LIVE UPDATES
Aktualitet

VD- Tragjedi në Fushë Arrëz, korenti i merr jetën nënës e dy vajzave, plagoset dhe djali

Gjithçka nisi rreth orës 16:00 të pasdites së të shtunës kur e vogla e shtëpisë hyri në tualet të bënte dush. Për shkaqe që ende nuk dihen, dushi ka rënë në masë dhe 15-vjeçarja ka rënë në kontakt me energjinë elektrike teksa lahej.

28 Maj 2022, 18:31 Nga DOSJA

VD- Tragjedi në Fushë Arrëz, korenti i merr jetën

Fushë Arrëz, vendi ku u shuan nëna me dy vajzat

FUSHË ARRËZ- Në familjen Kola në Fushë Arrëz të Shkodrës ka plakosur zia këtë mbrëmje pasi ka humbur tre anëtarë. Prendusha Kola, 42 vjeç, Sidorela Kola, 18 vjeçe dhe E. Kola 15 vjeçe, përkatësisht nëna me dy vajzat, u shuan këtë pasdite në tualetin e shtëpisë pasi ranë në kontakt me energjinë elektrike. Gjithçka nisi rreth orës 16:00 të pasdites së të shtunës kur e vogla e shtëpisë hyri në tualet të bënte dush. Për shkaqe që ende nuk dihen, dushi ka rënë në masë dhe 15-vjeçarja ka rënë në kontakt me energjinë elektrike teksa lahej.

Të bërtiturat e adoleshentes u dëgjuan në shtëpi dhe në ndihmë fillimisht i shkoi e motra, Sidorela. Por, sapo 18-vjeçarja preku dorezën e tualetit, ra në tokë pa ndjenja. Pas vajzave, vrapoi nëna e tyre, Prendushe Kola. Ajo tentoi tu vinte në ndihmë të bijave, por në tentativë e sipër humbi jetën gjithashtu.

Në shtëpi në ato çaste ka qenë edhe djali i familjes Kola, i cili ka shkuar të ndihmojë të ëmën e motrat, por nuk ia ka dalë dot. Ai është plagosur dhe ndodhet në spital, duke rënduar kështu bilancin e kësaj tragjedie. Ishin të bërtiturat e tij që kanë alarmuar fqinjët të cilët kanë lajmëruar menjëherë autoritetet dhe kanë kërkuar ndihmë. Por, kur policia e auto-ambulanca kanë mbërritur në vendin e ngjarjes, nuk mund të bëhej më asgjë. Nëna e dy vajza kishin ndërruar jetë. Ndërsa djali, ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Hetimet kanë nisur për të zbuluar shkakun që ka sjellë shkarkesat elektrike në tualetin e shtëpisë së familjes Kola.

(F.m/dosja.al)

Sondazh

Poll

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët

Operacioni 'Streha' në Tiranë, i shpallur në kërkim për prostitucion, në pranga Klodian Lila

Faza e 11-të e operacionit 'Restart'/ Do transportonin drogë me kamion drejt Turqisë, 2 të arrestuar

Komisari Tase aksidentoi për vdekje të miturën, Nano: Kush abuzon me detyrën ka dënim maksimal