LIVE UPDATES
Aktualitet

Zhduket në Itali 23-vjeçarja shqiptare, punonte si balerinë, e ëma: Është bionde me flokë të shkurtër, ka tatu në krah. I riu e gjen: S'kishte pasaportë

Brisilda shoqërohej me një vajzë me emrin Niki dhe se të dyja bashkë punonin si balërina në një bar restorant.

31 Mars 2023, 10:03 Nga F.M
Zhduket në Itali 23-vjeçarja shqiptare, punonte si balerinë, e
Brisilda

TIRANË- Brisilda, 23 vjeçe, një vajzë shqiptare ka humbur gjurmët në Itali që nga muaji nëntor i vitit të kaluar. Mamaja e saj, e cila jeton në Francë prej 11 vitesh, ka bërë një denoncim në JOQ ku tregon se për herë të fundit që k folur me vajzën, ajo i ka kërkuar një foto të pasaportës së saj. E ëma thotë se e bija ka një tatuazh në krahun e djathtë dhe se për momentin i ka flokët e shkurtra dhe bionde.

Ajo tregon më tej se Brisilda shoqërohej me një vajzë me emrin Niki dhe se të dyja bashkë punonin si balërina në një bar restorant. Pas denoncimit të saj, ka ardhur dhe reagimi i parë. Një djalë nga Tiranë tregon se e ka takuar 23-vjeçaren në Itali dhe i ka marrë adresën e Tik Tokut. Ai shton se e reja i kishte thënë se nuk kishte pasaportë për tu kthyer.

Denoncimi i nënës së Brisildës:

Unë jam mamaja e Birsildës, kam 11 vite që jetoj në Francë. Vajza ime është larguar nënëtor të vitit 2022. Kontakti i fundit që kam pasur me të ka qenë kur më ka kërkuar foton e pasaportës. Ka pasur një shoqe në Itali, Niki quhej, kanëpunuar bashkë në Itali. Nuk e di çfarë pune sepse Brisilda nuk e shfaqte jetën e saj, por di që punonin në një bar restorant si ballerina në Itali. Ajo ka ndryshuar nuk është më me flokë të zeza. Për momentin i ka bionde dhe me flokë të shkurtra.

Dëshmia e djalit që e ka takuar:

E kam takuar 23-vjeçaren më 27 dhjetor të vitit të kaluar. më dha adresën e saj të Tik Tokut dhe më tregoi se jetonte në Itali, por që nuk kishte pasaportë për tu kthyer sërish.

zhduket brisilda ne itali

Sondazh

Poll

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre