LIVE UPDATES
Aktualitet

Si u kap Artur Haxhiu në Itali, tentoi të digjte veten me benzinë

Pikërisht këtu ushtarët e Radiomobile të Latisanës, me rroba civile, gjurmuan autobusin e ndaluar pranë pastiçerisë Tiffany në via Marango dhe iu afruan shënjestrës së tyre.

1 Korrik 2022, 10:07 Nga k.m.
Si u kap Artur Haxhiu në Itali, tentoi të digjte veten me benzinë
Momenti i arrestimit të Artur Haxhiut

BIBIONE- Dalin pamjet nga arrestimi i Artur Haxhiut, një 55-vjeçar shqiptar që qëlloi me plumb bashkëkombasin e tij, i cili po lufton për jetën me një plumb që ka marrë në kokë. Policia italiane e gjeti shqiptarin e shumëkëruar, pasi ai ishte gati që të kthehej nga Bibione. 

“Po telefonoj nga autobusi që shkon në Bibione, në bord është Artur, shqiptari që kërkon,”,-i tha policisë një prej pasagjerëve të autobusit.

Për hetuesit e Armës nuk kishte kohë për të humbur dhe u nisën për të kapur shënjestrën e tyre. Pikërisht këtu ushtarët e Radiomobile të Latisanës, me rroba civile, gjurmuan autobusin e ndaluar pranë pastiçerisë Tiffany në via Marango dhe iu afruan shënjestrës së tyre. Në momentin kur një karabiniere me rroba civile tentoi të hipte në bord, Haxhiu kuptoi çfarë po ndodhte dhe u spërkat me benzinën ​​që kishte me vete për t'i vënë flakën vetes.

Megjithatë falë operimiit në kohë, karabinierët arritën që t'ja rrëmbenin çakmakun nga duart.

Si u kap Artur Haxhiu në Itali, tentoi të digjte veten me benzinë

“Do të paguani që nuk më lanë të vdes,”-tha Artur Haxhiu në momentin që karabinierët i lagën fytyrën me ujë. Ndërsa mediat italiane kanë publikuar edhe momentin e tij të prangosjes, ku shqiptari dukej i shtrirë në tokë. 55-vjeçari është përgjegjës për një të shtënë me armë zjarri në zonën e Piranos, ku dy mbetën të plagosur, njëri prej tyre ka marrë plumb në kokë dhe është në gjendje kritike për jetën. Shkak i sherrit dyshohet të jetë një mosmarrëveshje për arsye parash të lidhura me punën, pasi viktima dhe agresori ishin në fakt kolegë.

artur haxhiu arrestohet artur haxhiu

Sondazh

Poll

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët

Operacioni 'Streha' në Tiranë, i shpallur në kërkim për prostitucion, në pranga Klodian Lila

Faza e 11-të e operacionit 'Restart'/ Do transportonin drogë me kamion drejt Turqisë, 2 të arrestuar

Komisari Tase aksidentoi për vdekje të miturën, Nano: Kush abuzon me detyrën ka dënim maksimal