LIVE UPDATES
Aktualitet

"Po dridhte një cigare te shkallët".../Flasin oficerët: Ludiani më tha shtyhu para se të vriste kolegun

Burimet i thanë Gazetasi.al, se në banesën e policit 25-vjecar, kur agjentët shkuan për të kontrolluar, i gjetën atij një recetë nga mjekja psikiatre A.Rreli që ishte lëshuar në datën 7 korrik 2021.

25 Maj 2022, 18:44 Nga DOSJA
"Po dridhte një cigare te shkallët".../Flasin oficerët:
Pamje nga momenti i vrasjes

TIRANË- Të tjera detaje kanë dalë në dritë nga vrasja e policit të komisariatit numër 3, Çush Saliasi nga dora e kolegut të tij. Bazuar në dëshmitë e dy kolegëve të tij pranë Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore, Gazetasi.al, mëson se njëri nga kolegët e pyeti 25-vjeçarin Ludian Zaimi se përse ishte i mërzitur?.

Dëshminë e jep polici K.Q., bëjnë me dije burimet policore, që duke iu referuar atij, citojnë.

“Në momentin kur ka ndodhur ngjarja, unë isha në pjesën e oborrit të komisariatit. Çaush Saliasi ishte tek shkallët dhe po dridhte një cigare. U përshëndeta me të. Në këtë moment, pashë Ludian Zaimin që doli nga klasa dhe erdhi pas meje. Në këtë moment, e pyeta si je? Pse je i mërzitur? Dhe ai m’u përgjigj: ‘Nuk kam gjë po shtyhu mbrapa’. Unë e pyeta çfarë ke, pse të shtyhem dhe ai më tha prapë: ‘Shtyhu, shtyhu’. Në këtë moment, ai nxjerr armën dhe unë i thashë çfarë po bën. Nuk m’u përgjigj dhe duke ia drejtuar Çaushit, i tha: ‘Tani do sqarohemi’. Çaushi u ngrit në këmbë dhe po hynte tek klasa që të shmangej, por Ludiani fillloi të qëllojë mbi të. Çaushi ra për tokë, kurse Ludiani po qëllonte mbi të edhe pse ai ishte shtrirë”.

Burimet i thanë Gazetasi.al, se në banesën e policit 25-vjecar, kur agjentët shkuan për të kontrolluar, i gjetën atij një recetë nga mjekja psikiatre A.Rreli që ishte lëshuar në datën 7 korrik 2021.

Ky medikament, lexonte “AstraZeneca”, thanë burimet e sigurta policore të Gazetasi.al, që detajuan se medikamenti kishte mbishkrimin “Seroquel 25 mg”.

Ky ilaç, bëhet me dije, është përcjellë nga policia që po heton ngjarjen e rëndë drejt mjekësisë ligjore për të marrë një përgjigje zyrtare se për çfarë diagnoze përdoret. Është e domosdoshme marrja e përgjigjeve nga mjekja psikiatre, shtuan burimet e Gazetasi.al, pasi policia ka urdhëruar këqyrjen e kartelës së policit që ishte në detyrë prej 18 muajsh.

Pra, menjëherë pasi ishte diplomuar në akademinë e sigurisë si polic dhe shërbente në patrullën e përgjithshme të policisë Tiranë.

“Kam dyshime se kolegu im e ka kryer vrasjen me paramendim”, - deklaroi oficeri tjetër, B.D., që sipas burimeve pranë komisariatit numër 3, ai la makinën të ndezur para komisariatit.

Oficeri, bëhet me dije se veç përgjigjes së shkurtër që dha paraprakisht, nuk ka pranuar të japë deklarime me arsyetimin se “jam i rënduar psikologjikisht”./GazetaSi

Sondazh

Poll

Aktualitet 25 Maj 2022, 18:18

Nis futja e tifozëve në stadium

Foto nga momenti TIRANË- Ka nisur futja e tifozëve në stadiumin “Air Albania”, ku do të zhvillohet ndeshja finale e Confere...

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE