LIVE UPDATES
Aktualitet

Banakieri i foli të dashurës së tij, shqiptari nuk përmbahet dot, nxjerr armën: Tani do të të qëlloj

Menjëherë doli nga klubi dhe nxorri nga xhepi një pistoletë, me të cilën qëlloi në kofshë punonjësin. Por fatmirësisht nuk i rrezoi jetën.

6 Gusht 2022, 08:10 Nga k.m.
Banakieri i foli të dashurës së tij, shqiptari nuk përmbahet
Foto ilustruese

RICCIONE- Në plagosje me armë zjarri është kryer gjatë natës në një "klub" nga një shqiptar. Kur pa barmenin duke biseduar me të dashurën e tij, shqiptarit nuk i panë më sytë. Menjëherë doli nga klubi dhe nxorri nga xhepi një pistoletë, me të cilën qëlloi në kofshë punonjësin. Por fatmirësisht nuk i rrezoi jetën. Ndërsa Emirijan Halili, 33-vjeçari shqiptar që nuk e duroi dot skenën që pa me të dashurën e tij, u hapën dyert e burgut.

Shqiptari ndodhej në Itali me pushime me të dashurën e tij, një vajzë me origjinë marokene. Rreth orës një në mëngjes, ata vendosin të ndalonin për një pije në një klub me një çift tjetër. Barmeni kishte biseduar me të dashurën e tij. Një bisedë e pafajshme, që nisi pasi e reja zbuloi se banakieri ishte nga Tor Bella Monaca dhe ajo i tregoi se kishte qenë atje për të bërë një tatuazh. 

Në atë moment ndërhyn 33-vjeçari dhe i thotë: Tani do të të qëlloj, por e dashura e ndaj. Ndërhyri pronari i lokalit, i kërkoi shqiptarit të qetësohet dhe e fton në banak për të pirë. Menjëherë thërret edhe banakierin dhe i thotë se 33-vjeçari kërkon t'i kërkojë falje. Punonjësi, megjithatë, është ende i ofenduar nga fjalët që iu drejtuan nga klienti dhe nuk e pranoi ndjesën, duke nisur edhe njëherë sherrin mes tyre.

Pa thënë asnjë fjalë më, shqiptari tërheq këmbëzën. Një goditje e vetme, e cila kap barmenin në këmbën e djathtë. I riu bie në tokë, i plagosur dhe i gjakosur, ndërsa 33-vjeçari, e dashura dhe miqtë e tyre ikin me vrap. Por megjithatë u kap, e tani akuzohet për tentativë vrasjeje dhe posedim të një arme zjarri pa leje./ ilrestodelcarlino.it

emirijan halili arrestohet shqiptari ne itali

Sondazh

Poll

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët

Operacioni 'Streha' në Tiranë, i shpallur në kërkim për prostitucion, në pranga Klodian Lila