LIVE UPDATES
Sport

“S’mund ta fsheh”/ Duka tregon për kë bën tifo në finale: Uroj të shoh Kumbullën në fushë

Armand Duka u shpreh se askush nuk e kishte menduar që një kompeticion i tillë si finalja e Conference League do kishte një jehonë të tillë dhe fakti që po bëhet një finale aq e rëndësishme në Shqipëri përbën një lajm.

25 Maj 2022, 00:44 Nga DOSJA
“S’mund ta fsheh”/ Duka tregon për kë bën tifo
Armand Duka

Një ditë para finales së Europa Conference League, Presidenti i FSHF, Armand Duka vjen në një rrëfim për gazetarin Sokol Balla në emisionin Top Story, në Top Channel. Duka u shpreh se askush nuk e kishte menduar që një kompeticion i tillë si finalja e Conference League do kishte një jehonë të tillë dhe fakti që po bëhet një finale aq e rëndësishme në Shqipëri përbën një lajm.

Presidenti i FSHF tha gjithashtu se në këtë ndeshje është tifoz me Romën dhe një ndër arsyet është se në gjirin e Romës, luan një ndër lojtar shqiptar që është Marash Kumbulla.

“Janë ditë të ngarkuara për gjithëkënd që merret me organizimin e finales. Është një eveniment shumë i rëndësishëm që kërkon impenjimin e të gjthëve. Duke qenë së FSHF është partneri kryesor i UEFA-s në këtë organizim ka një ngarkesë të shtuar. Krahasimisht me të tjerat.

Pak e kishin menduar që ky është një kompeticion i tillë si finalja e Conference League do kishte një jehonë të tillë. Madje edhe ne nuk e kishim menduar që do kishte kaq jehonë dhe kaq shumë interes. Edhe të bëhet një finale në Shqipëri, përbën lajm. Për fatin tonë të mirë erdhën edhe dy skuadra me histori në futbollin europian me shumë trofe, por edhe me shume uri, sepse trofetë i kanë në distancë të fituara.

Kemi uruar që Roma të ishte në Tiranë për disa arsye. Edhe për faktin që ka që nga 1991 që nuk fiton një trofe, por edhe një arsye tjetër se është shumë afër Shqipërisë. Lëvizja nga Italia në Shqipëri është akoma më e lehtë. Ndihemi për t’I rikthyer çdo event që kanë organizuar.

Unë faktikisht jam tifoz me Milanin, që fitoi kampionatin në Itali por në këtë aktivitet jam tifoz me Romën. Një ndër arsyet është se në gjirin e Romës, luan një ndër çunat tanë Marash Kumbulla dhe është një motiv për të qenë me Romën. Uroj ta shoh në fushë, të kontribuojë për ekipin edhe për të kontributi në ekipin tonë.

Shumë mendojnë që janë koencidenca, por jo, janë frut i punës së futbollit shqiptar. Askush s’e kishte menduar, tani presim të shohim futbollistët tanë në finalet e Champions League.”- tha Duka

Marrë nga Top Channel

Sondazh

Poll

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare