LIVE UPDATES
Aktualitet

E tmerrshme/ Çifti gjerman me tre fëmijë vret nënën ukrainase dhe i rrëmben foshnjën 5 javëshe

Por pas derës tashmë të mbyllur të një shtëpie gjysmë të shkëputur, një çift me sa duket kishte planifikuar të vriste ukrainasen Margarita R., 27-vjeçe, për t’i marrë fëmijën Mia! Të mërkurën, policia arrestoi një grua dhe një burrë, përkatësisht 43 dhe 44 vjeç, duke gjetur edhe vajzën e vogël. Tani është e qartë.

17 Mars 2024, 15:48 Nga h.k
E tmerrshme/ Çifti gjerman me tre fëmijë vret nënën
Foto ilustruese

GJERMANI-Gjurma e Mia-s së rrëmbyer (pesë javëshe) i solli hetuesit në një zonë të qetë banimi në periferi të Sandhausen (Baden-Württemberg).

Por pas derës tashmë të mbyllur të një shtëpie gjysmë të shkëputur, një çift me sa duket kishte planifikuar të vriste ukrainasen Margarita R., 27-vjeçe, për t’i marrë fëmijën Mia! Të mërkurën, policia arrestoi një grua dhe një burrë, përkatësisht 43 dhe 44 vjeç, duke gjetur edhe vajzën e vogël. Tani është e qartë.

Gjatë javëve dhe muajve të fundit, çifti ka folur hapur me fqinjët dhe kolegët e punës për “lindjen” e afërt të vajzës së tyre.

Dyshimi: vrasja dhe rrëmbimi ishin planifikuar paraprakisht

Më 7 mars 2024, një shëtitës zbuloi trupin e Margarita R. në një rampë të NATO-s në Hockenheim. Sipas policisë, ajo vdiq nga “dhuna e jashtme”. Në atë kohë, vajza e vogël Mia dhe

gjyshja e saj, Maryna Stetsenko, 51-vjeçe u zhdukën. Gruaja është ende në kërkim. Sipas informacioneve të BILD, rrëmbyesit e dyshuar janë gjermani Marco O. he gruaja e tij me origjinë ruse Ina. Marco O., i cili punonte në një kasaphane, thuhet se ka raportuar me krenari për ardhjen në jetë të fëmijës ditë më parë. Më pas ai pohoi para kolegëve se i porsalinduri ishte ende në repartin e kujdesit intensiv…

Një fqinj i tha BILD: “Çifti ka tre djem, burri më tha në dhjetor se do të kishin një vajzë në janar. Me krenari më tregoi një kapele rozë për foshnjën. Jam i befasuar sepse gruaja e tij nuk dukej fare shtatzënë. Por nuk e prisja kurrë një krim të tillë. Çifti ishin gjithmonë shumë të sjellshëm dhe dukeshin të këndshëm.”

Si u njohën viktima dhe rrëmbyesit?

Sipas mediave ukrainase, Margarita R., Maryna Stetsenko dhe Mia janë parë për herë të fundit në një restorant. Me sa duket shoqërohet nga një grua nga Walldorf ( Baden-Württemberg ).

Një i njohur i familjes thuhet të ketë thënë se kjo grua u ka ofruar refugjatëve ukrainas ndihmë për përpunimin e dokumenteve në rrjetet sociale. Nuk dihet nëse kjo grua misterioze është ajo e arrestuar.

maryna stetsenko

Sondazh

Poll

"U ngrite se të doli emri, por nuk je i përgatitur",Rama i kujton profesionin e vjetër kryebashkiaut

"U ngrite se të doli emri, por nuk je i përgatitur",Rama i kujton profesionin e vjetër kryebashkiaut

Rama nxjerr shifrat:Për të ulur një charter në aeroportin e Tiranës duhet ta prenotosh 3ditë përpara

Rritja e çmimeve/ Rama: Vlonjatëve u kanë ikur trutë nga vendi, po bien në gropën e gjoksit të tyre

Rama: Ka një sulm të organizuar për të na dëmtuar, sistemet kibernetike kanë ndezur dritën e kuqe

Legalizimi/Rama me kryetarët e Bashkive:Ndërtesat për biznese le të presin, për banesat të nisi puna

Rama me kryetarët e Bashkive: Do përfshiheni në procesin e legalizimit, ka lënë për të dëshiruar

"Po e ktheni Berishën në të burgosur politik", Dumani i përgjigjet Shehut:Nuk kam lidhje me poltikën

Noka e Bardhi përplaset me Felajn në Kuvend,afrohet te foltorja, kryesuesja e seancës: Uluni në vend

"Kush po hetohet për aferën e inceneratorëve?", Dumani i përgjigjet Nokës: Është çështje në hetim!

Sa zyrtarë të lartë kanë përdorur Sky Ecc? Si ju përgjigj Dumani pyetjes së deputetit demokrat

Pse po mbahen dy standarte për Berishën dhe Ahmetajn? Dumani i përgjigjet deputetit të PD

Skandali i mikrokredive, Dumani i përgjigjet pyetjes së Bardhit: Nuk ka pushim të çështjes

"Rama iu ka kërkuar të mbyllni Dosjen Xibraka"/ Dumani i përgjigjet Bardhit

"Iu ka kërkuar Rama të mbyllni dosjen Xibraka"/ Bardhi pyet Dumanin: Çfarë përgjigje i ke dhënë?

Vrasjet janë më të shpeshta në Durrës e Fushë Krujë/Dumani tregon si pastrohen paratë në vendin tonë

Nga "Xibraka" te kullat në Tiranë, Çela i përgjigjet pyetjeve të Bardhit

Prokurori i Përgjithshëm raporton në Kuvend: Kriminaliteti më i lartë në Vlorë

Ndryshime për ligjin e armëve/ Tabaku: Kërkoni të ndërhyni dy herë brenda dy muajsh!

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

Bardhi: Kërkojmë debat për gjetjet e OLAF për fondet në bujqësi, institucionet të hetojnë skandalin

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare