LIVE UPDATES
Aktualitet

”Riatëdhesuam 80 tifozë të dhunshëm”, Jaupi: Kemi informacione për të infiltruar

Mes të tjerave, ai foli edhe për mundësinë e ‘infiltrimit’ të tifozëve grekë të PAOK dhe atyre turq të Fenerbache të cilët janë kundërshtarë të Feynord, duke thënë se kishin informacione për mbështetës të tillë.

25 Maj 2022, 18:39 Nga DOSJA
”Riatëdhesuam 80 tifozë të dhunshëm”, Jaupi:
Rebani Jaupi

TIRANË- Drejtori i policisë së Tiranës, Rebani Jaupi ka folur lidhur me masat e marra për mbarëvajtjen e të gjithë situatës mbrëmjen e sotme ku në orën 21:00 do të luhet finalja mes Romës dhe Feynord për ‘Conference League’. 

Jaupi në një intervistë për Fax News foli për përplasjet e djeshme ku tha se ishin riatëdhesuar 80 tifozë italianë të cilët ishin tepër të dhunshëm, ndërsa shtoi se policia nuk kishte në plan të përdorte gaz lotsjellës dhe se ishin marrë masat për kontrollin e personave që do të hyjnë në stadium.

Nuk kemi qëllim që policia të përdorë lëndë të tilla por as dhunë, ne shpresojmë që tifozeritë të kuptojnë mikpritjen që Shqipëria ka bërë ndaj tyre. Ne kemi bërë të gjithë shoqërimet e autobuzëve dhe e kemi lënë zonë të lirë qarkullimin Tiranë-Durrës.

Nuk kemi qëllim të përdorim gaz lotjsellës. Tashmë e shihni se policia është vënë e gjitha në dispozicioon të perimetrit të stadiumit. Do të kontrollohen rreptësisht personat që do të hyjnë në stadium, të kontrollohen për sende të ndaluara. Kthyem në Itali 80 tifozë italianë. Ishte veprim i domosdoshëm për t’i riatdhesuar në Itali të gjithë ata tifozë të cilët ishin tepër të dhunshëm’, tha Jaupi.

Mes të tjerave, ai foli edhe për mundësinë e ‘infiltrimit’ të tifozëve grekë të PAOK dhe atyre turq të Fenerbache të cilët janë kundërshtarë të Feynord, duke thënë se kishin informacione për mbështetës të tillë.

’Ne gjatë shoqërimit të djeshëm nuk patëm shtetas të tillë, megjithatë sipas informacioneve, ka mbështetës qoftë nga grekët apo turqit. Kemi nga 14 punonjës policie nga secila palë, ajo holandeze dhe italiane’, tha ai.

(I.A/dosja.al)

Sondazh

Poll

Aktualitet 25 Maj 2022, 18:18

Nis futja e tifozëve në stadium

Foto nga momenti TIRANË- Ka nisur futja e tifozëve në stadiumin “Air Albania”, ku do të zhvillohet ndeshja finale e Confere...

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE