LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Qëllohet me armë drejt një grupi fëmijësh në Shkodër, autori ikën me biçikletë

• Të shtëna me armë zjarri në Shkodër. • Agron Mahmuti (Mehmeti) qëllon në drejtim të një grupi fëmijësh. • Ngjarja ka ndodhur në afërsi të shkollës “28 nëntori”. • 49-vjeçari kishte si synim të qëllonte ndaj një të mituri. • Teksa lëvizte me biçikletë, Mahmuti është afruar pranë vendit të quajtur “Lapidari” ku po rrinin fëmijët dhe në rrethana të paqarta, ka qëlluar me pistoletë në drejtim të tyre. •Madje njërin e ka qëlluar me qytën e pistoletës.• Plumbat kanë përfunduar në pjesën e pasme të një kondicioneri në një lokal aty afër. • Edhe kësaj here pa të lënduar. • Policia po tenton ta kapë.

5 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

Qëlloi me armë në Shkodër/ Djali i tij ishte përfshirë në sherr me të, autori kishte 'shënjestër' 13-vjeçarin

Qëllohet me armë drejt një grupi fëmijësh në
Lokali

SHKODËR- Agron Mahmuti (Mehmeti) është 49 vjeçari i shpallur në kërkim nga policia e shtetit, pasi dyshohet se është personi i cili qëlloi me armë zjarri drejt një grupi fëmijësh. 

49-vjeçari, pas një konflikti për motive të dobëta në vendin e quajtur lagja “Qemal Stafa”, goditi me qytën e pistoletës një të mitur 13-vjeçar. I mituri ishte edhe shënjestra e autorit, i cili qëlloi me armë në drejtim të tij, por fatmirësisht plumbi nuk e kapi. Motivi lidhet me një sherr në të cilin ishte përfshirë djali i autorit dhe 13-vjeçari. 

Plumbi ka përfunduar në pjesën e pasme të një kondicioneri në një lokal në afërsi. Menjëherë pas ngjarjes është larguar me biçikletë. Policia ka gjetur në vendin e ngjarjes një gëzhojë, ndërsa po punohet për kapjen e autorit.

Ngjarja e rëndë ndodhi ditën e djeshme, në mjediset e jashtme të gjimnazit “28 Nëntori”, në Shkodër.

1 MUAJ ME PARE

E frikshme! Qëlloi me armë drejt një grupi fëmijësh, plumbat përfunduan në lokal. Asnjë i lënduar për mrekulli

Qëllohet me armë drejt një grupi fëmijësh në
Pamje nga Shkodra

SHKODËR- Dalin pamje nga vendi i ngjarjes, ku 50-vjeçari qëlloi me armë zjarri një grup fëmijësh. Fatmirësisht askush nuk u lëndua, por siç duket edhe nga pamjet, plumbat kanë përfunduar edhe xhamin e një lokali, duke rrezikuar edhe klientët brenda.

Ngjarja ndodhi në afërsi të shkollës “28 nëntori”, në qendër të qytetit të Shkodrës, ku një 50-vjeçar ende i paidentifikuar qëlloi me armë dhe më pas u zhduk nga vendi i ngjarjes. Policia e kërkon për ta vendosur në pranga. 

1 MUAJ ME PARE

Tmerri në Shkodër/ 50-vjeçari goditi me qytën e pistoletës një nga fëmijët

Qëllohet me armë drejt një grupi fëmijësh në
Foto ilustruese

SHKODËR- Zbulohen detaje të tjera nga ngjarja e rëndë në Shkodër. 50-vjeçari ka goditur me qytën e pistoletës një nga fëmijët, e më pas ka shtënë disa herë në drejtim të tyre, por fatmirësisht nuk ka asnjë të lënduar.

Megjithatë po punohet po punohet për arrestimin e tij. Ende nuk dihet identiteti i personit që ka qëlluar ndaj tyre, ndërsa puna për kapjen e tij nga autoritetet vazhdon.

1 MUAJ ME PARE

TMERR në Shkodër! Një person qëllon me armë drejt fëmijëve, zhduket nga vendngjarja

Qëllohet me armë drejt një grupi fëmijësh në
Foto ilustruese

SHKODËR- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak minutave në qytetin e Shkodrës. Sipas burimeve një person rreth 30 vjeç ka qëlluar me pistoletë në drejtim të një grupi fëmijësh 13- 15 vjeçarë. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të shkollës “28 nëntori”, në qendër të qytetit të Shkodrës.

Personi, i cili lëvizte me biçikletë, është afruar pranë vendit të quajtur “Lapidari” ku po rrinin fëmijët dhe në rrethana të paqarta, ka qëlluar me pistoletë në drejtim të tyre.

1 MUAJ ME PARE

Të shtëna me armë në Shkodër, qëllohet drejt një lokali, ikën me vrap autori

Qëllohet me armë drejt një grupi fëmijësh në
Foto ilustruese

SHKODËR- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shkodër, ku një person ka qëlluar drejt një lokali dhe më pas ka ikur me biçikletë. Në njoftimin zyrtar nga Policia e Shtetit, bëhet me dije se nuk ka asnjë të lënduar, ndërsa po kërkohet autori. 

NJOFTIMI I PLOTË

Rreth orës 18:00 në lagjen “Qemal Stafa”, Shkodër, një person ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri ku është dëmtuar vetrata e një lokali aty afër dhe më pas është larguar. Nga të shtënat nuk ka persona të lënduar. Nga veprimet paraprake hetimore të kryera nga grupi hetimor në vendngjarje është gjetur një gëzhojë. Grupi hetimor po vijon punën për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje, identifikimin dhe kapjen e autorit.

qellohet drejt femijeve ne shkoder shkoder

Sondazh

Poll

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët

Operacioni 'Streha' në Tiranë, i shpallur në kërkim për prostitucion, në pranga Klodian Lila