KRYESORET
Art&Argëtim

Hëna është e favorshme për sot, moment pozitiv për ndjenjat, horoskopi ditor

Dosja.al ju sjell parashikimin e horoskopit per diten e sotme, 14 Maj 2022

14 Maj 2022, 06:55 Nga DOSJA

Hëna është e favorshme për sot, moment pozitiv për

Dashi

Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill
Kushtojini vëmendje mendimeve të ndrydhura dhe të pashprehura, ato janë fundi i çdo marrëdhënieje ndaj merrnin guximin dhe lirshmërinë t’i flisni. Puna shkon mirë, por ju mund të bëni më shumë.

Demi

Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj
Hëna është gjithmonë e favorshme në këtë periudhë të mes-majit, ndaj jeni ende në një moment pozitiv për ndjenjat, koha për të pikasur… Në punë mos humbni kohë dhe përfshihuni në projekte që kanë vlerë edhe për ju.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor
Duke filluar nga kjo pasdite e shtunë, përpiquni të jeni pak më të kujdesshëm se zakonisht me njerëzit që takoni. Ka diçka që nuk shkon në punë, por ju ende nuk e dini saktësisht se çfarë.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik
Nga kjo mbrëmje përpiquni të mos i bëni shumë presion partnerit/es, nuk do të pendoheni. Puna ka shumë perspektiva, por projektet kërkojnë dhe marrin kohë.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht
Dashuria dhe ndjenjat janë pak të penalizuara për këtë të shtunë, bëni mirë që t’i shtyni diskutimet për të dielën. Gjërat në punë shkojnë okay, por mund të jetë më mirë.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator
Lajme interesante për këtë fundjavë, përpiquni ta lini veten të lirë dhe të çliruar nga hezitimi. Hiqni mendjen edhe nga puna, nëse keni mundësi.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor
Emocionet dhe dashuria janë gjithmonë pranë jush, thjesht duhet të hapeni më shumë. Nga ana tjetër bëni kujdes nga marrëdhëniet me kolegët e punës.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor
Qetësia dhe racionaliteti nuk kanë qenë kurrë pika juaj e fortë dhe ndoshta është më mirë kështu për dashurinë sepse roporti në çift mund të funksionojë më mirë kështu. Të tjerët ju admirojnë në punë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor
Hëna është ende larg, por mos u dorëzoni. Puna po ecën me ritme të mira, por me disa pengesa që mund t’ju ngadalësojnë javën e ardhshme.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar
Partneri/ja juaj është intolerant, përpiquni të mos jeni shumë posesiv. Nëse jeni një profesionist i pavarur, atëherë në fund të muajit do të ketë lajme interesante për ju.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt
Zëri i zemrës është gjithmonë i drejtë, nëse dikush ju mungon duhet të flisni me të, t’ia tregoni. Puna do të përmirësohet që në fillim të javës së ardhshme.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars
Përpiquni të qëndroni të qetë në sferën e ndjenjave, nëse është vërtetë dashuri, atëherë së shpejti do të lulëzojë përsëri. Sakaq me punën po kënaqeni, po e shijoni dhe ajo ju stimulon, përfitoni nga kjo.

Të fundit

Zgjedhja e presidentit! Del kundër, Alibeaj: Raundi i parë të mos zhvillohet me 10 Maj

Zgjedhja e presidentit! Del kundër, Alibeaj: Raundi i parë të mos zhvillohet me 10 Maj

Ndërhyrja e Tabakut, Balla: Ç’punë ke ti? Çfarë bëjmë ne brenda PS na takon ne

Tabaku: Procesi s’ka seriozitet, mazhoranca s’ka legjitimitet, 2 deputetë janë në burg

Emri i presidentit të ri/ Spiropali ftesë PD: Ne kemi takimet tona në PS, mund të vini

Presidenti i ri/ Grida Duma: Do ishte fisnikëri të na i kishit lënë ne propozimin e emrave

Presidenti i ri/ Balla: Më 10 maj nis procesi, me 16 votojmë

Bie dakord me Alibeajn! Balla: Pranoj shtyrjen e procesit, fillimi të jetë data 10

‘Të përfshihen deputetët’/ Kërkesa e Mediut, Balla: Do jem i qartë, ky është kushti jonë

Me 16 maj votohet për presidentin, Spiropali në merak:Aman, vetëm me 17 jo. Kemi kujtime

Shqipëria në krizë për vaj, marketet vënë njoftime: Mos blini më shumë se 6 shishe

Marrëveshja Rama-Basha në Dhërmi, Berisha: Flasim të premten për këtë

Mahmutajt iu sekuestrua pasuria, Berisha: SPAK i PS, u bë pas Kuvendit e në ditë pushimi

Sali Berisha: Do ta bëj Edi Ramën të na njohë mirë, këtu do jemi

22 maji pa asnjë rival? Berisha: S’e kam unë në dorë, gara është transparente

Zyrtarja e DASH e anashkaloi, Berisha: E majta amerikane s’e cakton drejtuesin e PD!

Afat 7 maji, Berisha: S’e kam depozituar ende kandidaturën, sot u informova

Berisha krahason 30 prillin me Kuvendin e PS: Cosa Nostra, u fol vetëm për drogë

Deputetët bojkotuan Kuvendin, Berisha: Vendi juaj është në PD, 30 prilli nuk shtyhej

Berisha i bindur: Edhe ato grupet e vogla do bashkohen me ne

Kuvendi/ Berisha: Kush është i pakënaqur të kërkojë rinumërim të votave

Naftëtarët kërkojnë pagat, Dautaj: Ndihen të poshtëruar, askush s’mban përgjegjësi

Zelenskyy në Kuvendin e Shqipërisë: Ne s’kemi pasur asnjë ditë paqësore

Zelensky në Kuvendin shqiptar: Mbështetja tuaj më kujton Nënë Terezën

‘Të dëbohet diplomati’/ Balla: Berishës i ka mbaruar koha, mbush tollumbace e i lëshon

Fjalimi i Zelenskyy-t në Kuvend, Berisha: Rama na turpëroi sot!

Do e zbatojë Rama? Kërkesa e Zelenskyy-t: Mos lejoni hyrjen e turistëve rusë në Shqipëri

Rama krahason Rusinë me Serbinë: E ndjemë dhimbjen tuaj, na kujton Kosovën

Nuk është i vëmendshëm! Rama s’dëgjon Zelenskyy-n, i pëshpërit diçka Spiropalit

1 orë rruga e bllokuar/ Nis përplasja! Policia shtyn banorët e Rinasit

Sherri me efektivët në Fier! VIDEO nga konflikti, të rinjtë futen në furgonin e policisë

Mirush Kabashi harron emrin e kryebashkiakut të Krujës: Turi, turpi për të gjallët…

Alibeaj u shkarkua, me kë flasë për presidentin?Balla: Është nga Fieri, s’e komentoj dot

Dosja POP...me lot

‘Ti dhe Muli keni mbetur’/ Si u përmbush profecia e Ramës për Partinë Demokratike

VIDEO- Shiu përmbyt Tiranën, probleme në të gjitha akset

Tirana zbardhet nga breshëri i dendur

VIDEO- Në Bulqizë nuk ka qytetarë e minatorë, protestojnë qentë

Përplasi për vdekje të moshuarin në Tiranë, 45-vjeçari ishte i droguar në timon

Iva Tico prezanton burrin

Berisha si Biden, i jep dorën "njeriut të padukshëm"

‘Non-grata’ nga SHBA/ Ish-kryeministri: Unë jam Sali Berisha, s’ka prova, s’pranoj shpifje

Tersi për çiftin Berisha! Para ish-kryeministrit ra dhe e shoqja, momenti kur bie Liria

Berisha rrëzohet në mes të Kuvendit, truproja shkon ta ngrejë

PD mbledh Kuvendin! Rikthehen emrat e njohur, votohet për Këshillin Kombëtar

Ekskluzive/ Urbani i Unazës përfundon në Lanë, pamjet e para nga vendngjarja

Të shtënat në Vlorë, pamje nga aksioni i policisë duke ndjekur autorin

“Shtëpi bari” në Tiranë, kapet mat pronarja, dalin pamjet e “Drug House”, 6 të arrestuar

Floriana Garo jep detaje për Kuvendin e PD: Risi e njerëz me vlera

Ndoja del nga KPK, gazetarët e rrethojnë: Keni përmendur Ramën…

Ndoja del nga KPK, gazetarët e rrethojnë: Keni përmendur Ramën…