LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

6 minuta seancë plenare/ Deputetët e Opozitës bllokojnë Kuvendin, tensione dhe pankarta në foltore

• 6 minuta seancë plenare. • Kaq zgjati Kuvendi pasditen e sotme, ndërkohë që u karakterizua nga zhurmat dhe pankartat. • Që në nisje të seancës, deputetët e Opozitës me pankarta në duar dhe zhurmuese, kanë bllokuar punimet në Kuvend. • Gjatë seancës së sotme do të flitej për diskutimet për çështje të evidentuara nga zgjedhësit. • Deputeti Flamur Noka i ka bllokuar mikrofonin kolegut të mazhorancës Vullnet Sinaj. • Protesta e Opozitës po vazhdon prej muajsh në Kuvend, pasi mazhoranca nuk po i lejon që të zhvillojnë të drejtën e tyre, për të ngritur komisione hetimore. 

4 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës (Momenti pikant)

6 minuta seancë plenare/ Deputetët e Opozitës bllokojnë
Elisa Spiropali

TIRANË- Një moment pikant është kapur nga kamerat gjatë seancës së sotme plenare. Në nisje të Kuvendit, deputetët e Opozitës kanë bllokuar punimet në seancë, për shkak të mos respektimit të të drejtave të tyre nga mazhoranca.

Deputeti demokrat Flamur Noka me një pankartë ka shkuar para Ministres Elisa Spiropali dhe ia ka lënë para mikrofonit. Ndërkohë që Spiropali duke buzëqeshur e ka marrë pankartën dhe e ka mbajtur me duart e saj të ngritur dhe më pas e ka lënë në tokë. 

1 MUAJ ME PARE

Rekord i ri në Kuvend/ Seanca plenare përfundon pas 6 minutash

6 minuta seancë plenare/ Deputetët e Opozitës bllokojnë

TIRANË- Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla ka vendosur një rekord të ri ditën e sotme në seancë plenare. Gjatë seancës së sotme, punimet në Kuvendit janë mbyllur pas 6 minutash, nga nisja e seancës. 

Deputetet e Opozitës, me pankarta në duar dhe me zhurmuese, duke mos lejuar që kolegët të mbajnë fjalën në foltore. Protesta e Opzitës po vazhdon prej muajsh në Kuvend, pasi mazhoranca nuk po i lejon që të zhvillojnë të drejtën e tyre, për të ngritur komisione hetimore. 

1 MUAJ ME PARE

Po fliste për samitet në Tiranë, Noka i bllokon fjalën deputetit socialist

6 minuta seancë plenare/ Deputetët e Opozitës bllokojnë

TIRANË-Deputeti demokrat Flamur Noka i ka ndërprer fjalën kolegut socialist Vullnet Sinaj. Teksa Sinaj mori fjalën nga kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, Noka ka shkuar me zhurmuese në mikrofonin e tij, duke i pamundësuar që të vazhdonte fjalën. 

Protesta e Opzitës po vazhdon prej muajsh në Kuvend, pasi mazhoranca nuk po i lejon që të zhvillojnë të drejtën e tyre, për të ngritur komisione hetimore. 

1 MUAJ ME PARE

Nis seanca plenare në Kuvend, tensione nga deputetët e Opozitës

6 minuta seancë plenare/ Deputetët e Opozitës bllokojnë
Kuvendi

TIRANË- Seanca plenare e sotme ka nisur me tensione të shumta. Që në nisje të seancës, deputetët e Opozitës janë bërë gardh në foltore dhe nuk po lejojnë vazhdimin e seancës plenare. 

Deputetet e Opozitës, me pankarta në duar dhe me zhurmuese, duke mos lejuar që kolegët të mbajnë fjalën në foltore. 

seance plenare 4 mars 2024

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni