LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Dëshmon Ardian Çapja: Në përgjimet e 2016 një zyrtar me emrin Taulant. Zbardhni vrasjen e Ravik Gurrës do zbuloni thesare

• Ardian Çapja ka zbuluar "thesare" në dëshminë që ka dhënë sot para togave të zeza në Elbasan. • Teksa po jepte versionin e tij për ekzekutimin e babë e bir në Elbasan, Gentian dhe Nezir Beqirit, Çapja nuk i ka ndalur akuzat duke nxjerrë emra prokurorësh e politikanësh të lidhur me krimin. • Ai tha se nëse zbardhet vrasja e avokatit Ravik Gurra do të dalin në dritë shumë ngjarje të tjera. • Po ashtu, shtoi se prokurori Ridvan Sukaj është i lidhur me krimin, madje shtoi se me avokatin e tij Ravik Gurra ka marrë dosjen e vitit 2016 dhe ka gjetur edhe përgjimet e një politikani. • Ardian Çapja dha vetëm një emër, Taulant. Por nuk ia tha për asnjë çast mbiemrin. • Shtoi gjithashtu se në Elbasan, politika është e lidhur me krimin. • Lidhur me vrasjen për të cilën akuzohet, ai ka mohuar të ketë lidhje me këtë vrasje, duke thënë se ka qenë në Maqedoninë e Veriut, madje dhe se Policia i ka shoqëruar padrejtësisht nipin, Florencin.

3 artikuj për këtë temë.

1 JAVE ME PARE

'Mos qesh ti se...'/ Me EMËR- Ardian Çapja njxerr emrin e prokurorit: I lidhur me krimin, ka manipuluar vrasje

Dëshmon Ardian Çapja: Në përgjimet e 2016 një zyrtar

TIRANË- Ardian Çapja, i akuzuar për ekzekutimin e babë e bir në Elbasan, Gentian dhe Nezir Beqirit ka dhënë sot shpjegime para gjykatës për ngjarjen, duke mohuar të ketë lidhje me pretendimin se ditët e vrasjeve ka qenë në Maqedoninë e Veriut.

Madje në një moment, ka përmendur edhe emrin e një prokurori që sipas tij është i lidhur me krimin, bëhet fjalë për Ridvan Sukajn, për të cilin pretendon se ka lidhje me kriminelë në Elbasan dhe ka vepruar kundër fisit Çapja duke i akuzuar për një sërë ngjarjesh që nuk kanë lidhje me ta. Po ashtu, për Çapjen nëse zbardhet vrasja e avokatit Ravik Gurra do të dalin në dritë shumë ngjarje të tjera.

"Prokurori Ridvan Sukaj është i lidhur me krimin, i kam kërkuar që të zbardhen ngjarjet e mia që më janë' bërë 3 atentate 2 në 2017 dhe një në 2020 me snajper. Pas masakrës së 3 shkurtit 2016 unë nuk kam dalë më nga shpia. Me avokatin e ndjerë Ravik Gurraj kemi marrë dosjen e ngjarjes së vitit 2016 dhe aty ka qenë në përgjim edhe një zyrtarë i lartë me emrin Taulant. Më pas kemi mësuar se me vendim të gjykatës së Elbasanit përgjimet e politikanit janë asgjësuar. Politikani me emrin Taulant më ka marrë në telefon dhe më ka ofruar ndihmë, por unë nuk i kam kërkuar asgjë. Emrin e tij të plotë nuk e përmend sepse më rrezikohet familja. Vrasja e avokatit Ravik Gurra lidhet me masakrën e 3 shkurtit. Prokurori Ridvan Sukaj nuk na ka marrë dëshmi për ngjarjen e 2016 dhe kjo është hakmarrje e Sukajt ndaj nesh. Hetimet vazhduan për 2 vite dhe nuk arritën të zbulojnë asgjë. Këtu ka filluar manipulimi dhe orientimi i hetimeve. Unë s'kam lidhje me vrasjen e 2012 sepse kjo vërtetohet nga qelizat telefonike që kam qenë jashtë vendit. Këtë manipulim e ka bërë prokurori Ridvan Sukaj. Hap hetimin e Ravikut aty ke gjithë të vërtetën.  Mos qesh ti prokuror se kur doja të bëja kallëzim për prokurorin Ritvan Sukaj je larguar nga zyra me vrap. Unë jam më i drejtë se vet drejtësia. Ridvan Sukës i kam bërë kallëzim për mos hetimin e ngjarjeve. Unë i kam vajtur në zyrë dhe i kam kërkuar që të zbardh ngjarjen e 2016, por ai ka heshtur dhe shkak ka qenë përgjimi i politikanit Taulant,”- tha Çapja.

Prokurori Ritvan Sukaj, i cili ka hetuar Ardian Çapjen dhe nipin e tij, Florenc Çapjen, vjet është marrë në mbrojtje nga Policia i Shtetit një ditë pas arrestimit të Ardian Çapjes, pasi ka marrë kërcënime në lidhje me këtë çështje. Sukaj është njeriu kyç që ka hetuar për tre vite veprimtarin e Ardjan Çapjas dhe familjarëve të tij, mirëpo tani po përballet me një akuzë të ngritur ndaj tij nga vetë ata që kanë hetuar. 

1 JAVE ME PARE

E FORTË! Ardian Çapja 'zbraz thesin' në Gjykatë: Politikani me emrin Taulant më mori në telefon, është i lidhur me krimin

Dëshmon Ardian Çapja: Në përgjimet e 2016 një zyrtar
Ardian Çapja

ELBASAN- Ardian Çapja, i akuzuar për ekzekutimin e babë e bir në Elbasan, Gentian dhe Nezir Beqirit ka dhënë sot shpjegime para gjykatës për vrasjen e dyfishtë për të cilën akuzohet. Në dëshminë që ka dhënë sot para togave të zeza, Çapja ka nxjerrë dhe emrin e një politikani, të cilit i ka përmendur vetëm emrin, Taulant. Sipas tij, personi në fjalë e ka telefoniar dhe i ka kërkuar ndihmë për asgjesimet e përgjimeve që kishte Prokuroria e Elbasanit në lidhje me disa ngjarje kriminale që kanë ndodhur në Elbasan. 

"Me avokatin e ndjerë Ravik Gurraj kemi marrë dosjen e ngjarjes së vitit 2016 dhe aty ka qenë në përgjim edhe një zyrtarë i lartë me emrin Taulant. Më pas kemi mësuar se me vendim të gjykatës së Elbasanit përgjimet e politikanit janë asgjësuar. Politikani me emrin Taulant më ka marrë në telefon dhe më ka ofruar ndihmë, por unë nuk i kam kërkuar asgjë. Emrin e tij të plotë nuk e përmend sepse më rrezikohet familja. Vrasja e avokatit Ravik Gurra lidhet me masakrën e 3 shkurtit,"-tha Çapja në dëshminë e tij.

I vetmi politikan që ka shërbyer në Elbasan vitet që përmend Çapja, është kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, por nuk është përmendur me emër dhe mbiemër. E vetmja e dhënë është emri; Taulant. 

1 JAVE ME PARE

DËSHMIA në Gjykatë, Ardjan Çapja: Nëse zbardhet vrasja e avokatit Ravik Gurra do zbulohen thesare

Dëshmon Ardian Çapja: Në përgjimet e 2016 një zyrtar
Ardian Capja

TIRANË-Ardian Çapja, i akuzuar për vrasjen e Gentian e Nezir Beqirit në vitin 2012 ka dhënë dëshminë e tij në Gjykatën e Posaçme në lidhje me ngjarjen e 10 viteve më parë. Ai deklaruar se gjithçka është inskenim për të dëmtuar imazhin e tij. Ai ka bërë të ditur se nëse do zbardhë vrasjen e avokatit Ravik Gurra, do të zbulohen shumë të pathëna, duke i quajtur 'thesare'.

Nëse zbardh vrasjen e avokatit Gurra do zbulosh thesare. Politika në Elbasan është e lidhur me krimin. Nisini hetimet që aty.  Hap hetimin e Ravikut aty ke gjithë të vërtetën. Mos qesh ti prokuror se kur doja të bëja kallëzim për prokurorin Ritvan Sukaj je larguar nga zyra me vrap. Unë jam më i drejtë se vetë drejtësia. Ridvan Sukës i kam bërë kallëzim për mos hetimin e ngjarve. Unë i kam vajtur në zyrë dhe i kam kërkuar që të zbardhë ngjarjen e 2016, por ai ka heshtur dhe shkak ka qenë përgjimi i politikanit Taulant,”- ka thënë ai.

Çapja bëri debat edhe me Ervis Bardhin bashkëpunëtorin e drejtësisë ku i kërkoi që të tregonte të vërtetën për ngjarjen dhe të mos gënjente para gjykatës.

Kush është Ravik Gurra? 

Ravik Gurra humbi jetën në një atentat mafioz mbrëmjen e 22 marsit 2019 në Elbasan. Ai njihet edhe si avokati i Emiljano Shullazit dhe i familjes Çapja në Elbasan dhe u ekzekutua në një lokal teksa po pinte kafe.

50-vjeçari, banues në Elbasan u ekzekutua rreth orës 19:15, me tre plumba me silenciator, teksa ndodhej në ambjentet e jashtme të një lokali pranë kalasë së qytetit. Në momentin e ekzekutitmit, Gurra ka qenë i ulur në tavolinë me dy kolegë të tij, juristë. Lokali ku ka ndodhur vrasja ka patur edhe persona të tjerë, të cilët kanë parë momentin e krimit.

ardian capja

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE