LIVE UPDATES
Aktualitet

Plagosja e Eskos, nëna e tij kërkon ta shoh, nuk lejohet nga autoritetet: Ai ka një fëmijë të mitur, sa plumba ka?

Nëna e tij, me anë të avokates Stamatia Markou, në kërkesë-kallëzimin e ka paraqitur pranë administratorit të spitalit, kërkon dhënien e informacionit me shkrim dhe dhënien e kopjeve të të gjitha opinioneve mjekësore në lidhje me situatën e të shëndetit të Esmin Ferhati.

12 Tetor 2022, 15:46 Nga I.A
Plagosja e Eskos, nëna e tij kërkon ta shoh, nuk lejohet nga
Esko

GREQI- Nëna e 32-vjeçarit shqiptar, liderit të mafies së Kampusit, ka kërkuar që të vizitojë djalin e saj në reanimacionin e Kryqit të Kuq, ku po trajtohet. Protothema shkruan se nëna e tij, me anë të avokates Stamatia Markou, në kërkesë-kallëzimin e ka paraqitur pranë administratorit të spitalit, kërkon dhënien e informacionit me shkrim dhe dhënien e kopjeve të të gjitha opinioneve mjekësore në lidhje me situatën e të shëndetit të Esmin Ferhati.

“Djali im sot 32 vjeç është baba i një fëmije të mitur vetëm një vjeç. Unë, nëna e tij, jetoj në Greqi me tre fëmijët e mi për 30 vitet e fundit, duke punuar ditë e natë si infermiere personale gjatë gjithë këtyre viteve. Djali im ndodhet i shtruar ne ICU te spitalit tuaj qe prej datës 27-9-2022 dhe deri me sot – për 15 dite radhazi – Nuk më është dhëne mundësia dhe e drejta ta vizitoj as për disa minuta. As partnerja e djalit tim dhe nëna e fëmijës së tij një vjeçar nuk është lejuar të vizitojë bashkëshortin dhe babain e fëmijës së saj. Jo vetëm që na kanë ndaluar të vizitojmë djalin tim, i cili është i plagosur rëndë dhe i shtruar në ICU, por deri më sot NUK kemi marrë fare informacion:

1. Si është gjendja e djalit tim. shëndetin dhe nëse rrezikohet jeta?

2. Çfarë operacionesh mjekësore – operacionesh ka kryer deri më sot?

3. Sa të shtëna ka marrë djali im dhe ku në trup?

4. Kur dhe cilat operacione mjekësore – kirurgjikale do t’i nënshtrohet djali im??

Në vijim të sa më sipër, kërkoj që të më jepen përgjigje me shkrim për kërkesat e mësipërme si dhe kërkoj dhënien e kopjeve të të gjithë dosjes mjekësore – opinioneve të djalit tim. Së fundi, protestoj fuqishëm dhe kërkoj ndërhyrjen e autoriteteve që të më lejohet menjëherë të ushtroj të drejtën për të vizituar djalin tim, të drejta që parashikohen për të gjithë pacientët e shtruar, edhe ata të shtruar nën roje. Nuk është e mundur që të mos lejojnë që nëna dhe fëmija i mitur të vizitojnë përkatësisht fëmijën dhe prindin. Është e pamendueshme të pengohet ushtrimi i të drejtave si të djalit tim të shtruar në ICU, ashtu edhe të mua të nënës së tij! Duke qenë i shtruar në ICU, nëse unë, nëna e tij, nuk kam të drejtë të vizitoj djalin tim, kush firmos dhe kush do të firmosë për procedurat e radhës të nevojshme mjekësore për djalin tim të plagosur rëndë?" thuhet në letër.

Banda e konvikteve u shkatërrua pak javë më parë. Aksioni nisi që në orët e para të mëngjesit me synim arrestimin e anëtarëve të bandës, por shqiptari ‘Esko’ kundërshtoi efektivët dhe njërën prej tyre tentoi ta plagoste me kaçavidë. Policja iu kundërpërgjigj duke e qëlluar me armë zjarri në këmbë. Shqiptari u dërgua në spital, ndërsa mbi 30 të tjerë u vunë në pranga. Mes tyre ishte edhe nja vajzë police e një tjetër, që kishte dëshmuar edhe përdhunime të shumë grave të cilave iu futeshin në shtëpi, nga anëtarët e bandës.

esmin ferhati esko

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni