LIVE UPDATES
Politike

‘Porositi dhe të tjerët! Ju kam thënë dhe më ra goja’/ Rama nis ditën në 7 pa 5, telefonatë me Dionis Imerajn: Si e

9 Prill 2021, 05:26 Nga DOSJA
‘Porositi dhe të tjerët! Ju kam thënë dhe më ra

SARANDË– Kryeministri Edi Rama ka nisur ditën herët me një telefonatë që ka shkëmbyer me kandidatin për deputet në qarkun e Dibrës, Dionis Imerajn. Siç e ka kthyer në zakon tanimë, Rama merr kandidatët e listave në qarqe të ndryshme dhe i pyet për punën e tyre, dhe lëvizjet e LSI-së e PD-së në terren. Sot ishte radha e Xhelal Mziut, të cilit numri një i qeverisë iu referua si “azilanti nga Kamza”. Por kryesocialisti nuk harroi që të jepte edhe disa këshilla për tijët në terren, duke bërë thirrje që të pranojnë pakënaqësitë e qytetarëve me përulësi, ndërsa nuk nguron që t’i cilësojë si legjitime.


PJESË NGA BISEDA:  

Edi Rama: Po Dionis? Ça bohet? Të përshëndes nga Saranda
Dionis Imeraj: Aty duhet të jetë më ngrohtë sesa këtu besoj?
Edi Rama: Jo mo është një erë e çuditshme po hajde mirë. Buzë detit bukur…Ç’thotë Dibra?
Dionis Imeraj: Mirë jemi vazhdojmë me takime. Populli i kënaqur. Na mirëpret.
Edi Rama: Lëri more këto, populli i kënaqur. A po i takoni njerëzit një nga një? Kudo?
Dionis Imeraj: Patjetër! Në çdo fshat, jemi shpërndarë të gjithë kandidatët. Besoj mirë deri tani.
Edi Rama: Ai azilanti i Kamzës ça bën ai? (E ka fjalën për Xhelal Mziun)
Dionis Imeraj: Ai ahhahah bën xhiro. Ai më duket se nuk ka bërë as vaksinën dhe po na infekton njerëzit. Aman ore. Ai infekton dhe ne duhet me i shëru, kështu vajti kjo punë.
Edi Rama: Po Mati, Bulqiza si duken?
Dionis Imeraj: Mirë. Kam qenë një ditë po dhe jo. Edhe ata kanë vazhduar me takime. Frymë shumë pozitive. Do ta mbyllim me sukses.
Edi Rama: Ke besim ë?
Dionis Imeraj: Patjetër. Besim absolut.
Edi Rama: Po kjo partia e kontrollorëve ajrorë? Si shkon kjo?
Dionis Imeraj: Kjo! Nuk është asgjëkundi. Nuk duhet askund. Dalin nëpër terren, por jo potencial
Edi Rama: Nejse porosit edhe të tjerët që me njerëzit duhet shumë komunikim kudo dhe duhen pranuar me shumë modesti gjërat që nuk shkojnë. Iu kam thënë dhe më ra goja. Pakënaqësitë janë legjitime. Njerëzit kanë të drejtë të kërkojnë më shumë. Kemi bërë sa kemi mundur jo sa kemi dashur. E rëndësisshme është që fokusin e kemi. Kështu që duhet të fokusohemi tek njerëzit. Ki parasysh që me rrugën e Arbrit që është në ato hapat e fundit dhe do të realizohet brenda këtij viti dhe do Zoti më para, atëherë do ndryshojnë shumë gjëra. Kemi shumë punë për të bërë edhe brenda në Dibër. Emigrantin profesionist si e kam? Si e kam Krashin?
Dionis Imeraj: Krashi mirë është. Është vizionar anglez ai.
Edi Rama: Me fushatë laboriste. Mi bëj shumë të fala, edhe Aurorës e të gjithëve. Do vij më 13 atje.
Dionis Imeraj: Mirëardhshi!
Edi Rama: Do flasim nga afër, të përshëndes.

(k.m/dosja.al)

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

politike politike edi rama zgjedhjet 25 prill 2021 edi rama zgjedhjet 25 prill 2021

Sondazh

Poll

Politike 8 Prill 2021, 21:06

TIRANË- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, bëri një deklaratë të fortë në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News24, lidhur me kreu...

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave