LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Anti tank, snajper e kallashë, gjendet baza e armëve, u zbulua nga përgjimet e vëllezërve Beqiri

• Një arsenal armësh është zbuluar këtë mesditë në zonën e “5 Majit”. 7 thasë, 1 arkë dhe 1 valixhe plot me armë janë gjetur në një vend me shkurre pranë një blloku pallatesh në këtë zonë të Tiranës. • Baza e armëve është zbuluar nga përgjimi i vëllezërve Beqiraj. Mësohet se Policia e Tiranës kishte dy ditë që i kishte zbuluar armët përmes telefonatave të bëra nga vëllezërit Indrit dhe Gentjan Beqiraj që zbërthyen një grup kriminal me vrasës me pagesë e me bazë në Durrës. • Por, vetëm sot është zhvilluar aksioni për sekuestrimin e armëve. Ende nuk ka asnjë të arrestuar në lidhje me operacionin në fjalë. Aksioni është ende në vijim.

4 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

Snajper/ Policia bën "inventarin" e armëve tek "5 maji", do analizohen në cilat krime u përdorën

Anti tank, snajper e kallashë, gjendet baza e armëve, u zbulua nga
Pamje nga armët e gjetura

TIRANË- Policia e Shtetit ka bërë "inventarin" për armët e gjetura të groposura mes pallateve tek zona e "5 majit" në Tiranë. Sipas njoftimit të bërë nga Policia, bëhet me dije se të groposura janë gjetur: kallashë, mitraloz të lehtë, mitraloz të rëndë, pushkë, municione luftarake dhe pajisje optike ushtarake. Armët ishin të futur në thasë, por nuk dihet se sa kohë kishin që ishin vendosur nën tokë, ndoshta për të mos u gjendur kurrë. Të gjitha armët e gjetura janë dërguar në Institutin e Policisë Shkencore për ekzaminim në mënyrë që të gjendet se kush dhe ku janë përdorur. Ndoshta për të zbardhur edhe ndonjë ngjarje kriminale në vendin tonë. 

NJOFTIMI I POLICISË SË SHTETIT: 

Tiranë

Sekuestrohen pjesë të armëve të ndryshme, dylbi për snajper, një granatëhedhës, karikatorë dhe municion luftarak. Më datë 05.10.2022, në rrugën "Besim Fagu", Tiranë, shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 4, pas informacioneve të marra në rrugë operative se disa persona, për shkak të presionit të Policisë, kishin transportuar dhe hedhur në një ambient të jashtëm, pjesë armësh e municion luftarak, menjëherë kanë ushtruar kontroll dhe kanë gjetur në rrugën "5 Maji", pjesë armësh të ndryshme (kallashi, mitralozi të lehtë, mitralozi të rëndë, pushke), municione luftarake dhe pajisje optike ushtarake, të futura në thasë. Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, vijon punën për identifikimin e poseduesve të armëve dhe dokumentimin e plotë të këtij rasti. Provat materiale do dërgohen në Institutin e Policisë Shkencore, për ekzaminim.

Baza e armëve që u gjetën në Tiranë, në zonën e '5 Majit' është zbuluar nga përgjimi i vëllezërve Beqiraj. Mësohet se Policia e Tiranës kishte dy ditë që i kishte zbuluar armët përmes telefonatave të bëra nga vëllezërit Indrit dhe Gentjan Beqiraj që zbërthyen një grup kriminal me vrasës me pagesë e me bazë në Durrës. Por, vetëm dje është zhvilluar aksioni për sekuestrimin e armëve. 

1 MUAJ ME PARE

Arsenali i armëve tek 5 maji u zbulua nga vëllezërit Beqiraj, policia përgatitej prej dy ditësh për aksionin

Anti tank, snajper e kallashë, gjendet baza e armëve, u zbulua nga
Vendi ku u gjetën armët

TIRANË- Baza e armëve që u gjetën në Tiranë, në zonën e '5 Majit' është zbuluar nga përgjimi i vëllezërve Beqiraj. Mësohet se Policia e Tiranës kishte dy ditë që i kishte zbuluar armët përmes telefonatave të bëra nga vëllezërit Indrit dhe Gentjan Beqiraj që zbërthyen një grup kriminal me vrasës me pagesë e me bazë në Durrës. Por, vetëm sot është zhvilluar aksioni për sekuestrimin e armëve. 

Armët ishin futur në thasë e çanta dhe ishin lënë një grumbull shkurresh në një bllok pallatesh në zonën e "5 Majit". Ende nuk ka asnjë të arrestuar në lidhje me operacionin në fjalë. Aksioni është ende në vijim. 

1 MUAJ ME PARE

FOTOT- Pamje nga depoja me armë zjarri tek "5 maji", ishin të fshehura mes shkurreve

Anti tank, snajper e kallashë, gjendet baza e armëve, u zbulua nga
Pamje nga depoja e armëve

TIRANË- Dalin pamjet e para nga depoja me armë zjarri tek "5 maji". Siç duket edhe nga fotot e mëposhtme, e gjithë zona është e mbushur me efektivë të Policisë së Shtetit. Deri më tani bëhet me dije se u gjetën 7 thasë, 1 arkë dhe 1 valixhe që futen në furgon nga efektivët.

Mësohet se armët ishin të futura nëpër thasë dhe të vendosura pranë një grope të mbuluar me shkurre në afërsi një blloku pallatesh. Po ashtu, raportohet se të gjitha armët ishin të groposura. 

1 MUAJ ME PARE

Anti tank, snajper dhe kallashnikovë, zbulohet një tjetër bazë armësh në Tiranë

Anti tank, snajper e kallashë, gjendet baza e armëve, u zbulua nga
Vendi ku u gjetën armët

TIRANË- Zbulohet një bazë armësh në Tiranë. Arsenali me anti tank, snajper dhe kallashnikovë është gjetur në zonën e "5 Majit". Armët dyshohet se përdoreshin nga një grup kriminal. Armët e municionet ishin të futura në disa thasë dhe të hedhura në një gropë pranë një pallati te mbuluara nga shkurret.

Ende nuk dihet nëse ka persona të arrestuar në kuadër të operacionit në fjalë. Operacioni ka nisur që prej mëngjesit të sotëm dhe është në vijim.

armet tek 5 maji

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE