LIVE UPDATES
Sport

Arkivole me fytyrat e lojtarëve, makina të sulmuara: Klubi në shënjestrën e tifozëve!

8 Prill 2022, 17:28 Nga DOSJA
Arkivole me fytyrat e lojtarëve, makina të sulmuara: Klubi në

BRAZIL-Ka një atmosfere të elektrizuar te Flamengo! Fundjava e klubit brazilian dhe marshimi drejt debutimit në kampionat ndaj Atletico GO, u shënua nga episodet e dhunës të organizuara në qendrën sportive të klubit Rubro-Negro. As fitorja e fundit në Copa Libertadores nuk e ka frenuar në fakt zemërimin e tifozëve, të cilët janë hedhur disa herë kundër disa lojtarëve dhe drejtuesve. Skena të këqija dhe momente tensioni, me ndërhyrjen themelore të policisë.

 

? ¡ESCÁNDALO EN BRASIL!

? Los aficionados de @Flamengo, calientes por los malos resultados, agredieron a varios futbolistas.

?? El goleador ‘Gabigol’ también lo sufrió.

? ¿Qué opinas?

? TW bellexcosta pic.twitter.com/kHPGRV3FPV

— Telemundo Deportes (@TelemundoSports) April 8, 2022

Arsyeja e tërbimit të tifozëve? Jo performanca zhgenjyese e skuadrës së drejtuar nga Paulo Sousa. Ultrasit kërkuan sqarime për thashethemet për ndarjen e dhomës së zhveshjes, dallimet mes lojtarëve dhe trajnerit dhe mosmarrëveshjet e brendshme. Edhe para nisjes për udhëtimin e Kupës në Peru, një grup tifozësh protestuan në aeroport, me zv.presidentin Marcos Braz që premtoi një takim të enjten. Shumë prej lojtarëve në momentin e mbërritjes së tyre me makinë u rrethuan dhe përjetuan momente frike.

Torcedores do Flamengo vão ao Ninho do Urubu e levam alguns “caixões” com a foto de alguns jogadores.

? l @simpraisa pic.twitter.com/WFSmuSGvDi

— Mercado do Futebol (@FutebolMercado) April 8, 2022

Goditje të përsëritura te makina dhe kërkime për kontakt fizik, me Flamengo që kërkonte përforcime nga policia e detyruar të përdorte gjithashtu spry për të kontrolluar dhe përzënë ultrasit. Skena shumë të këqija, të përkeqësuara edhe më keq nga disa banderola fyese dhe disa arkivole fallco, me fytyrat e disa lojtarëve (Diego Alves, Diego Ribas dhe ëillian Arão) të shfaqura aty pranë.

Mes lojtarëve që është dashur të përballen edhe me pritjen speciale të tifozëve, ka qenë edhe ish-sulmuesi i Interit Gabigol. Sulmuesi pasi u rrethua nga tifozët që e shoqëronin makinën e tij përgjatë hyrjes, vendosi të përballet me ta.

E.Ç (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport brazil flamengo brazil flamengo

Sondazh

Poll

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Abuzimet me fondet për bujqësinë/ Zhupa: Nuk duam t'i bëjmë gjyqin Frida Krifcës, le t'ja bëjë SPAK

Bardhi në Kuvend: Konferenca e Kryetarëve nuk e ka në kompetencë të refuzojë këtë kërkesë

"U ngrite se të doli emri, por nuk je i përgatitur",Rama i kujton profesionin e vjetër kryebashkiaut

Rama nxjerr shifrat:Për të ulur një charter në aeroportin e Tiranës duhet ta prenotosh 3ditë përpara

Rritja e çmimeve/ Rama: Vlonjatëve u kanë ikur trutë nga vendi, po bien në gropën e gjoksit të tyre

Rama: Ka një sulm të organizuar për të na dëmtuar, sistemet kibernetike kanë ndezur dritën e kuqe

Legalizimi/Rama me kryetarët e Bashkive:Ndërtesat për biznese le të presin, për banesat të nisi puna

Rama me kryetarët e Bashkive: Do përfshiheni në procesin e legalizimit, ka lënë për të dëshiruar

"Po e ktheni Berishën në të burgosur politik", Dumani i përgjigjet Shehut:Nuk kam lidhje me poltikën

Noka e Bardhi përplaset me Felajn në Kuvend,afrohet te foltorja, kryesuesja e seancës: Uluni në vend

"Kush po hetohet për aferën e inceneratorëve?", Dumani i përgjigjet Nokës: Është çështje në hetim!

Sa zyrtarë të lartë kanë përdorur Sky Ecc? Si ju përgjigj Dumani pyetjes së deputetit demokrat

Pse po mbahen dy standarte për Berishën dhe Ahmetajn? Dumani i përgjigjet deputetit të PD

Skandali i mikrokredive, Dumani i përgjigjet pyetjes së Bardhit: Nuk ka pushim të çështjes

"Rama iu ka kërkuar të mbyllni Dosjen Xibraka"/ Dumani i përgjigjet Bardhit

"Iu ka kërkuar Rama të mbyllni dosjen Xibraka"/ Bardhi pyet Dumanin: Çfarë përgjigje i ke dhënë?

Vrasjet janë më të shpeshta në Durrës e Fushë Krujë/Dumani tregon si pastrohen paratë në vendin tonë

Nga "Xibraka" te kullat në Tiranë, Çela i përgjigjet pyetjeve të Bardhit

Prokurori i Përgjithshëm raporton në Kuvend: Kriminaliteti më i lartë në Vlorë

Ndryshime për ligjin e armëve/ Tabaku: Kërkoni të ndërhyni dy herë brenda dy muajsh!

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

Bardhi: Kërkojmë debat për gjetjet e OLAF për fondet në bujqësi, institucionet të hetojnë skandalin

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta