LIVE UPDATES

glauk olldashi

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

“6 vite pa Sokolin”, Glauk Olldashi tregon ‘amanetin’ e babait: Dua të kontibuoj si anëtarë i thjeshtë i PD (VD) - Politike
LIVE UPDATES
Politike

“6 vite pa Sokolin”, Glauk Olldashi tregon ‘amanetin’ e babait: Dua të kontibuoj si anëtarë i thjeshtë i PD (VD)

20 Nëntor 2019, 18:30 Nga DOSJA
“6 vite pa Sokolin”, Glauk Olldashi tregon ‘amanetin’ e

TIRANË- 6 vite më parë në mbrëmjen e 20 nëntorit të vitit 2013, rrugën e nisur  nga Elbasani drejtë Tiranës, Sokol Olldashit ia ndërpreu një aksident fatal që i mori edhe jetën. Ish-deputeti dhe ish-ministri i demokratëve la pas veç kujtimeve edhe një projekt të gjatë politik ku në qendër të tij kishte demokratët.

Glauk Olldashi, djali i Sokol Olldashit nuk ishte pranë familjarëve në përvjetorin e gjashtë të tij, pasi njësoj si babai i tij vëmendjen e ka të fokusuar te politika. Nga Zagrebi ku ndodhet në një takim të Forumit Rinor Demokrat, Glauk rrëfen për “ABC News” arsyet përse Sokol Olldashi nuk e nxiste të merrej me politikë.

Përkushtimin për politikën e ka të madh, por shkallët ka vendosur t’i hedhë një e nga një. Ndërkohë që thjeshtësia dhe ana njerëzore zotohet se do të jetë virtyti që do trashëgoi nga babai i tij. 6 vite pas ndarjes nga jeta, kujton se periudhën kur Sokol Olldashi garoi për drejtimin e PD ka qenë periudha më e qetë për të dhe është i bindur se nësë do të ishte gjallë do të vijonte të ishte pjesë e PD-së.

Për të treguar se Olldashi ishte një makineri votash, Glauk tregon se si përmes thjeshtësisë ai arrinte të kthente në favor të demokratëve edhe zona tradicionale të majta.

Një mesazh për 6 vjetorin e Olldashit shpërndau në rrjetet sociale edhe kreu i demokratëve, Lulzim Basha i cili i ndodhur në një takim zyrtar në Zagreb theksonte se Sokoli do të ndihej krenar për djalin e tij. Ndërkohë që miq të afërt të Olldashit e kujtuan përmes mesazheve të ndara në rrjetet sociale.

(Marrë nga Abcnews.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

politike politike 6 vite nga vdekja e olldashit glauk olldashi sokol olldashi 6 vite nga vdekja e olldashit glauk olldashi sokol olldashi

Sondazh

Poll

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it

Ish-shefi i Forcave të Armatosura, Bardhyl Kollçaku paraqitet në SPAK

Rama i pergjigjet Ahmetajt: Nese do beja rolin e gjykatesit, gjerat do kishin qene me keq

Vendimi i apelit për PD, kandidati i Klosit, Bedri Hoxha: Asnjë ndikim në elektorat

Rama flet para kancelarit për sukseset e Reformës: Rajoni të marrë shembull nga ne...

Scholz ia thotë Ramës në sy: Media e lirë dhe e pavarur, thelbi i demokracisë evropiane

Samiti i procesit të Berlinit do të zhvillohet më 16 tetor

“Nisma 17+1” e Kinës, Rama: S'kemi përfituar asnjë investim

Dy makina përplasen kokë më kokë tek ‘5 Maji’ dhe bëhen copash, 5 të plagosur

Përfaqësuesit ligjor të PD në KQZ, depozitojnë dokumentacionin për regjistrimin e PD së në zgjedhje

Përshtati lokalin për organizimin e lojërave të fatit, arrestohet 41-vjeçari në Shkodër

"A je penduar?", Dan Hutra del para gjykatës, me kokën lart nuk shpreh fije pendese...