LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Ç'ndodhi mbrëmë në Tiranë? 42-vjeçari plagosi efektivin e 'Shqiponjave' dhe u zhduk, arrestohet pas 24 orësh

•Detaje të reja kanë dalë nga plagosja e efektivit Edlir Alleshi, mbrëmjen e djeshme në Tiranë. •Autori, Klerent Bozhanaj 42-vjeç është arrestuar nga policia. • Sakaq, efektivi i plagosur ndodhet jashtë rrezikut për jetën. •Mësohet se 42-vjeçari kishte disa muaj që ishte kthyer nga Italia ku ka qenë emigrant. Pasi plagosi efektivin ai është larguar menjëherë duke vënë në lëvizje forcat policore për ta kapur por më kot.  •Ndërkohë Kreu i policisë së Tiranës, Tonin Vocaj në një prononcim për gazetarët tha se Bozhanaj ishte i armatosur dhe dyshohet se ka shenja të theksuara depresioni. •Ngjarja ndodhi ditën e kaluar, në “Kinostudio”, në rrugën “Hysen Xhura”, ku gjatë ndjekjes, Bozhanaj i cili ishte i armatosur ka hapur zjarr në drejtim të Forcave “Shqiponja”, dhe si pasojë mbeti i plagosur me një plumb në bark  efektivi i “Shqiponjave”. •Ai u dërgua menjëherë në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. 

6 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Dalin pamjet e arrestimit të Bozhanajt në Tiranë, momenti kur shoqërohet në komisariat

Ç'ndodhi mbrëmë në Tiranë? 42-vjeçari

TIRANË- Pamjet e mëposhtme janë nga arrestimi i 42-vjeçarit Klered Bozhanaj në Tiranë. Siç shihet, Bozhanaj është me të njejtat rroba që plagosi ditën e djeshme efektivin Edlir Alleshi. Bozhanaj në momentin kur u arrestua u kap me një sasi kanabisi si dhe pistoletën që qëlloi efektivin. 


Si ndodhi ngjarja?

Ngjarja ndodhi ditën e kaluar, në “Kinostudio”, në rrugën “Hysen Xhura”, ku gjatë ndjekjes, Bozhanaj i cili ishte i armatosur ka hapur zjarr në drejtim të Forcave “Shqiponja”, dhe si pasojë mbeti i plagosur me një plumb në bark  efektivi i “Shqiponjave”. Ai u dërgua menjëherë në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën./ Dosja.al

2 MUAJ ME PARE

DETAJE/ Si u arrestua Bozhanaj pranë banesës së tij, 600 efektivë në terren pas plagosjes së kolegut te tyre

Ç'ndodhi mbrëmë në Tiranë? 42-vjeçari
Klered Bozhanaj

TIRANË- Detaje të reja kanë dalë në lidhje me arrestimit e autorit të plagosjes së efektivit Edlir Alleshit nga Klered Bozhanaj. Mësohet se pas plagosjes së Alleshit në kërkim për 42-vjeçarin kanë zbritur në terren 600 efektivë policie.

Bozhanaj u arrestua mbrëmjen e sotme pranë banesës së tij, teksa po tentonte që të hynte në shtëpi. Disa efektivë kanë qenë nën ruajtje të banesës dhe në momentin që Bozhanaj ka shkuar për të hyrë brenda, i kanë vënë prangat. Gjatë kontrollit, Bozhanajt iu gjet me vete arma e plagosjes si dhe lëndë narkotike kanabis. 

Si ndodhi ngjarja?

Ngjarja ndodhi ditën e kaluar, në “Kinostudio”, në rrugën “Hysen Xhura”, ku gjatë ndjekjes, Bozhanaj i cili ishte i armatosur ka hapur zjarr në drejtim të Forcave “Shqiponja”, dhe si pasojë mbeti i plagosur me një plumb në bark  efektivi i “Shqiponjave”. Ai u dërgua menjëherë në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën./ Dosja.al

2 MUAJ ME PARE

Plagosi efektivin e Shqiponjave me dy plumba, arrestohet autori 42-vjeçar, policia: Ishte i armatosur

Ç'ndodhi mbrëmë në Tiranë? 42-vjeçari
Arma

TIRANË- Klered Bozhanaj, 42-vjeçari që plagosi mbrëmjen e djeshme një efektiv policie në Tiranë është arrestuar. Mësohet se Bozhanaj u arrestua pranë banesës së tij, ndërkohë që arma me të cilën plagosi efektivin e Shqiponjave Edlir Alleshi, është sekuestruar. Alleshi ditën e djeshme ishte në ndjekje të Bozhanajt, teksa ky i fundit për tu larguar, e qëlloi disa herë. Nga plumbat e shtënë, 2 prej tyre kapën efektivin në bark, i cili ndodhet në spital.  

Njoftimi i Policisë:

DVP Tiranë Policia vë në pranga autorin e plagosjes me armë zjarri të punonjësit të Policisë mbrëmjen e djeshme. Në vijim të veprimeve kërkimore të kryera nga strukturat e DVP Tiranë, për kapjen e autorit të ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme, shtetasit Klered Bozhanaj, 42 vjeç, i cili ka tentuar të vrasë me armë zjarri punonjësin e Policisë, inspektor E. A., ju informojmë se: Gjatë kërkimeve intensive të zhvilluara për kapjen e shtetasit Klered Bozhanaj, strukturat e Policisë kanë lokalizuar dhe ndaluar autorin e dyshuar. Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar arma e zjarrit pistoletë, e përdorur gjatë krimit.

Si ndodhi ngjarja?

Ngjarja ndodhi ditën e kaluar, në “Kinostudio”, në rrugën “Hysen Xhura”, ku gjatë ndjekjes, Bozhanaj i cili ishte i armatosur ka hapur zjarr në drejtim të Forcave “Shqiponja”, dhe si pasojë mbeti i plagosur me një plumb në bark  efektivi i “Shqiponjave”. Ai u dërgua menjëherë në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën./ Dosja.al

2 MUAJ ME PARE

Plagosja e efektivit të 'Shqiponjave'/ Ende asnjë gjurmë nga autori, Policia: Kemi kontrolluar dhjetra banesa në 4 qytete

Ç'ndodhi mbrëmë në Tiranë? 42-vjeçari
Klered Bozhanaj

TIRANË-Policia ende nuk ka rënë në gjurmët e Klered Bozhanjat, 42-vjeçarit që plagosi një ditë më parë efektivin e 'Shqiponjave'. Shërbimet e Policisë bëjnë të ditur se deri më tani kanë kontrolluar dhjetëra banesa në qytetet Tiranë, Elbasan, Durrës dhe Vlorë dhe do të vijojnë kontrollet intesive, deri në kapjen e autorit.

Policia thekson se çdo informacion për vendndodhjen e Bozhanajt, do të shpërblehet me shumën 20 000 euro.

NJOFTIMI I POLICISË:

Gjatë natës së mbrëmshme dhe ditës së sotme, ka vijuar kërkimi intensiv për kapjen e autorit të ngjarjes së ndodhur në rrugën "Hysen Xhura", shtetasit Klered Bozhanaj, 42 vjeç, i cili tentoi të vriste me armë zjarri punonjësin e Policisë. Shërbimet e Policisë kanë kontrolluar dhjetëra banesa në qytetet Tiranë, Elbasan, Durrës dhe Vlorë dhe do të vijojnë kontrollet intesive, deri në kapjen e tij.

DVP Tiranë falënderon qytetarët, për informacionet e dhëna deri tani, të cilat janë duke u verifikuar nga Policia. Policia kërkon vijimin e bashkëpunimit, duke ftuar qytetarët që të japin informacion për autorin e kësaj ngjarjeje dhe vendos shpërblim 20 000 euro, për çdo informacion të vlefshëm, që do të çojë në kapjen e tij.

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë vendos në dispozicion të qytetarëve, numrin e telefonit 0694111546, duke garantuar anonimatin e plotë të çdo telefonuesi.

2 MUAJ ME PARE

Plagosja e efektivit në Tiranë/ Klered Bozhani ende në arrati, 42-vjeçari kishte pak muaj që ishte kthyer nga Italia

Ç'ndodhi mbrëmë në Tiranë? 42-vjeçari
Klerent Bozhanaj

TIRANË- Klered Bozhani 42-vjeçari i cili plagosi me armë zjarri një efektiv të 'Shqiponjave' vijon të kërkohet nga Policia, që prej mbrëmjes së djeshme. 

Policia e Shtetit ka ofruar një shpërblim prej 20 mijë euro, për këdo që jep informacion i cili do ndihmonte në kapjen e autorit. Sakaq, efektivi i plagosur ndodhet jashtë rrezikut për jetën. 

Si ndodhi ngjarja?

Ngjarja ndodhi ditën e kaluar, në “Kinostudio”, në rrugën “Hysen Xhura”, ku gjatë ndjekjes, Bozhanaj i cili ishte i armatosur ka hapur zjarr në drejtim të Forcave “Shqiponja”, dhe si pasojë mbeti i plagosur me një plumb në bark  efektivi i “Shqiponjave”. Ai u dërgua menjëherë në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën./ Dosja.al

2 MUAJ ME PARE

"Bëni kujdes"/ I qeshur dhe me varëse floriri, foto tjetër e autorit që plagosi efektivin e "Shqiponjave"

Ç'ndodhi mbrëmë në Tiranë? 42-vjeçari
Autori

TIRANË- Policia ka publikuar foton e Klerent Bozhanaj, 42 vjeçarit që plagosi punonjësin e Policisë, inspektor Edlir Alleshi. Policia bëri me dije se ofron 20000 euro shpërblim për këdo që jep informacion për Bozhanaj.

Në foton e re, autori i plagosjes së Policit, shihet i buzëqeshur dhe me varëse floriri në qafë. 

Ç'ndodhi mbrëmë në Tiranë? 42-vjeçari

Ndërkohë Kreu i policisë së Tiranës, Tonin Vocaj në një prononcim për gazetarët tha se Klerent Bozhanaj, 42-vjeç është i armatosur dhe ka shenja të theksuara depresioni. Bëhet e ditur se Bozhanaj ka qenë emigrant në Itali dhe është kthyer në muajin gusht në Shqipëri.

SI NDODHI PLAGOSJA?

Ngjarja ndodhi ditën e kaluar, në “Kinostudio”, në rrugën “Hysen Xhura”, ku gjatë ndjekjes, Bozhanaj i cili ishte i armatosur ka hapur zjarr në drejtim të Forcave “Shqiponja”, dhe si pasojë mbeti i plagosur me një plumb në bark  efektivi i “Shqiponjave”. Ai u dërgua menjëherë në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën./Dosja.al

klerent bozhanaj

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!