LIVE UPDATES
Bota

S’ka paqe për familjen Trump! Libri “apokaliptik” paralajmëron telashe, DETAJE sesi gratë e familjes kishin mar

12 Maj 2021, 15:23 Nga DOSJA
S’ka paqe për familjen Trump! Libri “apokaliptik”

SHBA-Donald Trump mund të mos jetë më president, por për vajzën e tij, Tiffany dhe ish-gruan zbulohen të rejat tronditëse, pasi pretendohet se kishin një marrëdhënie të intime me agjentët e shërbimit sekret kur ishte në Shtëpinë e Bardhë.

Libri, me titull ” Zero dështime: Ngritja dhe Rënia e Shërbimit Sekret “, me autore një i gazetare Carol Lyoning , fituese e Çmimit Pulitzer, Washington Post , përshkruan se si vajza e vogël e ish-presidentit amerikan dhe ish-gruaja e Donald Trump Jr. ishin ngatërruar në mënyrë të fshehtë me agjentë të shërbimit sekret të cilët ishin përgjegjës për sigurinë e tyre.

Sipas gazetës amerikane “Washington Post”, ky libër pritet të dalë në treg më 18 maj. Rikujtojmë se Tiffany Trump është  fejuar me miliarderin Michael Bullos, në janar të këtij viti. Para se 27-vjeçarja t’i thoshte “Po” të dashurit të saj prej katër vitesh, besohet se ajo ka pasur një lidhje me një nga agjentët sekretë të SHBA, sipas librit. Një zëdhënës i vajzës së Trump, Tiffany ,nuk vonoi shumë për të mohuar akuzat.

Përveç Tiffany, ish-gruaja e djalit të presidentit amerikan, Donald Jr, me të cilin kanë pesë fëmijë, gjithashtu ka pasur marrëdhënie intime me një agjent të shërbimit sekret. Sidoqoftë, sipas librit, nuk është e qartë se kur nisi marrëdhënia e tyre. Vanessa dhe Don Jr. Trump u divorcuan zyrtarisht në Mars 2018.

“Edhe para se Trump të merrte presidencën e SHBA, marrëdhënia e tyre nuk ka qenë e mirë,”  sipas një burimi për revistën PEOPLE, duke theksuar se çifti në fakt ishin zyrtarisht së bashku.

Nga ish-nusja e Trump nuk ka asnjë koment për momentin. Sidoqoftë, sipas librit që zbulon se ajo kishte një lidhje të fshehtë me një agjent sekret, nuk është e qartë se kur filluan marrëdhëniet e tyre.

(o.l./dosja.al)

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

Bota Bota Carol Lyoning Donald Trump ish-guraja e djalit te presidentit Tiffany Trump Carol Lyoning Donald Trump ish-guraja e djalit te presidentit Tiffany Trump

Sondazh

Poll

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës

I shpallur në kërkim për trafik emigrantësh, arrestohet 26-vjeçari

Kryemadhi:LSI është e ftuar! Kush ndihet i vjedhur nga 'hajduti i gjatë' ka arsye për të protestuar

Meta në krye të LSI-së? Kryemadhi: S'ka garë mes nesh, jam fajtore për djegien e mandateve

'Skemë evazioni fiskal'/ Kryemadhi: Do hetojmë “Open Balkan”, bëhet në kurriz të shqiptarëve

Cilat janë kompanitë që bëjnë evazion fiskal? Kryemadhi: Marrin tendera me 99.99% të vlerës

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng