LIVE UPDATES
Politike

VD-Spiropali: Doktor mendon se je zgjedhur në PD por je në rrugë qorre, rri aty Flamur...

Spiropali tha se ka ikur koha e Berishës, kur vinte shiritat televzioneve shqiptare ose kur ua bllokonte llogaritë

23 Maj 2022, 11:12 Nga DOSJA
VD-Spiropali: Doktor mendon se je zgjedhur në PD por je në rrugë
Elisa Spiropali

TIRANË- Ministrja Elisa Spiropali iu drejtua nga salla e Kuvendit, kreut të Partisë Demokratike, Sali Berishës duke i thënë se është futur në një rrugë qorre. Spiropali tha se ka ikur koha e Berishës, kur vinte shiritat televzioneve shqiptare ose kur ua bllokonte llogaritë. Më tej, Spiropali tha se kryetarja e AMA-së, nuk ka nevojë për avokat mbrojtës.

'Doktor, mendon se je zgjedhur dje në krye të PD në fakt ngjan gjithmonë e më shumë si një rrugë qorre, kudo që ti biesh do dalësh askund. Ke marrë me vete dhe ata të gjorët, i ke mbyllur PD cdo shteg. Ti për familjen tënde do të djegësh edhe partinë e lirinë. Kur flet ti për lirinë e medias uroj që të mos ulërijë njeri në këto parti, ti përmend Ramën, po Rama është simbol i gazetarit të dhunuar gjatë regjimit tat. Koha ka ikur me ikjen e Berishës, koha kur TV i viheshin shirita e u bllokoheshin llogaritë ka ikur me largimin tënd. Të gjitha të zezat që i kanë ndodhur lirisë së medias janë pjesë e damkës që të janë vënë ty, e habitshme se si flitet për një politizim të kryetares së AMA-së kur ka 10 vite që nuk futet në selinë e PS. Kur nënkryetarja është zgjedhur nga ju, e sollët ju propozimin. Hipokrizia shquhet nga ju, keni bëma të rënda në raport me median. S'dua të flas për zonjën Krasniqi, ka qënë drejtuese e ATSH, nuk na ka ne avokat mbrojtës. Kur të ngrihet një njeri i damkosur, o Flamur pse i rri kaq afër aty sa dukesh si shkopi i Flamurit, rri aty! Po zgjedhjet në parti i fitoi Luli, a doli aty dhe tha ja ku jemi beteja të reja na presin, beteja të reja sa kishin filluar për Lulin. Po për këtë paskeni luftuar të gjithë. Po mirë ti që na ke lënë po këta që janë gjallë.'- tha Spiropali. 

Nuk dëgjohesh.. Nuk ka sot në republikën e Shqipërisë kundërshtarë më të mirë se ne, një kandidat 

Flamur Noka: Pse mërzitesh? 

Spiropali: Nuk e meriton ky vend këtë katandisje, se kur jeni në pushtet e keni dëshmuar mandat pas mandati se çfarë keni bërë, dezinformimi dhe fake neës, ju jeni fabrika më e madhe e lajmeve të rreme.  Keni filluar akuzoni njëri tjetrin për spiunim rus, ju paratë që keni vënë me korrupsion, i përdorni për të ndotur mjedisin politik. 

(a.b)/dosja.al

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave