LIVE UPDATES
Politike

‘Zgjedhjet le të shtyhen’, Idajet Beqiri nxjerr SMS-të e aleatëve të Ramës: Petro Koçi s’më linte të i

13 Qershor 2019, 15:36 Nga DOSJA
‘Zgjedhjet le të shtyhen’, Idajet Beqiri nxjerr SMS-të e

Kreu i Partisë së Unitetit Kombëtar, Idajet Beqiri i cili paraqitit së fundmi kërkesën për t’u tërhequr nga gara për zgjedhjet e 30 Qershorit, ka deklaruar në studion e lajmeve të Fax News se ka në adresë të tij kanë mbërritur mesazhe të shumta që i kërkonin të mos tërhiqej nga gara.

Në këtë mënyrë Beqiri përgënjeshtroi zërat se vendimi i tij për tu tërhequr nga gara ishte një lëvizje e imponuar nga socialistët dhe për këtë ka puvblikuar mesazhet e mbërritur në celularin e tij nga Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi dhe anëtari i KQZ Elidian Salianji.

“Kam mesazhe që provojnë se më kanë bërë thirrje që të mos tërhiqem nga gara. Elidian Salianji me sa di e ka emrin ai djali i KQZ që është anëtarë i PS-së që më ka thënë ta kthej mbrapsht vendimin që kam marrë”.

“Përshëndetje Idajet, ju lutem rishikojeni qëndrimin tuaj për të mos hyrë në zgjedhje. Ju bëjmë me dije se një vendim i tillë çon ujë në mullirin e Metës dhe Berishës. Konsiderojeni edhe njëherë vendimin për t’u tërhequr nga gara”, shkruante Koçi në mesazhin e dërguar.

Gazetarja Klaudia Karabolli lexoi të dy mesazhet e mbërritura tek celulari i Beqirit ku Salianji shkruante:

“Idajet vlerësoje dhe njëherë qëndrimin tënd për tu tërhequr nga procesi zgjedhur pasi dekreti i Presidentit është absolutisht i  pavlefshëm dhe nuk sjell asnjë pasojë në ndryshimin e datës së zgjedhjeve. Dhe nuk është ide e mirë të ndahesh nga koalicioni ASE në zgjedhjet e 30 Qershorit”.

Ndërkohë më poshtë janë një pjesë e bisedës së anëtarëve të kolicionit ASE të bërë publike nga Idajet Beqiri në studion e lajmeve të Fax News.

Ndërkohë një nga aleatët e Ramës shkruan në grupin e whats’app-it se egziston mundësia për shtyrje të datës së zgjedhjeve të 30 Qershorit që sipas tij mund të bëhet për interesa madhore të vendit dhe jo për Bashën dhe Metën. Ai propozon që PS të negociojë për datën e zgjedhjeve me opozitën, por jo për tërheqjen e kryeministrit. Marrë nga Faxweb.al

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

politike politike idajet beqiri terheqja nga zgjedhjet uniteti kombetar idajet beqiri terheqja nga zgjedhjet uniteti kombetar

Sondazh

Poll

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh