Aktualitet

Unaza e Re dhe Yzberishti pa drita/ OSHEE: Shkak, një avari në kabinën elektrike

OSHEE sqaron se energjia është ndërprerë për shkak të një defekti në një kabinë elektrike.
Featured image of article: Unaza e Re dhe Yzberishti pa drita/ OSHEE: Shkak, një avari në kabinën elektrike Foto ilustruese

TIRANË- Një pjesë e Unazës së Re dhe Yzberishtit kanë mbetur pa energji elektrike që prej orës 13:00 për shkak të një defekti në një kabinë elektrike.

Në një komunikatë për shtyp OSHEE sqaron se: Per shkak te nje defekti ne kabinen private “Bruci” ku jane djegur automatet, kanë mbetur pa energji pjesërisht zona e Unazës së Re dhe një pjesë e Yzberishtit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Grupet e avarisë së OSHEE janë në terren dhe po punojnë për riparimin e defektit.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment