhje problemit të pronave”, duke u bërë një premtim publik atyre.

Sonte në mbrëmje prita për një bashkëbisedim të hapur disa përfaqësues të familjeve pronare të Tiranës. PD ka detyrimin e pashlyer ti japë zgjidhjen e munguar dhe përfundimtare problemit të pronarëve, dhe unë jam personalisht i angazhuar për ta bërë atë realitet”, shkruan Basha.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kreu i PD prej ditësh ka bërë publike strategjinë e re të komunikimit, ku po takohet me grupe interesi të ndryshme me siglën #PotëDëgjoj. Basha shkruan se ai dëgjon të gjitha hallet e qytetarëve dhe atyo do zgjidhen kur ai të vijë në pushtet.

(A.B. Dosja.al)

Një Koment në “Basha me familjet pronare të Tiranës: PD detyrim të pashlyer t’i japë zgjidhje çështjes së pronave

  1. PD e kishte ne dore ta bente (1992-1997 dhe 2005-2013). Kemi qysh ne 1993 qe shkojme neper gjyqe, ne token e kthyer nga komisioni i pronave e me certifikate pronesie vjen dikush nga veriu i Shqiperise, nderton shtepi dhe e legalizon(?!) ju lutem mos u tallni me njerezit!

Shto Koment