LIVE UPDATES
Aktualitet

Video-regjistrimi, Nazmi Liçi: Djegien e “Golf-7” e bëra për 1 mln lekë, më pagoi Ambri i “Universit”

Jorgo Zhidro, në dëshminë e dhënë në polici ka rëfyer se me Nazmi Liçin, kanë qenë shokë por që prej 2 vitesh nuk shoqërohen me njëri-tjetrin. Zhidro, ka shpjeguar se me Ambri Sinakolin, nuk ka pasur konflikt por ka vënë re nga ana e Ambrit, një farë inati të vjetër, ku sipas tij herë pas here, Sinakoli i bën manovra me makinë kur shihen.

20 Prill 2023, 16:25 Nga F.M
Video-regjistrimi, Nazmi Liçi: Djegien e “Golf-7” e bëra
Makinë e djegur

ELBASAN- Nazmi Liçi, i cili u arrestua për djegien e një makine në pronësi të Jorgo Zhidros në Elbasan, është zbuluar përmes një video regjistrim që pronari i makinës i ka bërë atij. Gazetari Elton Qyno shkruan për OraNeës se videoja prej 1 minutë e 12 sekonda i regjistruar me telefon tregon djegien e mjetit tip “Golf 7”, ngjarje e ndodhur më 15 mars 2023.

Sipas Qynos, Nazmi Liçi, që në Elbasan njihet si përdorues droge, ka treguar përpara ish-shokut të tij, Jorgo Zhidro, se makinën ia kishte djegur ai me urdhër dhe financim të Ambri Sinakolit, që njihet si Ambri i Universit.

Sipas Nazmi Liçit, ka qenë Ambri i “Universit”, që e ka urdhëruar dhe paguar me 1 milion lekë të vjetra, për të djegur makinën tip “Golf 7”.

“…unë dhe Ambri jemi takuar në ambientet e “Universit” dhe aty kemi dakordësuar planin për djegien e makinës, kundrejt shumës prej 1 milion lekë të vjetra…”-ka pohuar në video-regjistrim Nazmi Liçi.

Gjatë kohës së deklarimit të këtyre të dhënave, Nazmi Liçi, ishte bllokuar brenda në makinën e tij, nga Jorgo Zhidro, i cili e kishte qëlluar disa herë me grushta.

Jorgo Zhidro, në dëshminë e dhënë në polici ka rëfyer se me Nazmi Liçin, kanë qenë shokë por që prej 2 vitesh nuk shoqërohen me njëri-tjetrin. Zhidro, ka shpjeguar se me Ambri Sinakolin, nuk ka pasur konflikt por ka vënë re nga ana e Ambrit, një farë inati të vjetër, ku sipas tij herë pas here, Sinakoli i bën manovra me makinë kur shihen.

Ndërkohë dyshimet e Jorgo Zhidron, se makinën e kishte djegur pikërisht Nazmi Liçi, vinin për faktin se ai ishte identifikuar përmes veshjes.

“…unë pashë kamerat e sigurisë të shtëpisë, ku dallova një person, i veshur me tuta dhe bluzë të bardhë (kostum sportiv) dhe një jelek ngjyrë të errët, me kapele sportive, ngjyrë të bardhë, i cili dukej qartë të bënte levizje, ku mbante në dorë një bidon plastik rreth 1.5 litra, me të cilin s’përkiste me një lëng makinën Golf dhe fugonin. Nga këqyrja e pamjeve filmike, dyshova se personi, i cili kishte djegur makinat ishte Nazmi Liçi, të cilin e kam patur komshi te lagja disa kohë më parë, por që tani është larguar nga aty. Gjithashtu, dua të sqaroj se Nazmi Liçin e kam parë më të njëjtat rroba edhe dy-tre ditë para, ku ka lëvizur përpara shtëpisë time. Pasi pamë pamjet filmike, menduam me djalin dhe pjesëtarët e tjerë të familjes që do takojmë Nazmiun, së bashku me prindërit e tij, për të s’qaruar nëse ishte Nazmiu apo jo dhe arsyen pse e kishte bërë këtë gjë…” - ka treguar në polici babai i Jorgo Zhidros, shtetasi Ardjan Zhidro.

Ky i fundit shton se pasditen e 15 Marsit 2023, teksa lëvizte me djalin e tij në makinë, Nazmi Liçi, i ka parakaluar me një “Audi A6”.

Ai është vënë nga pas duke e ndjekur, por në momentin që Liçi, ka hyrë në ambientet e Bar-Kafe-Lavazh “Universi”, nuk e ka ndjekur më.

Në pyetje rreth kësaj ngjarje është marrë dhe Nazmi Liçi, i cili jep një deklaratë krejt ndryshe nga ajo që ka folur në video-përgjimin prej 1 minuta e 12 sekonda.

Në dëshminë e tij, Nazmi Liçi, shprehet se një grup prej disa personave, mes të cilëve Jorgo Zhidro dhe Usama Gashi, e kanë mbajtur peng në ambientet e resort “Panorama”, duke e dhunuar për disa orë.

“…në datën 15 Mars, rreth orës 11:00 teksa kam qenë i vetëm në afërsi të lagjes “Vullnetari”, me mjetin të cilin e kam marë me qëra, tip “AUDI”. Përpara meje, qëndroi një makinë tip “Audi” i Zi me xhama të zinj. Nga ky mjet zbriti Ardjan Zhidro, i cili u afrua drejt makinës time dhe i tha që donte të pinte një kafe me të. Unë duke qenë se e njoh Ardjanin, pranova. Ardjani më tha se do iknin te lokali i tij “Panorama”. Ardjani, u ul përpara si pasagjer në “Audin” e Nazmiut, kurse “Audi i zi” i shoqëroi. Kur kemi zbritur të “Panorama”, kanë shkuar tek pjesa ku pihet Shisha. Pas tij kanë ardhur edhe shumë persona të tjerë, gati 6-7 persona, ku ndër këta kam njohur djalin e Ardjanit që quhet Jorgo Zhidro dhe Usama Gashin. Këta persona që erdhën filluan të godisnin me grushta, shkopa bejsbolli dhe sende të tjera. Më kanë goditur në fytyrë dhe në trup. Gjithashtu më kanë thyer edhe celularin që kisha me vete. Pasi më rrahën për afro 2-3 orë, Jorgo Zhidro, më ka çuar në qytet me mjetin “Audi” të Nazmiut dhe personat e tjerë që ishin aty nuk i pa se ku shkuan…” - ka dëshmuar Nazmi Liçi.

Ky i fundit ka shtuar se me personat në fjalë nuk ka ndonjë konflikt, por ata e akuzojnë se ai i ka djegur makinën e tyre. Por sipas tij, kjo gjë nuk është e vërtetë.

Për zbardhjen e kësaj çështje policia kriminale e Elbasanit, ka ushtruar kontroll në disa banesa, përfshirë këtu dhe në lavazhin që është në pronësi të Fejzulla Çapjas. Për këto ngjarje, policia kriminale e Elbasanit ka arrestuar për “Shkatërrim të pronës me zjarr”, Ambri Sinakolin, duke caktuar ndaj tij masën e sigurisë “arrest në burg” me afat 60 ditor. Në pranga ra dhe vetë pronari i makinës të djegur, Jorgo Zhidro, për të cilin gjykata vendosi masën e sigurisë arrest shtëpie. Si autor të zjarrvënies ndaj makinës “Golf 7” dhe një furgoni, policia arrestoi Nazmi Liçin, ndaj të cilit gjykata vendosi masën e sigurisë “Arrest në burg”.

nazmi lici jorgo zhidro ambri sinakoli fejzullah capja

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni