LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Harta gjyqësore/ PD kërkon dëgjesë me Manjan, KLGJ dhe avokatët! Vishaj: Të protestojmë

• Harta e re Gjyqësore ka shkaktuar kaos në sistemin e drejtësisë në vend. •Bojkoti i nisur që më 13 qershor nuk ka ndaluar. • Kreu i Avokatëve Penalistëve, Sajmir Vishaj kërkoi që ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja të bëhet negociator mes Këshillit të Lartë të Gjyqësorit dhe avokatëve. • Ndërsa në Komisionin e Ligjeve, PD kërkoi dëgjesë me ministrin e Drejtësisë Manja, KLGJ-në, KLP-në dhe avokatët. • Sipas tij, avokatët nuk duhet të shkojnë në plazh por duhet të protestojnë para KLGJ dhe Ministrisë së Drejtësisë pasi situata është alarmante. • Por edhe pse në bojkot, sot disa avokatë kanë marrë pjesë në seancat për masat e sigurisë. • Vishaj tha se shkelësit e grevës, rrezikojnë licensën. • Fillimisht ishte vetëm Dhoma e Avokatëve, e përfaqësuar nga Maks Haxhia, ajo që ishte për bojkot, ndërsa Vishaj shfaqej optimist për zgjedhjen e situatës së krijuar. • Avokatët kanë paralajmëruar se bojkoti do të vijojë paafat deri në kthimin pas të draftit të Këshillit të Lartë Gjyqësor.

8 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

Rama tha se harta gjyqësore nuk ndryshon, Maks Haxhia: Kemi kohë të flasim, por s’na dëgjojnë

Harta gjyqësore/ PD kërkon dëgjesë me Manjan, KLGJ dhe
maks haxhia

Pas deklaratës së kryeministrit Rama se harta e re Gjyqësore nuk do të ndryshojë ka ardhur dhe reagimi nga kreu i Dhomës së Avokatisë Maks Haxhia i cili shprehet se qeveria nuk po i dëgjon ankesat e avokatëve. Haxhia shprehet se Dhoma e Avokatisë është për zgjidhje me mirëkuptim e që i përshtatet jo vetëm publikut por edhe interesit e realizimit të drejtësisë.

“Dhoma e Avokatisë i ka kontestimet për vendimin e KLGJ, qeveria s’ka të bëj me hartën 1 apo 4 apele ka vetëm faturën financiare. Dhoma e avokatisë s’është e vërtet që s’kemi kërkuar zgjidhe, jemi për zgjidhje me mirëkuptim e që i përshtatet jo vetëm publikut por edhe interesit e realizimit të drejtësisë. Kemi kohë që kërkojmë të ulemi por s’na dëgjojnë. Bojkoti s’është presion është zëri ynë të na dëgjojnë e të ulemi”, thuhet në reagimin e kryetarit të Dhomës, Maks Haxhia

1 MUAJ ME PARE

VD-Harta e gjyqësorit, Rama: Është ajo dhe nuk ndryshon. E dini se me qeverinë time s'zgjidhen me bojkot

Harta gjyqësore/ PD kërkon dëgjesë me Manjan, KLGJ dhe
Edi Rama

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka diskutuar lidhur me bojkotin e avokatëve për hartën e re të gjyqësorit. Në fjalën e tij, para gazetarëve, Rama tha se ajo nuk do të ndryshojë dhe se sistemi i drejtësisë nuk do të vendoset nga avokatët. Po ashtu, shtoi se nëse avokatët duan zgjidhje, do të duhet që të ulen dhe të flasin për kërkesat e tyre me qeverinë. Në të kundërt nuk ka asnjë negociatë dhe as marrëveshje. 

"Është ajo dhe nuk ndryshon. Habitem që ka akoma individe dhe grupe që besojnë se me qeverinë që unë drejtoj flitet me bojkote dhe shfaqje kokëfortësie pa zë. Ne këtu jemi. Harta gjyqësore është ajo dhe nuk ndryshon. Shqipëria nuk mund që të mbetet peng i vetëvetes dhe i të kaluarës. Shqipëria nuk është Kina, as SHBA. Jemi vend i vogël. Sistemi nuk do të ketë asnjë kolaps, avokatët bëjnë mirë që t'i kthehen detyrës se nuk e caktojnë ata si bëhet harta. Nuk është çështja që s'dua të tërhiqem unë, por është vendim i marrë dhe i pazëvëndësueshëm. Jam këtu që të bëhet më e mirë. Këtu nuk ka arsye që të tërhiqemi. Ku hyjnë avokatët në këtë histori? Me bojkote dhe me forcë, qeverisë unë drejtoj nuk i është marrë dhe nuk do t'i merret asgjë,"-tha Rama.

Një pyetje e dytë jashtë çështjes së negociatave, sa i përket hartës së re gjyqësore. A do ta japë miratimin Këshilli i Ministrave në kushtet kur ka një bojkot të avokatëve dhe që ka penalizuar dhe punën e proceseve gjyqësore?

Edi Rama: Harta gjyqësore është ajo dhe nuk ndryshon, shumë e thjeshtë. Unë habitem që ka akoma individë dhe grupe individësh që besojnë se me qeverinë që unë drejtoj mund të flitet me gjuhën e bojkoteve, me gjuhën e shfaqjeve të kokëfortësisë pa zë. Ne këtu jemi. Kush ka diçka për të ndarë, e ka shumë të thjeshtë të na kërkojë, të ulemi, të flasim, të dëgjohemi, por harta gjyqësore është ajo dhe nuk ndryshon. Le të bojkotojnë sa të duan, kjo nuk ndryshon. Shqipëria nuk mund të mbetet peng i vetvetes dhe i të kaluarës së vet, ku gjithmonë gjërat janë aranzhuar, “hajde ta lëmë për herën tjetër se nuk është momenti”. Shqipëria nuk është Kina, nuk është as Amerika, nuk është as Franca, nuk është as Italia. Shqipëria është një vend shumë i vogël për të pasur zyra dhe institucione të panumërta. Kështu që, harta gjyqësore është ajo, është e konsultuar gjatë, është e dakordësuar dhe kush i bie ndesh është në të drejtën e vet ta bëjë, por pengmarrja e qytetarëve për të bërë qeverinë që të ndryshojë qëndrim është e pamoralshme, e shëmtuar dhe e padobishme, përveçse nuk ka asnjë shans të ketë sukses. 

Dhe një pyetje të dytë për t’iu rikthyer sërish bojkotit të avokatëve dhe hartës së re gjyqësore. Deklaruat se nuk do të ndryshojë harta gjyqësore në këtë mënyrë, duke mos u tërhequr qeveria. A i druheni ju një kolapsi në sistemin gjyqësor?

Kryeministri Edi Rama: Sistemi gjyqësor nuk do të ketë asnjë kolaps, ndërkohë gjyqet kanë vazhduar sa për dijeni, me një pjesë. Avokatët bëjnë mirë t’i kthehen detyrës së tyre se nuk e caktojnë avokatët se si bëhet harta gjyqësore e Republikës dhe këtu nuk është çështja se s’dua të tërhiqem unë. Këtu çështja është që ky është një vendim i marrë mbas një procesi të gjatë konsultimesh dhe i dakordësuar me partnerët tanë, që janë të pazëvendësueshëm në të gjithë procesin e reformës në drejtësi. Nuk është çështje kokëfortësie. Unë nuk jam asnjëherë kokëfortë sepse nuk jam këtu për të dale e imja. Jam këtu që të bëhet më e mira. Dhe ju e dini shumë mirë që kur ka qenë rasti për tu tërhequr, jemi tërhequr. Po këtu s’ka arsye. Se s’duan avokatët çfarë lidhje ka kjo. Ku hyjnë avokatët në këtë histori?! Avokatët kanë punën e tyre tu shërbejnë klientëve që është e thjeshtë fare dhe tjetra pastaj që është shumë e rëndësishme, me bojkote dhe me forcë, qeverisë që unë drejtoj nuk i është marrë dhe nuk i merret dot asnjë gjë! Zero! 

Aktualisht Shqipëria ka 6 apele në të gjithë vendin dhe reduktohet në një Apel kombëtar ndërsa 13 do të jetë numri i gjykatave të shkallës së parë nga 22 që është aktualisht. Me vendimin e ri shkrihen gjykatat në Tropojë, Krujë, Lushnje, Pogradec, Mat, Përmet, Kurbin, Kavajë, Pukë. Avokatët kanë paralajmëruar se bojkoti do të vijojë paafat deri në kthimin pas të draftit të Këshillit të Lartë Gjyqësor. Bojkoti nisi që me 13 Qershor 2022. Deri më tani, ministri Manja ka reaguar vetëm njëherë duke u kërkuar avokatëve durim, pasi sipas tij gjendja është e përkohëshme. Por apeli i tij nuk është marrë parasysh nga avokatët që kanë vendosur të vazhdojnë bojkotin. 

1 MUAJ ME PARE

Avokatët në Tiranë bojkotojnë sërish grevën, zhvillohen 10 seanca për masa sigurie

Harta gjyqësore/ PD kërkon dëgjesë me Manjan, KLGJ dhe
Foto ilustruese

TIRANË- Disa avokatë kanë 'thyer' bojkotin duke marrë pjesë në seancat për masat e sigurisë. Sot, 10 të arrestuar kanë dalë përpara gjykatës për t'u njohur me masat e sigurisë. Seancat janë zhvilluar me avokat kryesisht, ku gjykata ka vendosur 9 masa detyrim paraqitjeje, ndërsa njëra arrest me burg, pasi personi akuzohej për ngacmim seksual.

1 MUAJ ME PARE

Harta e re gjyqësore/ PD kërkoi dëgjesë, Bushka: Është rakorduar javën e dytë të korrikut

Harta gjyqësore/ PD kërkon dëgjesë me Manjan, KLGJ dhe
Komisioni

TIRANË- Në javën e dytë të korrikut do të mblidhet sërish komisioni i ligjeve për të diskutuar hartën e re gjyqësore. Kështu deklaroi ditën e sotme deputetja e Partisë Socialiste, Klotilda Bushka e cila tha se në 11 korrik do të mbahet dëgjesa aty ku do të dëgjohen edhe pretendimet e palëve përkatëse. 

REPLIKAT:

Dhurata Çupi: Kërkojmë të dimë datën kur do të zhvillohet seanca dëgjimore me KLGJ, KLP, Ministrin e Drejtësisë dhe Dhomën Kombëtare të Avokatisë. Siç dihet sot qytetarët nuk përfaqësohen në procese gjyqësore pasi Dhoma e Avokatisë nuk merr pjesë në gjyqe. Është çështje sensitive dhe duhet të njihen qytetarët me datën e dëgjesës dhe marrjen e masave.

Fatmir Xhafa: Më duket interesante shqetësimi i koleges, nuk me shqetëson çështja  e datës së seancës gjyqësore por më shumë me shqetëson greva avokatëve pasi preken qytetarët, dhe ne përfaqësojmë qytetarët. Edhe Ministria e Drejtësisë dhe Këshilli i Lartë gjyqësor janë në shkelje të ligjit për këtë çështje, u bënë dy jave që s’ka gjyq se njerëzit presin avokatët.

Klotilda Bushka: Sigurisht nuk mund të shtyhet dëgjesa, por ka një mori aktesh që duhen të studiohen. Është rakorduar që me 11 korrik do jetë java e dëgjesës. Sa i takon pretendimeve të avokatëve apo të tjerëve, në dëgjesa do sheshohen.

1 MUAJ ME PARE

VD-'Jam i lemerisur'/ Harta e re gjyqësore, Xhafaj: Ministria e Drejtësisë dhe KLGJ janë në shkelje

Harta gjyqësore/ PD kërkon dëgjesë me Manjan, KLGJ dhe
Fatmir Xhafaj

TIRANË- Deputeti i Partisë Socialiste, Fatmir Xhafaj deklaroi ditën e sotme se ministria e Drejtësisë dhe Këshilli i Lartë Gjyqësor janë në shkelje të rëndë të ligjit. Lidhur me situatën e krijuar në sistemin e drejtësisë për hartën e re gjyqësore, Xhafaj tha se ka dy javë që nuk po zhvillohen gjyqe në vend pasi njerëzit janë në pritje të avokatëve. Po ashtu, ai kërkon një seancë me ministrinë për të sqaruar situatën që është krijuar në vend. 

'Prej ditësh ka një grevë totale të avokatëve. Përtej asaj se çfarë mendon ministria e Drejtësisë dhe Këshilli i Lartë Gjyqësor ne jemi këtu përfaqësues të qytetarëve. Jemi ne që duhet ti bëjmë presion. Edhe ministria edhe KLGJ janë në shkelje të rëndë të ligjit. U bë dy javë që nuk ka gjyq. Njerëzit presin avokatët. Situatës që kemi ne në sistem i shtojmë edhe faktorë të kësaj natyre.

Nuk kanë lidhje momentet që bëjnë institucionet me seancën dëgjimore. Ky debat që bëjmë ne këtu mund të bëjë avokatët që të tërhiqen, mund të bëjë që KLGJ të tërhiqet. Nga kjo pikëpamje do dëshiroja ta përshpejtojmë këtë proces. Ky nuk është proces shkresash por me thelbin e dokumentit që është bërë publik. Se çfarë do thonë Ministria e Financave ne nuk e vendosim. Pastaj nëse iua kanë thënë ju kështu unë jam i lemerisur.

Ka të bëjë me projektin që është bërë publik. Pastaj se çfarë do të thonë ministria e financave, ne nuk e vendosim. Do të thotë që deri tani, në 3 vjet këta nuk paskan marrë mendimin e ministrisë së Financave. Në këtë këndvështrim, ne lamë një datë dhe thamë që do të jetë o të enjten o të premten. Është mirë që të njoftohemi”, tha Xhafaj

1 MUAJ ME PARE

VD-Harta e re gjyqësore, PD kërkon dëgjesë me ministrin e Drejtësisë

Harta gjyqësore/ PD kërkon dëgjesë me Manjan, KLGJ dhe
Dhurata Çupi

Partia Demokratike kërkoi sot dëgjesë me ministrin e drejtësisë, KLGj, KLP dhe Dhomën Kombëtare të Avokatëve për hartën e re gjyqësore. Kërkesën e bëri deputetja Dhurata Çupi Tyli në mbledhjen e komisionit të Ligjeve.

"Kërkojmë të dimë datën kur do të zhvilohet seanca dëgjimore me KLGJ, KLP, Ministrin e Drejtësisë dhe Dhomën Kombëtare të Avokatisë. Siç dihet sot qytetarët nuk përfaqësohen në procese gjyqësore pasi Dhoma e Avokatisë nuk merr pjesë në gjyqe. Është çështje sensitive dhe duhet të njihen qytetarët me datën e dëgjesës dhe marrjen e masave", - tha zonja Çupi në hyrje të mbledhjes së Komisionit të Ligjeve.

Pas kërkesës së PD, kryetarja e Komisionit Klotilda Bushka tha kjo dëgjesën do të rakordohet që të zhvillohet në datën 11 ose 12 korrik.

1 MUAJ ME PARE

Avokatët refuzojnë të shkojnë! Inspektori dhe blegtori në Korçë presin prej 1 dite masën e sigurisë

Harta gjyqësore/ PD kërkon dëgjesë me Manjan, KLGJ dhe
Gjykata

KORÇË- Bojkoti i nisur nga avokatët në vend për shkak të hartës së re gjyqësore ka krijuar kaos në çështjet që janë në pritje të marrjes së vendimeve. Një prej rasteve është ai i një inspektori të AZHBR-së në Korçë, Arbri Pajo dhe blegotori Shaban Zaçe. Masa e sigurisë ka mbetur pezull, për shkak të mungesës së avokatëve mbrojtës, të cilët janë në bojkot. Seanca e djeshme është shtyrë, ndërkohë që e sotmja e parashikuar për paradite është shtyrë sërish për në 13:30.

Pajo akuzohet se në këmbim të ryshfeteve të majme favorizonte blegtorë të ndryshëm që të përfitonin pa të drejtë subvencione nga shteti dhe një blegtor.

Çfarë po ndodh me Hartën e re Gjyqësore?

Aktualisht Shqipëria ka 6 apele në të gjithë vendin dhe reduktohet në një Apel kombëtar ndërsa 13 do të jetë numri i gjykatave të shkallës së parë nga 22 që është aktualisht. Me vendimin e ri shkrihen gjykatat në Tropojë, Krujë, Lushnje, Pogradec, Mat, Përmet, Kurbin, Kavajë, Pukë. Avokatët kanë paralajmëruar se bojkoti do të vijojë paafat deri në kthimin pas të draftit të Këshillit të Lartë Gjyqësor. Bojkoti nisi që me 13 Qershor 2022. Deri më tani, ministri Manja ka reaguar vetëm njëherë duke u kërkuar avokatëve durim, pasi sipas tij gjendja është e përkohëshme. Por apeli i tij nuk është marrë parasysh nga avokatët që kanë vendosur të vazhdojnë bojkotin. 

1 MUAJ ME PARE

HARTA gjyqësore/Vishaj: Manja të shërbejë si negociator, avokatët të protestojnë

Harta gjyqësore/ PD kërkon dëgjesë me Manjan, KLGJ dhe
Saimir Vishaj

TIRANË- Avokati Saimir Vishaj kërkon ndihmë nga ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja për të ndërhyrë e për të bërë negociatorin për ngërçin që është krijuar për shkak të hartës së re gjyqësore. Për mediat, ai është shprehur se gjendja është alarmante pasi shoqata e avokatëve ka vendosur që të vijojë me bojkotin e seancave gjyqësore, duke çuar në kaos sistemin. Ai kërkon nga avokatët që të protestojnë para KLGJ dhe Ministrisë së Drejtësisë, e jo të shkojnë në plazh pasi situatën e cilëson alarmante.

"Është një situatë shumë e rëndë, nuk mund ta toleroj por edhe Ministri i Drejtësisë që është kolegu ynë duhet të mbajë qëndrim. Nuk ka ndodhur që avokatët të bojkotojnë masat e sigurimit. Njëri duhet të ulet. Shoqata ti drejtohet ministrit për të c'tënsionuar situatat e avokatëve. Sot ne do bëjmë kërkesë që ministri të presë kryetarët e dhomave vendore. Nuk ka asnjë problem që kryetarët e dhomave të paraqesin problemet e tyre që të ketë një negocim për hartën e re gjyqësore. Ministri është profesionist dhe e kupton shumë mirë cfarë do të thotë moszhvillimi i seancave pa praninë e avokatëve, ndaj besoj se do të jetë ai faktor mes dhomës së avokatëve dhe KLGJ. Unë kam pasur mendim kundër për masat e sigurimit. Janë emergjente dhe qeveria nuk duhet të heshtë sepse gjendja është alarmante. Ka shumë në paraburgim që prezumojnë se janë të pafajshëm që një masë sigurimi do ta çonte drejt lirisë. Ne duhet të protestojmë tek KLGJ, tek Ministria e Drejtësisë, jo duke vajtur në plazh. Nëse avokatët kanë qenë në masa sigurie, përgjegjësia është individuale dhe do të shkojnë drejt heqjes së licencës", tha Vishaj.

Aktualisht Shqipëria ka 6 apele në të gjithë vendin dhe reduktohet në një Apel kombëtar ndërsa 13 do të jetë numri i gjykatave të shkallës së parë nga 22 që është aktualisht. Me vendimin e ri shkrihen gjykatat në Tropojë, Krujë, Lushnje, Pogradec, Mat, Përmet, Kurbin, Kavajë, Pukë. Avokatët kanë paralajmëruar se bojkoti do të vijojë paafat deri në kthimin pas të draftit të Këshillit të Lartë Gjyqësor. Bojkoti nisi që me 13 Qershor 2022. Deri më tani, ministri Manja ka reaguar vetëm njëherë duke u kërkuar avokatëve durim, pasi sipas tij gjendja është e përkohëshme. Por apeli i tij nuk është marrë parasysh nga avokatët që kanë vendosur të vazhdojnë bojkotin. 

harta e re e gjyqesorit

Sondazh

Poll

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët