LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Kevin Spacey sërish në telashe/ "I fiksuar" pas burrave, akuzohet për shtatë sulme të tjera seksuale në Britani

Spacey është akuzuar tashmë për një sërë sulmesh seksuale ndaj tre burrave në  Londër  dhe Gloucestershire midis 2005 dhe 2013, ndërsa ai ishte drejtor artistik i teatrit Old Vic.

16 Nëntor 2022, 12:47 Nga a.l
Kevin Spacey sërish në telashe/ "I fiksuar" pas burrave,
Kevin Spacey

SHBA- Kevin Spacey është akuzuar sot për shtatë vepra të tjera seksuale në Mbretërinë e Bashkuar, mbi pesë me të cilat ai tashmë përballet kur ishte drejtor artistik i teatrit Old Vic të Londrës.

Ylli i Hollivudit dhe fituesi i Oskarit, 63 vjeç, i cili luajti në seritë e Netflix - it House of Cards  dhe filmat "Bukuria Amerikane" dhe "Të dyshuarit e zakonshëm", do të akuzohet nga Shërbimi i Prokurorisë së Kurorës për një numër sulmesh seksuale kundër një burri midis viteve 2001 dhe 2004. 

Akuzat përfshijnë tre akuza për sulm të pahijshëm, tre akuza për sulm seksual dhe një akuzë për shkaktimin e një personi për t'u përfshirë në aktivitet seksual pa pëlqim - të gjitha për të njëjtën viktimë të supozuar, shkruan DailyMail. 

Rosemary Ainslie, kreu i Divizionit Special të Krimit të CPS, tha: "CPS ka autorizuar akuza shtesë penale kundër Kevin Spacey, 63 vjeç, për një numër sulmesh seksuale kundër një burri midis 2001 dhe 2004. CPS ka autorizuar gjithashtu një akuzë për shkaktimin e një personi për t'u përfshirë në aktivitet seksual pa pëlqim. Autoriteti për të akuzuar pason një shqyrtim të provave të mbledhura nga Policia Metropolitane në hetimin e saj". 

Spacey është akuzuar tashmë për një sërë sulmesh seksuale ndaj tre burrave në  Londër  dhe Gloucestershire midis 2005 dhe 2013, ndërsa ai ishte drejtor artistik i teatrit Old Vic. Në korrik ai ishte në Old Bailey për t'u përballur me katër akuza për sulm seksual dhe një akuzë për shkaktimin e një personi për t'u përfshirë në aktivitet seksual depërtues pa pëlqim.  Spacey mohoi shkeljet e supozuara. Ai tani pritet të përballet me një gjyq tre deri në katër javë nga 6 qershori i vitit të ardhshëm. Ish-ylli i Hollivudit kishte treguar më parë se ai 'i mohon fuqishëm' akuzat e tre burrave, të cilët tani janë në të 30-at dhe 40-at e tyre. 

kevin spacey

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 16 Nëntor 2022, 09:01 k.m.

Ndahet Demi Moore, partneri punonte shumë

Demi Moore SHBA- Demi Moore u nda me të dashurin e saj Daniel Hamm pas më pak se një viti lidhje. Sipas Us Weekly, ...

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren