LIVE UPDATES
Aktualitet

"Më kapi nga flokët se s'dola të mjel lopën", gruaja denoncon burrin, por lutet: Aman mos e arrestoni

Në sherr e sipër gruaja ka kujtuar punën e rëndë që bën në një fabrikë dhe punët e shtëpisë që e prisnin gjatë ditës. Madje ka akuzuar familjarët duke thënë “ju e keni zakon ta mbyllni gruan në shtëpi, nuk e lejoni atë që qoftë të flejë pak më gjatë në ditë pushimi”.

11 Qershor 2022, 20:05 Nga F.M
"Më kapi nga flokët se s'dola të mjel lopën",
Foto Ilustruese

TIRANË- Prej 18 vitesh ajo është e martuar dhe ka tre fëmijë. Ajo u rrah nga kryefamiljari dhe kur një i afërm denoncoi, ajo pranoi të flasë e frikësuar dhe duke thënë mbyturazi se kishte frikë. Por në fund, tek gruaja me inicialet E.H ka mbizotëruar dashuria për të shoqin dhe duke pranuar se ishte dhunuar, ajo pranoi të kallëzojë me kushtin që mos ta arrestonin burrin, por me lutjen që t'i jepnin një urdhër mbrojtjeje. Por rrëfimi i saj para policisë numër pesë sipas burimeve të Gazetasi.al ishte alarmant ndaj dhe oficerët vrapuan në shtëpinë e çiftit me pranga në duar. Gjithë dhuna e ushtruar ndaj gruas nga Kamza ishte ushtruar për hatër të një lope dhe se përse nëna e tre fëmijëve nuk ishte e gatshme të ndihmonte të vjehërrën. Gruaja që atë ditë ishte pushim dëshiroi të flerë pak më shumë gjumë në mëngjes. Por jo, i shoqi i ka kërkuar që ajo të dalë nga shtëpia dhe të mjelë lopën.

“Pashë që vjehrra u ngrit më shpejt dhe po merrej me mjeljen e lopës. Pasi bashkëshorti pa që e ëma po milte lopën më akuzoi se unë nuk e ndihmoja asnjëherë vjehrrën dhe se asnjëherë nuk e kisha mjelë lopën. “Ti je mësuar keq” më tha im shoq”, rrëfen sipas burimeve policore gruaja e dhunuar.

Në sherr e sipër gruaja ka kujtuar punën e rëndë që bën në një fabrikë dhe punët e shtëpisë që e prisnin gjatë ditës. Madje ka akuzuar familjarët duke thënë “ju e keni zakon ta mbyllni gruan në shtëpi, nuk e lejoni atë që qoftë të flejë pak më gjatë në ditë pushimi”.

“I shoqi, i nevrikosur në moment e ka goditur me shpulla duke i kujtuar se ajo ishte gruaja dhe duhet të bënte çfarë i thotë burri. Këtë skenë e ka parë edhe vjehrra e cila i është lutur të birit të ndalojë dhe të mos kryejë veprime të tilla. Por kryefamiljari ka qenë i papërmbajtshëm”, pohojnë burimet e Gazetasi.al.

“Më kapi për flokësh, më shtriu në divan dhe po më gjuante. Vjehrra qante dhe i lutej të ndalonte. Kur burri doli jashtë, i thashë vjehrrës se do ndahem nga djali i saj se nuk e duroj dot këtë veprim që bëri” . Gruaja, sipas policisë me gjithë akuzat në shtëpi, nuk e ka njoftuar policinë. Pak më vonë, duke ja treguar se çfarë i ndodhi të ëmës me të cilën foli në telefon, ajo ka vepruar duke kërkuar vizitë të policisë në shtëpinë e çiftit.

Kur policia mbërriti aty, gjeti gruan duke qarë dhe që shtoi: dua ti jap edhe një shans, mos e arrestoni por më jepni një urdhër mbrojtjeje që burri të më rrijë larg. E pyetur nga policia se çfarë marrëdhëniesh kishte me të shoqin, ajo mban anën e tij.

“Marrëdhëniet i kemi shumë të mira, por ndonjëherë bëhet shumë nevrik dhe kjo vjen pasi ai e do shumë nënën e tij dhe kërkon që unë ta ndihmoj”.

Por e reja e cila punon dhe e ndihmon vjehrrën, ka treguar aspekte të tjera të kësaj dhune duke kujtuar raste të tjera, sipas burimeve të Gazetasi.al.

“Njëherë doja të shkoja tek nëna ime. Por ai nuk më dha leje dhe më tha që do shkoja kur të donte ai. Në këtë rast nuk iu drejtova policisë”, është shprehur gruaja.

Duke përmendur se i shoqi është njeri pa vese pasi “as nuk pi alkool dhe as nuk luan bizhoz”, ajo iu lut policisë që mos t’ia arrestonin partnerin, i cili pavarësisht lutjeve, përfundoi nën arrest për akuzën e dhunës në familje. Si dëshmitare e ngjarjes ishte edhe e moshuara që tregon për policinë numër pesë se nusen e kishte më të mirën në Kamëz dhe se ishte e përkushtuar. "Por nervat e tim biri që e kam të mirë dhe punëtor dalin ndonjëherë nga kontrolli, megjithëse këtë që bëri kësaj radhe nuk e ka bërë asnjëherë”, ka thënë e moshuara para policisë.

Marrë nga Gazetasi

policia e kamzes burri rreh gruan

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN