LIVE UPDATES
Aktualitet

Kreu marrëdhënie me një të mitur në vitin 2019, 32-vjeçari shqiptar del para gjykatës së Rodosit

Ngjarja u zbulua në verën e vitit 2019 në Kos dhe doli para drejtësisë pas denoncimit të 34-vjeçares, nëna e të miturës në polici. Kjo ka sjellë nisjen e procedimit gjyqësor ndaj 32-vjeçarir, i cili u dërgua në gjykim me urdhër të Këshillit të Kundërvajtjeve.

1 Nëntor 2022, 10:20 Nga d.a.
Kreu marrëdhënie me një të mitur në vitin 2019,
Policia greke

GREQI- Një 32-vjeçar me origjinë shqiptare, i cili akuzohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një të mitur ende 14 vjeç, shqiptare gjithashtu, do të ulet në bankën e Gjykatës së Përzier Jurie të Rodosit.

Sipas mediave vendase, ngjarja u zbulua në verën e vitit 2019 në Kos dhe doli para drejtësisë pas denoncimit të 34-vjeçares, nëna e të miturës në polici. Kjo ka sjellë nisjen e procedimit gjyqësor ndaj 32-vjeçarir, i cili u dërgua në gjykim me urdhër të Këshillit të Kundërvajtjeve.

Fillimisht, çështja ishte caktuar të shqyrtohej nga Gjykata e Përzier e Jurisë së Rodosit në fillim të janarit 2022, megjithatë, gjykata e kishte shtyrë çështjen në mënyrë që i pandehuri të thirrej sërish. Në këtë kuadër dhe pasi për shqiptarin ishte në pritje të një urdhër arresti nga Hetuesi Parësor i Kos, ai u pikas më 31 maj 2022 në mesditë nga oficerët e Departamentit të Sigurisë së Kos dhe u arrestua.

I pandehuri u dërgua në burg ku qëndron edhe sot e kësaj dite, ndërsa gjykimi i tij u ricaktua për 7 nëntor 2022 nga Gjykata e Përzier Jurie e Rodosit.

Sipas asaj që përfshihet në dosje, më 25 qershor 2019, nëna e së miturës, një 34-vjeçare me origjinë shqiptare është paraqitur në Departamentin e Sigurimit të Kos së bashku me vajzën e saj të mitur, e cila në atë kohë nuk kishte mbushur moshën 14 vjeç dhe ka denoncuar bashkatdhetarin e tyre 32-vjeçar.

Në mënyrë të veçantë, 34-vjeçarja ka thënë në polici se i huaji ka kryer veprime të pahijshme ndaj vajzës së saj dhe në veçanti, në muajt maj dhe qershor 2019 ka kryer marrëdhënie seksuale me vajzën e mitur në banesën ku 32- vjeçari jetonte, por pa ushtruar dhunë.

Shqiptari u akuzua për një vepër penale për akte seksuale me një të mitur dhe çështja shkoi në gjykatë. Ndaj të pandehurit është lëshuar një urdhër arresti, ndërsa me dëshirën e Këshillit të Kundërvajtjeve është dërguar në gjykim për veprën e mësipërme.

policia greke shqiptari perdhunon te mituren ne greqi

Sondazh

Poll

"U ngrite se të doli emri, por nuk je i përgatitur",Rama i kujton profesionin e vjetër kryebashkiaut

"U ngrite se të doli emri, por nuk je i përgatitur",Rama i kujton profesionin e vjetër kryebashkiaut

Rama nxjerr shifrat:Për të ulur një charter në aeroportin e Tiranës duhet ta prenotosh 3ditë përpara

Rritja e çmimeve/ Rama: Vlonjatëve u kanë ikur trutë nga vendi, po bien në gropën e gjoksit të tyre

Rama: Ka një sulm të organizuar për të na dëmtuar, sistemet kibernetike kanë ndezur dritën e kuqe

Legalizimi/Rama me kryetarët e Bashkive:Ndërtesat për biznese le të presin, për banesat të nisi puna

Rama me kryetarët e Bashkive: Do përfshiheni në procesin e legalizimit, ka lënë për të dëshiruar

"Po e ktheni Berishën në të burgosur politik", Dumani i përgjigjet Shehut:Nuk kam lidhje me poltikën

Noka e Bardhi përplaset me Felajn në Kuvend,afrohet te foltorja, kryesuesja e seancës: Uluni në vend

"Kush po hetohet për aferën e inceneratorëve?", Dumani i përgjigjet Nokës: Është çështje në hetim!

Sa zyrtarë të lartë kanë përdorur Sky Ecc? Si ju përgjigj Dumani pyetjes së deputetit demokrat

Pse po mbahen dy standarte për Berishën dhe Ahmetajn? Dumani i përgjigjet deputetit të PD

Skandali i mikrokredive, Dumani i përgjigjet pyetjes së Bardhit: Nuk ka pushim të çështjes

"Rama iu ka kërkuar të mbyllni Dosjen Xibraka"/ Dumani i përgjigjet Bardhit

"Iu ka kërkuar Rama të mbyllni dosjen Xibraka"/ Bardhi pyet Dumanin: Çfarë përgjigje i ke dhënë?

Vrasjet janë më të shpeshta në Durrës e Fushë Krujë/Dumani tregon si pastrohen paratë në vendin tonë

Nga "Xibraka" te kullat në Tiranë, Çela i përgjigjet pyetjeve të Bardhit

Prokurori i Përgjithshëm raporton në Kuvend: Kriminaliteti më i lartë në Vlorë

Ndryshime për ligjin e armëve/ Tabaku: Kërkoni të ndërhyni dy herë brenda dy muajsh!

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

Bardhi: Kërkojmë debat për gjetjet e OLAF për fondet në bujqësi, institucionet të hetojnë skandalin

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare