Politike

VIDEO/ “Po të dëgjoj Niku”, pas pensioniste Verës, Basha shkon në një servis makinash: Çuna beqarë jeni apo të martuar? Sa lekë merrni dhe sa vjeç jeni?

Basha është interesuar për fitimet e djemve në servis, ka pyetur për rrogën mesatare të një mekaniku, që sipas Nikut shkon diku tek 450-500. Niku, iu ankua kryedemokratit për cilësinë e keqe të naftës dhe për faktin se makinat e njerëzve u shkonin gjithë ujë. Gjithashtu ai vuri në dukje faktin që në Shqipëri e kishte shumë të vështirë të gjente mekanikë, pasi janë larguar drejt Gjermanisë.
Featured image of article: VIDEO/ “Po të dëgjoj Niku”, pas pensioniste Verës, Basha shkon në një servis makinash: Çuna beqarë jeni apo të martuar? Sa lekë merrni dhe sa vjeç jeni? Lulzim Basha te servisi i Nikut
Përditësuar:

TIRANË– Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vizituar ditën e sotme një pikë servisi makinash dhe takoi pronarin e pikës që quhet Niku, në kuadër të nismës së tij të takimeve me qytetarë të ndryshëm, nën sloganin “Po të dëgjoj”. Basha është interesuar për fitimet e djemve në servis, ka pyetur për rrogën mesatare të një mekaniku, që sipas Nikut shkon diku tek 450-500. Niku, iu ankua kryedemokratit për cilësinë e keqe të naftës dhe për faktin se makinat e njerëzve u shkonin gjithë ujë. Gjithashtu ai vuri në dukje faktin që në Shqipëri e kishte shumë të vështirë të gjente mekanikë, pasi janë larguar drejt Gjermanisë.

Në bisedën mes Bashës dhe Nikut pati edhe pyetje personale, teksa kryedemokrati e pyeti pronarin e servisit nëse ishte beqar apo i martuar. Kur mori vesh që ai ishte vetëm 30 vjeç, Basha tha: Qenke djalë i ri fare!

Pjesa nga biseda

Basha: Si jeni

Niku: Mirë

Basha: Si ke qenë Niku

Niku: Mirë me thënë të drejtën, juve?

Basha: Si i ke nga shpia?

Niku: Mirë

Basha: I martuar?

Niku: Jo, akoma

Basha: Beqar?

Niku: Beqar

Basha: Sa vjeç je?

Niku: 30

Basha: Qenke djalë i ri fare…

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Basha: Profesione të ndryshme besoj, elektroauto, xhenerike…

Niku: Po, xhenerike, elektronike…por pak problem domethënë për pjesën me gjet mekanik…për servise…

Basha: Në përgjithësi?

Niku: Në përgjithësi nga Gjermania kanë ik shumë…

Basha: Sa shkon rroga mesatare e një punonjësi këtu, bashkë me shpërblimet?

Niku: 450-500

Basha: Çfarë mendoni se duhet të bëjmë me ju ndihmuar ju si biznes…Jo vetëm në tatin, por në tërësi

Niku: Të ketë më shumë njerëz dhe pak rritje rrogash

Basha: Çmimi i karburantit është problemi kryesor….Edhe cilësia është e keqe që jua shkatërron makinën më shpejt

Niku: Na vijnë makinat gjithë ujë…me ujë komplet

Basha: Niku, po ju qenkeni high-tech fare…

Niku: Mundohemi

Basha: Çuna, punë të mbarë…faleminderit për mikpritje, punë të mbarë. Mirupafshim!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka nisur së fundmi të takojë qytetarë në Tiranë që t’i pyesë rreth shpenzimeve ditore dhe se si ja dalin me problemet e përditshme. Herën e klauar, Basha u takua me Verën, pensionisten që paguante 120 mijë lekë drita.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment