Aktualitet

Pamjet flagrante/ Shkulen Palmat në Lungomare për t’i hapur vendin karburantit të Kastratit

VIDEO
Një qytetar ka kapur pamjet sesi një vinç shkul gjatë natës, palmat në Lungomare, investimi total i të gjithës ka pasur vlerën e 12 milionë eurove.
Featured image of article: Pamjet flagrante/ Shkulen Palmat në Lungomare për t’i hapur vendin karburantit të Kastratit Pamjet nga Vlora

VLORË– Koronavirusi ka mbyllur njerëzit në shtëpi, po nuk i ka ndaluar punimet. Disa javë më parë, Dosja.al raportoi ndërtimin e një karburanti në zonën e Lungomares, një nga investimet më të ‘trumpetuara’ nga qeveria Rama në qytetin e Vlorës.

Për ndërtimin e shëtitores buzë detit, u prishën shumë shtëpi dhe në vend të tyre u mbollën palma. Por mesa duket kaq ka zgjatur e gjitha pasi disa muaj pas përfundimit të punimeve, është parë e arsyeshme për të pasur edhe një karburant, edhe pse Lungomarja ka vetëm një korsi. Karburanti është në pronësi të kompanisë “Kastrati”, (lexo këtu). 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një qytetar ka kapur pamjet sesi një vinç shkul gjatë natës, palmat në Lungomare, investimi total i të gjithës ka pasur vlerën e 12 milionë eurove.

Pasi javë harxhuar paratë për t’i mbjellë, palmat janë parë si pengesë për punimin më të ri dhe janë vendosur që të hiqen… Natën për të shmangur sytë e qytetarëve.

(k.m;f.g/dosja.al)

Shto Koment