LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Grabitja e argjendarisë në Kamëz/ Autorët e armatosur u arratisën me "BMW" me targa të kopjuara, ngrihen pikat e kontrollit

•Një argjendari në Kamëz ka rënë pre e grabitjes mbrëmjen e sotme në Kamëz. •Persona të armatosur ende të paidentifikuar, nën kërcënimin e armës kanë marrë disa bizhuteri dhe janë larguar. • Vlera e bizhuterive të vjedhura nuk dihet ende. •Pas grabitjes tre autorët janë larguar nga vendngjarja me një automjet tip "BMW" me ngjyrë të bardhë. •Ndërkohë policia ka ngritur pika të përkohshme kontrolli në qarqet Tiranë, Durrës, Lezhë, Kukës dhe Shkodër me qëllim kapjen e tyre. •Sipas deklaratës së pronares, një nga autorët ka pasur dialekt jugor ndërsa të tre kanë arritur të marrin rreth 1 kilogram flori nga argjendaria. •Gjithashtu, raportohet se targat e automjetin tip BMW X6, e kishin kopjuar nga një automjeti tjetër tip Hyundai. •Fillimisht autorët besohet se kanë ardhur nga Fushë Kruja dhe më pas janë larguar në drejtim të Laknasit.

4 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

DETAJE/ Hajdutët erdhën nga Fushë-Kruja, morën rreth 1 kg flori nga argjendaria, makina me targa të kopjuara

Grabitja e argjendarisë në Kamëz/ Autorët e armatosur u
foto nga vendngjarja

KAMËZ- Janë zbardhur detaje të reja nga grabitja e argjendarisë në Kamëz pasditen e sotme. Sipas deklaratës së pronares, një nga autorët ka pasur dialekt jugor ndërsa të tre kanë arritur të marrin rreth 1 kilogram flori nga argjendaria.

Gjithashtu, raportohet se targat e automjetin tip BMW X6, që u përdor nga autorët për tu arratisur, i kishin kopjuar nga një automjeti tjetër tip Hyundai.

Fillimisht autorët besohet se kanë ardhur nga Fushë Kruja dhe më pas janë larguar në drejtim të Laknasit. Ndërkohë, policia ka ngritur disa pika të përkohshme kontrolli në Tiranë, Durrës, Lezhë, Kukës dhe Shkodër për kapjen e tyre. 

2 MUAJ ME PARE

Grabitja e argjendarisë në Kamëz, del FOTOJA e makinës së përdorur nga autorët

 
Grabitja e argjendarisë në Kamëz/ Autorët e armatosur u
foto e makines

KAMËZ- Janë publikuar fotot e makinës që tre autorët kanë përdorur pas grabitjes së argjendarisë në Kamëz.

Mësohet se pasi kanë vjedhur bizhuteritë, ata janë larguar me këtë mjet tip “BMW” ngjyrë të bardhë.

Sipas informacioneve policore, ata nën kërcënimin e armës kanë marrë disa bizhuteri floriri që ndodheshin mbi tavolinë për shitje. Gjithashtu punonjësit e argjendrisë kanë deklaruar se nuk kanë marrë shuma parash.

Policia ka ngritur disa pika të përkohshme kontrolli në Tiranë, Durrës, Lezhë, Kukës dhe Shkodër për kapjen e tyre. 

2 MUAJ ME PARE

Ngjarja në Kamëz/ Reagon policia: Autorët e grabitjes së argjendarisë ishin të armatosur, janë ngritur pika kontrolli

Grabitja e argjendarisë në Kamëz/ Autorët e armatosur u
foto ilustruese

KAMËZ- Policia ka reaguar lidhur me grabitjen e argjendarisë në Kamëz.

Sipas informacioneve policore tre persona të maskuar, nën kërcënimin e një sendi të dyshuar si armë zjarri automatik, kanë marrë disa bizhuteri floriri me vete, dhe më pas janë larguar me një automjet tip "BMW".

Bëhet me dije se janë ngritur pikat e përkohshme të kontrollit në qarqet Tiranë, Durrës, Lezhë, Kukës dhe Shkodër për kapjen e autorëve. 

NJOFTIMI I POLICISË:

Kamëz/Informacion paraprak

Më datë 28.11.2023, rreth orës 17:15, në rrugën “Nënë Tereza”, tre persona të maskuar, nën kërcënimin e një sendi të dyshuar si armë zjarri automatik, kanë marrë disa bizhuteri në argjendarinë e shtetases E. S., dhe më pas janë larguar me një automjet tip "BMW".

Shërbimet Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje. Janë ngritur pikat e përkohshme të kontrollit në qarqet Tiranë, Durrës, Lezhë, Kukës dhe Shkodër.

Për këtë rast është krijuar një grup i posaçëm hetimor me specialistë të strukturave të posaçme të luftës kundër krimeve të rënda. Grupi hetimor mbi bazën e të dhënave të administruara po punon për zbardhjen e dokumentimin e autorësisë të kësaj ngjarje.

2 MUAJ ME PARE

Grabitet argjendaria në Kamëz, autorët marrin disa bizhuteri dhe largohen

Grabitja e argjendarisë në Kamëz/ Autorët e armatosur u
foto ilustruese

KAMËZ- Një argjendari në Kamëz ka rënë pre e grabitjes mbrëmjen e sotme. Sipas informacioneve të Komisariatit Nr.5 dyshohet se kanë qenë 3 autorë të cilët kanë arritur të marrin bizhuteritë të cilat kanë qenë në tavolinë.

Ndërohë punonjësit e argjendarisë, kanë deklaruar se nuk është arritur që grabitesit të marrin para. Dyshohet se një nga grabitësit kishte armë zjarri me vete.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forcat e policisë për të bërë të mundur zbardhjen sa më të shpejtë të grabitjes dhe ndalimin e autorëve.

grabitet argjendaria ne kamez

Sondazh

Poll

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve