Politike

Yuri Kim ngjit shkallët e kryeministrisë, e veshur totalisht me të bardha takon drejtoreshën e kabinetit të Ramës, asnjë diskutim për politikën

Edhe pse, nisur nga zhvillimet e fundit në politikën shqiptare, duke qenë se jemi një ditë pas pesë orëve debat në Këshillin Politik, takimi I ambasadores Kim nuk ka pasur lidhje me këtë gjë.
Featured image of article: Yuri Kim ngjit shkallët e kryeministrisë, e veshur totalisht me të bardha takon drejtoreshën e kabinetit të Ramës, asnjë diskutim për politikën Yuri Kim dhe Vali Bizhga
Përditësuar:

TIRANË– Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka mbërritur ditën e ostme në godinën e Kryeministrisë. E Veshur e gjitha me të bardha, Kim ka ngjitur shkallët në kryeministri, për të zhvilluar një takim.

Edhe pse, nisur nga zhvillimet e fundit në politikën shqiptare, duke qenë se jemi një ditë pas pesë orëve debat në Këshillin Politik, takimi i ambasadores Kim nuk ka pasur lidhje me këtë gjë.

Yuri Kim është futur në zyrën e zonjës Vali Bizhga, drejtore e kabinetit të kryeministrit. Sipas gazetarit të Top- Channel, Muhamed Veliu, Kim ka diskutuar me Bizhgën për çështje krejtësisht ndryshe nga aktualiteti politik.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kjo nuk ështëhera e parë që ambasadorja Yuri Kim futet në kryeministri për takime me zonjën Bizhga.

(F.g;f.m/dosja.al)

Shto Koment