LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Tentativë për grabitjen e një banese në Tiranë/ Shkëmbehet zjarr me efektivët, 3 autorët largohen me "Audi"-n me targa të vjedhura

• Një tentativë grabitje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në një banesë në fshatin Prush në Tiranë. • Në momentin që kanë mbërritur policia në vendngjarje ka pasur shkëmbim zjarri mes efektivëve dhe 3 autorëve. • Këta të fundit raportohet se janë larguar nga vendngjarja me një "Audi" të bardhë me targa të vjedhura. • Mjeti dyshohet se është larguar në drejtim të Liqenit të Thatë. • Nga shkëmbimi i zjarit nuk ka pasur asnjë të lënduar nga të dyja palët. • Grabitësit kanë hyrë në shtëpinë e Gim Himës, ku jetonin dy të moshuar. Ata janë prezantuar si efektivë policie duke bërtitur "Ulu policia", dhe më pas kanë filluar grabitjen. • Fqinjët kanë dëgjuar britmat dhe të alarmuar kanë njoftuar policinë. • Ende nuk dihet se nëse dhe çfarë kanë grabitur në banesë pasi dy të moshuarit janë ende te tronditur nga ngjarja.• Policia ka ngritur pika kontrolli në të gjitha hyrje-daljet e kryqytetit dhe po punohet për identifikimin dhe kapjen e tyre.

4 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

DETAJE/ "Ulu policia", grabitësit hynë në banesën e të moshurave dhe prezantuan si efektivë

Tentativë për grabitjen e një banese në Tiranë/
foto nga vendngjarja

TIRANË- Detaje të reja janë zbardhur nga tentativa për grabitje në një banesë mbrëmjen e sotme në fshatin Prush në Tiranë. 

Mësohet se grabitësit kanë hyrë në shtëpinë e Gim Himës, ku jetonin dy të moshuar. Ata janë prezantuar si efektivë policie duke bërtitur "Ulu policia", dhe më pas kanë filluar grabitjen.

Fqinjët kanë dëgjuar britmat dhe të alarmuar kanë njoftuar policinë. Ende nuk dihet se nëse dhe çfarë kanë grabitur në banesë pasi dy të moshuarit janë ende te tronditur nga ngjarja.

Ndërkohë policia ka ngritur pika kontrolli në të gjitha hyrje-daljet e kryeqytetit dhe po punojnë për identifikimin dhe kapjen e tyre.

2 MUAJ ME PARE

Tentativa për grabitje, reagon policia: Ishin tre persona, janë ngritur pika kontrolli në hyrje-daljet e Tiranës

Tentativë për grabitjen e një banese në Tiranë/
foto nga vendngjarja

TIRANË- Policia ka dalë me një njoftim zyrtar lidhur me grabitjen e mbetur në tentativë mbrëmjen e sotme në një banesë në fshatin Prush të Tiranë, ku dhe u shkëmbye zjarr mes efektivëve dhe autorëve. 

Sipas njoftimit në momentin që efektivët i janë afruar afër banesës, tre personat e armatosur, kanë qëlluar me armë ndaj tyre, dhe policia është kundërpërgjigjur.  Pronari i banesës ishte Gim Hima. 

Mësohet se janë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset kryesore dhe hyrje-daljet e Tiranës, për identifikimin dhe kapjen e autorëve të dyshuar.

NJOFTIM I POLICISË:

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 09.12.2023, rreth orës 19:13, në fshatin Prush, përballë ambulancës, në banesën e shtetasit G. H., janë futur disa persona, të armatosur.

Me marrjen e njoftimit shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, dhe në momentin që janë afruar afër banesës, tre personat e armatosur, kanë qëlluar me armë ndaj tyre. Policia është përgjigjur me armë ndaj tyre.

Shërbimet e DVP Tiranë, RENEA, Forcat Kombëtare të Sigurisë, po vijojnë krehjen e zonës dhe kanë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset kryesore dhe hyrje-daljet e Tiranës, për identifikimin dhe kapjen e autorëve të dyshuar.

2 MUAJ ME PARE

Grabitja e mbetur në tentativë në Tiranë/ Identifikohet makina e autorëve që hapën zjarr ndaj efektivëve

Tentativë për grabitjen e një banese në Tiranë/
foto ilustruese

TIRANË- Policia është vënë në ndjekje të autorëve të cilët tentuan që të grabisin me armë një banesë në fshatin Prush të Tiranës.

Autorët kanë qenë me një makinë ‘Audi’ ngjyrë të bardhë dhe kanë që lluar drejt efektivëve.

Mësohet se policia është vënë ndjekje të makinës me targa të vjedhura AA943SG, e cila është larguar në drejtim të Liqenit të Thatë.

2 MUAJ ME PARE

Grabitje në një banesë në Tiranë, policia shkëmben zjarr me autorët

Tentativë për grabitjen e një banese në Tiranë/
foto ilustruese

TIRANË-Një grabitje me armë zjarri është raportuar pak minuta më parë në një banesë në fshatin Prush të Tiranës.

Mësohet se ka autorët kanë hapur zjarr mbi policinë në momentin që i kanë parë dhe efektivët po ashtu janë kundër përgjigjur.

Raportohet se nuk ka asnjë të plagosur nga asnjëra palë, nga të shtënat, ndërsa autorët kanë arritur të largohen. Policia po punon për kapjen e tyre

tentative per grabitje ne tirane

Sondazh

Poll

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve