LIVE UPDATES
Aktualitet

I ati plagosi inspektorin, vajza e Qani Muçës: Veliaj e detyroi të bënte vetëgjyqësi, na vratë për së gjalli

Vajza e Muçës kërkon që t’ia lirojnë babain që të merret me familjen e tij dhe sa fajtor për të gjithë ngjarjen sipas saj është kryebashkiaku Erion Veliaj.

13 Gusht 2022, 15:59 Nga F.M
I ati plagosi inspektorin, vajza e Qani Muçës: Veliaj e detyroi
Qani Muça

TIRANË- Vajza e Qani Muçës, 55-vjeçarit që plagosi me armë zjarri punonjësin e Inspektoriatit të Mbrojtjes së Territorit Ilirjan Gvaelli ka reaguar një ditë pas ngjarjes së rëndë. Në një prononcim për JOQ, vajza tregon se baba i saj nuk është kriminel, por ka mbrojtur shtëpinë e bërë me gjak dhe djersë. Ajo shprehet se familja ka sakrifkuar shumë për të ndërtuar shtëpinë që i shembën dje dhe se i ati nuk meriton të dënohet. Vajza e Muçës kërkon që t’ia lirojnë babain që të merret me familjen e tij dhe sa fajtor për të gjithë ngjarjen sipas saj është kryebashkiaku Erion Veliaj.

Reagimi i plotë:

Shtepia qe u shemb dje nga IMT eshte shtepi e ndertuar me gjak e djerse. Ato tulla qe ju i bete dje shkrumbe hi jane mundi i gjithe jetes se tim Ati. Per ate shtepi qe babai im qelloi me arme dje ka lene kockat e eshte robtuar. Vuajti gjithe jeten per ta ndertuar qe sot ta qaj pas hekurave se pushtetaret tane e detyrojne qytetarin te beje vetgjyqesi. Babai im nuk eshte kriminel, u be mburoje per pasurine e tij, aq kishte, me shpatullat e veta e me punen e ndershme aq mundi te beje. Dhe ju dje me ate shtepi i shembet familjen, i shembet shpirtin, i shembet te ardhmen, i shembet cdo shprese. Shtetit tone nuk i intereson, po une e di se per te ndertuar ate shtepi ne kurre nuk kemi beri pushime si familje, une isha shume e vogel kur rrezohesha neper shkalle me thaset me tallash, me tullat neper krahe per tu ndertuar ajo shtepi, na shkonte djersa curg te katerteve mua, vellait , babit dhe mamit. Cdo qindarke qe mblidhej e hidhnim per te rregulluar shtepine. E mbaj mend akoma kur babi diten rregullonte makina si mekanik e naten punonte taksi me nje batanije me vete priste te mbaronin njerezit dasmat e te fitonte ndonje lek me shume. Eh, per ate shtepi ne cdo fillim viti shkollor nuk blinim rroba se do kursenim, rralle here shkonim ne ekskursione. Aty lindem ,u rritem, sakrifikuam gjithcka , gjithe jeta jone ishte aty. Sot eshte vec nje rrenoje , e familja ime ngeli ne rruge pa asgje ne kembim e per me teper shtylla e familjes pretendohet te burgoset. E kemi shpirtin cope, jemi mpire nga kjo qe ndodhi po ta dini mire se Qani Muca nuk eshte kriminel, pushtetaret jane, ata qe shembin shtepite si te ishin kotec pulash dhe nxjerrin ne rruge familjet pa asnje qindarke. Denimin maksimal e meriton ti more Erion, qe na more ne qafe jo babai im! Neve dje na vrate per se gjalli Erion Veliaj! Babi im nuk meriton te denohet, po meriton te dali dhe te rimekembi familjen me cfare i ka ngelur se ka nje vajze te vogel per te rritur.

Ngjarja e rëndë ndodhi një ditë më parë. IMT-ja shembi shtëpoinë e Qani muçës dhe 55-vjeçari qëlloi me armë në drejtim të inspektorëve. Ilirjan Gavelli ndodhet në spital pas plagosjes, ndërsa Muça është vënë në pranga.

qani muc ilirjan gavelli

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni